Скільки амфетамін тримається в організмі

Амфетамін, як і інші наркотичні засоби, руйнівно впливає на організм людини незворотні зміни внутрішніх органів. Але, незважаючи на всю згубність ситуації, амфетамін користується популярністю серед молоді. Підростаюче покоління заради миттєвого задоволення, вперто продовжують губити свої життя.

При лікуванні наркозалежних особистостей перші і головні зусилля лікарів спрямовані на виведення залишків психоактивного препарату з тіла людини. А скільки амфетамін тримається в організмі і як впливає на організм? Давайте, з’ясовувати.

Суть наркотику

Більшість любителі амфетаміну – це молоді люди, завзяті відвідувачі нічних клубів. Наркотик активно впливає на ЦНС, стимулюючи її і допомагаючи молоді розслаблятися, танцювати ночі безперервно. Не відмовляються від амфетаміну та студенти – стимулятор допомагає ночами просиджувати за підручниками готуватися до сесій.

Незважаючи на поширений міф про відносній безпеці цього легкого наркотичного засобу, амфетамін викликає стійку залежність і негативно впливає на роботу внутрішніх органів, викликаючи розвиток серйозних патологій.

Головною дією такого наркотику є активна стимуляція продукування гормонів органічного типу: адреналіну і норадреналіну. Їх надмірна кількість в організмі провокує сильне звуження судин, збільшення концентрації цукру в крові.

Такий ефект вважається сприятливим при лікуванні бронхіальної астми та серйозних алергічних проявів. Але медицина давно відмовилася від використання амфетаміну в лікувальних планах: людина, звільнюючись від однієї патології, набував собі масу інших негативних наслідків.

Шкода амфетаміну

Це наркотичний засіб відноситься до підгрупи речовин, що надають потужне психостимулюючу дію на людський організм. Найсильніше вплив наркотик впливає на ЦНС. Чоловік, хапаючись на амфетамін, бажає отримати собі наступні позитивні моменти:

 1. Зниження сонливості і млявості.
 2. Впевненість у власних силах.
 3. Оптимістичний і бадьорий настрій.
 4. Активізацію працездатності, рухових і мовленнєвих функцій.

Амфетамін охоче дає такий ефект, але натомість вимагає у свого господаря набагато більше. Любителя стимулюючого засобу очікує подібні неприємності:

 • панічні атаки;
 • психозоподібні стану;
 • сильний тремор кінцівок;
 • проблеми з нормальним сном;
 • підвищення рівня тривожності.

При амфетамінової залежності (а амфетамін виходить з організму досить довгий час) залежність формується дуже швидко. У людей часто розвивається розлад шизофренічного плану. Подібні проблеми можуть з’явитися навіть після одноразового вживання наркотику.

Лікарі відзначали і інший ефект у даного засобу – стереотипність поведінки. Тобто, людина постійно повторює якусь одну дію. Амфетамін негативно впливає і на роботу серцевої діяльності, провокуючи потужну тахікардію, лихоманку і підвищення АТ.

Коли амфетамін потрапляє в тіло людини шляхом внутрішньовенного вливання, він омертвляет тканини судин, грубо порушуючи нормальний кровообіг. У важких випадках таке використання наркотику призводить до повної ампутації ураженої кінцівки.

Чим довше впливає амфетамін на організм людини, тим згубніша і небезпечніше будуть наслідки. Звільняти залежну особистість і повертати її до здорового життя слід негайно.

Як виявляють сліди амфетаміну в організмі

Наслідки вживання наркотику медики виявляють в тілі шляхом використання спеціалізованих тестів. Досліджуються сеча, слина та кров. Показники тестування залежать від часу захоплення психоактивною речовиною: чим регулярніше його вживає людина, тим довше буде виводитися амфетамін з тіла.

При частому використанні наркотику, його залишки в біологічній рідині можуть зберігатися до 3-4 тижнів з часу останнього прийому. У волоссі амфетамін зазвичай затримується надовго, виявити сліди його прийому, досліджуючи волосся, можна до 1,5—2 місяців з моменту останньої дози.

Особливо небезпечний амфетамін для годуючої матусі, наркотик легко проникає в молоко та надходить в організм дитини. З грудного молока наркотик безслідно йде через 2-3 доби.

Скільки тримається амфетамін в сечі

Поширеним методом визначення слідів наркотичної речовини є аналіз сечі. Амфетамінового речовина виявляє сліди своєї присутності по-різному, в залежності від тривалості його вживання:

 1. При одноразовому пробі наркотику, його похідні залишаються в сечі протягом 8-9 діб.
 2. Якщо людина є злісним любителем психоактивної речовини, його сліди можна виявити протягом 3-4 місяців з часу останнього вживання.

Помічено, що амфетамін довше виводиться з організму людей, які страждають надмірною вагою. Особливо при його систематичному вживанні. У цьому випадку сліди присутності наркотику будуть зберігатися в сечі до півроку.

Скільки тримається амфетамін в крові

У лікарів в побуті медичної практики існує такий термін, як «період напіввиведення». Тобто, це той час, протягом якого половина спожитого наркотичного засобу буде виведена з організму.

У амфетамінових добавок період напіввиведення з крові становить близько 10-11 годин.

Таким чином, можна сказати, що амфетамін повністю йде з кровоносної системи за добу. Але, з-за доведеного ефекту накопичення подібного речовини, сліди наркотику можуть виявляти за аналізом крові через 10-12 діб, а в окремих випадках фен тримається в крові навіть протягом 20 днів.

Коли амфетамін проникає в кров’яне русло, наркотик зазнає деякі перетворення. Його похідні, що підтверджують факт прийняття наркотичного засобу, виявляються у сечі. Можна сказати, що аналіз сечі стає самим ефективним методом визначення амфетаминового захоплення.

Як очистити організм

Щоб допомогти організму швидше позбутися від зрадницьких слідів використання амфетаміну та прискорити час його розпаду, можна скористатися перевіреними способами – домашніми і медичними.

Головною умовою швидкого очищення організму від слідів наркотику є повна відмова від його подальшого вживання.

Така умова вдається прийняти далеко не всім. Адже амфетамін викликає стійке звикання і вимагає постійного подальшого прийому. Тут потрібне бажання і сила волі людини. Але навіть повний висновок наркотичного засобу не стає панацеєю від залежності. Щоб гарантовано позбавити себе від наркотичної пристрасті, потрібна допомога кваліфікованого психотерапевта.

Стаціонарні послуги

Найбільш швидкий ефект звільнення організму від амфетамінових слідів дає повна детоксикація отруєного організму. Це комплекс медичних заходів, спрямованих на глибоке очищення внутрішніх тканин і органів від агресивного речовини. Використання медикаментів, призначуваних при очищенні, включають ряд препаратів, що забезпечують наступні ефекти:

 • стабілізацію роботи печінки;
 • концентрацію і виведення токсичних речовин;
 • стимуляцію роботи відділів головного мозку;
 • підвищення надходження кисню в усі ділянки тіла, це особливо необхідно ослабленому організму.

Одночасно медики проводять заходи по повному очищенню крові пацієнта від слідів наркотику. Найбільш поширений метод плазмаферезу. В процесі чого кров проходить фільтрацію через мембранне пристрій, що затримує отруйні залишки наркотику.

Рідше застосовується інший метод – гемосорбція. Або чищення крові з використанням сорбентных рідин. Всі класичні, традиційні методи очищення організму вимагають приміщення людини в умови стаціонару. Цей процес тривалий і забирає 4-5 діб.

Метод УБОД

Зараз сучасні медики все частіше застосовують новий, удосконалений спосіб очищення організму від слідів амфетаміну – УБОД (ультрабыстрая опіоїдна детоксикація). Спочатку цей спосіб орієнтувався на терапію, що проводиться опиатно залежним особам. Але лікарями було встановлено його ефективність у разі лікування амфетаминщиков.

Суть способу полягає у введенні в організм наркомана збільшених доз засобів-антагоністів. Ці препарати блокують нервові рецептори мозку. Підсумком стає тривала нездатність організму реагувати на дію амфетаміну. В результаті навіть у разі випадкового зриву людина не отримує очікуваного ефекту від наркотику.

Такий швидкий спосіб нейтралізувати залежність може спровокувати синдром сильної ломки. Тому УБОД здійснюється під загальним наркозом, ця процедура прирівнюється лікарями до операції. Перед процедурою пацієнт проходить в обов’язковому порядку всебічне медичне обстеження.

Народні методики

Як швидко вивести амфетамін з організму в домашніх умовах, чи є доступні засоби для таких заходів? Самостійно можна допомогти впоратися зі слідами наркотику і звільнити від них організм, використовуючи такі засоби:

 • вода;
 • молоко;
 • зелений чай;
 • сечогінні препарати;
 • кава без вмісту кофеїну.

Амфетамін виводиться з організму з допомогою роботи нирок. Для прискорення процесу детоксикації слід збільшити дозу споживаної рідини до 2,5-3 літрів на добу. Необхідно одночасно приймати і сечогінні засоби. Такі препарати стимулюють ниркову роботу і прискорюють процес виведення рідини.

Молоко вважається старим і перевіреним детоксикуючою засобом. Воно прекрасно вбирає канцерогени, шлаки, токсини і виводить їх природним шляхом. Таким же ефектом славиться і міцно настояний зелений чай, а також кава. Але з подібними напоями слід бути більш обережними, особливо з кавою.

Кава і міцні чаї можуть спровокувати тахікардію, тому використовувати їх для детоксикації при наявних проблем з серцем не рекомендовано.

У разі коли амфетаміни приймалися оральним шляхом, для очищення слідів необхідно провести чистку ШКТ. Такі заходи проходять в три етапи:

 1. Промивання шлунка.
 2. Використання сорбенту.
 3. Проведення сольового клизмирования.

Всі ці способи набагато полегшують стан людини після тривалого прийому амфетаміну і запобігають негативні прояви синдрому відміни. Але форсувати виведення слідів наркотику з крові такі способи не в змозі. Для цього необхідна лікарська допомога.

Відновний період

Після тривалого використання амфетаміну очищення і процес відновлення стає досить важким періодом для людини. У цей час слід повністю виключити всі фізичні і нервові перевантаження. Вони лише погіршать ломку і приведуть до людини дратівливість, безсоння і мігрень.

Щоб знизити негативні наслідки відмови від наркотику, в період очищення можна приймати легкі болезаспокійливі препарати. Вони допоможуть купірувати прояви можливого дискомфорту.

Якщо у колишнього амфетаминщика розвиваються депресивні стояння, з цим допоможуть впоратися антидепресанти. Який саме з препаратів допоможе, визначає лікар-психотерапевт. Цього фахівця обов’язково варто відвідати щоб уникнути прояву рецидивів.

Необхідно стабілізувати і щоденний раціон колишнього наркомана. Меню повинно насититися вітамінами, їжею, багатою на клітковину, білок. У перші 2-3 доби з засад процесу детоксикації людини слід перевести на овочевий стіл з використанням різних поживних каш. У наступні добу можна потихеньку додавати нежирне м’ясо та печінку.

Амфетамін – наркотик підступний, нещадно губящий молоді життя. Потрібно зробити все можливе, щоб вивести з організму сліди вбивчого препарату і більше ніколи не зустрічатися з ним. Щоб стимулювати організм, існують і інші, більш безпечні і дійсно корисні способи. Здорового життя!

За темою:  Шкода галюциногенних грибів: який ефект

MAXCACHE: 0.39MB/0.00633 sec