Що буває від насваю: на що впливає

Насвай – унікальна речовина родом із Середньої Азії. Деякі вважають, що ця речовина володіє наркотичним ефектом, інші говорять про нього як про аналог тютюну, треті взагалі не знають про існування цього продукту. Це речовина – один з видів тютюнової продукції, де нікотин потрапляє в організм людини за допомогою слини. Цей досить популярний вид наркотичних речовин отримав особливу популярність у молоді. Його п’янкий ефект і легка ейфорія, створили продукту певну репутацію нешкідливою суміші. Давайте розглянемо, що це за речовина і вплив насваю на організм.

Модний наркотик

Зовнішній вид насваю нагадує невеликі кульки зеленуватого кольору, розміром з горошину. Колір речовини залежить від інгредієнтів, які використовуються для його приготування. Дуже часто зустрічається насвай землистого і сірого кольору. Крім цього, форма наркотику може бути як кулястої, так і мати вигляд невеликих паличок.

В європейських країнах, як і в Росії, цей наркотик з’явився завдяки вихідцям із Середньої Азії. У цих країнах, речовина продається на кожному розі абсолютно легально. Його виготовляють з листя тютюну та спеціальної лугу. Для поліпшення смакових якостей продукту можуть використовуватися різні спеції і масла.

Роль лугу в наркотику виконує гашене вапно, однак нерідкі випадки, коли речовина додається зола і курячий послід. За місцевими переказами, спочатку насвай виготовлявся з верблюжого посліду.

Здавалося б, подібний склад повинен був відлякати потенційних покупців, однак наркотик користується величезною популярністю. Популярність продукту обумовлена низькою ціною і відсутністю необхідності додаткових коштів для вживання. На території Росії, ціна невеликий упаковки насваю становить близько ста карбованців. Однієї упаковки вистачає на кілька днів використання.

Давайте розберемося, на що впливає насвай. Перший час цей продукт підносився публіці, як єдиний засіб, що володіє здатністю позбавити від пристрасті до куріння сигарет. У цих словах є невелика частка правди. Регулярне вживання наркотику, допомагає позбутися від залежності. Але у медалі, як відомо, дві сторони. Негативний момент, пов’язаний з вживанням насваю, полягає в тому, що залежність від цього продукту у кілька разів сильніше, ніж від вживання нікотину.

П’янкий ефект

Дія насваю на організм полягає в появі легкої п’янкого ефекту, який супроводжується сильним слиновиділенням, нападами запаморочення і помутніння в очах. Люди, які вживають цю суміш, говорять про те, що в перші хвилини після його вживання відчуваються поколювання і оніміння в кінчиках пальцях.

На тривалість п’янкого ефекту впливають такі фактори, як кількість суміші, вік людини і термін його залежності.

Так як продукт надзвичайно популярний у молоді, його вживанням грішать школярі. Для того щоб піймати «кайф» їм вистачає всього п’ять горошин. Старше покоління використовує наркоту в клубах або на тусовках. У таких випадках кількість вжитого речовини в таких ситуаціях вже досягає декількох жмень.

За словами людей, що вживають наркотик, вони використовують дана речовина для того, щоб знизити потребу в сигаретах. Крім цього, наркотик набагато легше використовувати, чим більш популярний аналог.

Способи вживання

По своїй суті насвай це різновид жувального тютюну, але його використовують зовсім іншим чином. Для отримання ейфорії, кульки закладаються під язик або губу. На молодіжному сленгу такий спосіб вживання називається «закладкою». Сам наркотик називають «носом», «горохом» і «підкидьком».

Потрапляючи на слизову оболонку, луг запускає певні процеси. В результаті зміни кислотності в ротовій порожнині, нікотин потрапляє в організм в прискореному темпі. Виділяється слину, потрібно обов’язково спльовувати, так як її проковтування може стати причиною отруєння. У більшості видів насваю серед компонентів є сурогати.

Шкоди організму

Шкода насваю на організм людини полягає в тому, що цей продукт в кілька разів шкідливіше звичайних сигарет. Про особливості даної речовини, його розповсюджувачі замовчують. Про небезпеку вживання можна судити за ознаками дії речовини. При вживанні насвая, людина відчуває сильне печіння в місці «закладки» і поява неприємного присмаку в роті.

Слідом за цим настає короткочасний ефект ейфорії, яку змінюють напади апатії, запаморочення і сильної дратівливості. Для того щоб знизити силу такої ломки, чоловік повинен вжити наркотик знову.

Наслідки залежності

За даними статистики, лише кожен п’ятий чоловік, який використав цей продукт, зміг надалі відмовитися від його вживання. Решта відсоток людей потрапляє у своєрідну залежність від вживання наркотику. Шкідливий вплив на організм поширюється на такі органи, як:

  • шлунково-кишковий тракт;
  • серце;
  • репродуктивна система;
  • центральна нервова система;
  • слизова оболонка.

Як страждає кожен орган, ми розглянемо окремо.

Слизова оболонка

Всього одноразового вживання цих горошин достатньо для того, щоб відчути печіння в місцях закладки. Регулярне вживання суміші призводить до пошкодження оболонки і появи невеликих ранок. Регулярний «курець» виділяється наявністю сильного запалення у ротовій порожнині і неприємного запаху з рота.

На думку фахівців, вживання подібних продуктів може стати причиною появи онкології ротової порожнини і гортані.

Органи ШЛУНКОВО-кишкового тракту

Навіть коли «курець» спльовує накопичилася слину, частина речовин все одно потрапляє всередину організму. Крім сильних нападів нудоти і блювоти, людина отримує таку неприємну патологію як сильна діарея. Вживання кульок тютюну може стати причиною утворення таких захворювань, як гастрит і виразка.

Регулярне вживання веде до розвитку раку черевної порожнини. Неякісний продукт, може стати причиною кишкової інфекції, яка потрапляє в організм, якщо в наркотику містяться екскременти тварин.

ЦНС

Будь-яка речовина, яку людина вживає протягом свого життя, що має певний вплив на центральну нервову систему. Деякі продукти мають низько виражений ефект, а інші більш яскравий.

Вживання насвая призводить до того, що людина стає апатичною і втомленим. Він постійно потребує нової дозі речовини, для того, щоб відчути прилив життєвих сил. Молоде покоління, употребляющее «горох», стає більш забудькуватим, розсіяним і агресивним.

Серцевий м’яз

Коли речовина вживається протягом кількох років, збільшується ризик розвитку серцевої недостатності та захворювань крові. Збільшуються ризики появи інфаркту або інсульту в молодому віці.

Репродуктивні органи

Насвай має сильний вплив на чоловічий організм, а зокрема дітородні функції. Вживання «горошку» веде до того, що знижується якість сперми, хоча сама потенція залишається на тому ж рівні. Подібні проблеми можуть призвести до безпліддя.

Насвай при вагітності також небезпечний. Так як речовина дуже швидко потрапляє у кров, то всі шкідливі токсини передаються плоду. Це може стати причиною появи різних патологій у розвитку плоду і проблем психічного характеру в майбутньому.

Чи можна кинути

Питання що буває від насваю, задають фахівцям не самі залежні, а їх найближче оточення. Вживають насвай люди знаходяться у твердій впевненості, що використання речовини не обернеться для них трагічними наслідками.

Дуже важливо захистити від вживання подібних продуктів молодь, так як на незміцнілий організм, що він має особливо сильний вплив. Для того щоб стимулювати відмова від вживання, потрібно створити підлітку певні умови.

Для початку потрібно знайти причину, яка запустила процеси, пов’язані з вживанням «горошку». Найчастіше підлітки вживають подібні продукти, щоб не відставати від однолітків, за порадами друзів, намагаючись кинути палити або отримати ефект ейфорії. Якщо розкрити підлітка самостійно не виходить, можна спробувати підключити фахівців.

Дуже важливо, почати контролювати дитину і виключити попадання у його руки зайвих грошей, які можуть бути витрачені на наркотик. Постійний контроль зможе стати причиною відмови від вживання таких речовин. Але пам’ятайте, що наркотик змінює поведінку дитини і на всі ваші вжиті заходи він може відповісти агресією.

Для того щоб надати допомогу дитині, потрібно знайти заняття, яке припаде йому до душі. Кожен його вчинок повинен бути правильно оцінений і заохочений. Дитині дуже важливо відчувати підтримку і турботу своїх близьких.

Намагайтеся проводити з ним якомога більше часу, поділяючи його захоплення. Можна разом пограти в комп’ютерні ігри, подивитися фільм або відправитися в похід.

На відміну від цих методів, категорична заборона і агресія з боку батьків, може дати зворотний ефект. Дитина починає свідомо шкодити собі, лише б піти наперекір батькам. Наказовий тон у розмові призведе до того, що він буде продовжувати приймати «ніс».

Можна піти на певні хитрощі, ознайомити дитину з фотографіями наслідків вживання насваю або говорити про те, до чого призводить його використання. Крім цього, краще всього довірити проведення бесіди того, хто у підлітка в авторитеті. Найчастіше в ролі цієї людини виступають дідуся чи дядька.

За темою:  Скільки тримається канопля в сечі і крові

MAXCACHE: 0.38MB/0.00848 sec