Скільки тримаються наркотики в організмі людини

Шукати радість в сірих буднях? Навіщо, коли є засоби більш ефективні і моментальні. Так думають легковажні особистості і знаходять спосіб піти від безликої реальності у світ чарівних фантазій, з допомогою наркотичних засобів. Але рідко хто замислюється про сумні наслідки такого захоплення.

Кожне дурманне засіб залишає яскравий слід у людському організмі, впливаючи на всі процеси функціонування. Скільки тримаються наркотики в організмі людини, дозволяють виявити різні тести.

Що затримує наркотики в тілі

Будь наркотичний засіб завдає непоправної шкоди внутрішнім органам людини, приводячи до патологічних змін структур життєдіяльності. Скільки часу отруйні токсини наркотиків будуть вбивати людину зсередини, залежить від деяких факторів:

 1. Маса тіла. Однакова доза наркотиків по-різному діє на людей, що володіють різною вагою і комплекцією. Люди астенічного типу більш схильні до впливу «дурі».
 2. Кількість речовини. На час, за який наркотичний засіб виходить з організму впливає і обсяг прийнятої дози. Чим вона більше, тим повільніше буде відбуватися процес виведення.
 3. Тривалість використання. З часом наркотики затримують в ослабленому організмі довше, руйнуючи і для здоров’я.
 4. Стан здоров’я. На процес розпаду токсинів великий вплив робить початкове стан здоров’я людини. Фортеця його імунної системи і наявність хронічних захворювань. Ключову роль тут грає хороший і міцний метаболізм.

Слід враховувати, що наркотичні речовини здебільшого відкладаються в жирових прошарках. Тому у повних людей, навіть кинули приймати дурманні речовини, аналіз сечі на наркотики і також тестування по крові буде давати позитивний результат ще довгий час.

Терміни розпаду наркотичних речовин

Крім вищеназваних причин, на швидкість розпаду і виходу дурману з організму впливає і те, який саме наркотик вжив людина. Кожне наркотичний засіб володіє індивідуальним руйнівним впливом і власними термінами розпаду.

Деякі наркотики способи покинути тіло людини вже через 2-3 години, а інші тримаються в організмі місяцями і навіть роками.

Орієнтовно визначити, скільки в середньому затримується той або інший наркотик (наприклад, скільки виходить кокаїн з організму) допоможе наступна таблиця:

Наркотик Опис Кров Сеча Волосся
психотропний канабіс речовина, що виготовляється з індійської коноплі (гашиш, марихуана) 1,5—2 тижні 25-30 діб 2-3 місяці
кокаїн алкалоїд, що має кристалічну форму (крек) або порошкоподібну 35-40 годин 3-4 дні 3-3,5 місяця
ЛСД (лізергінова кислота) напівсинтетичне сильнодіючу психотропну речовину 2,5—3 години 2-3 доби 2-3 дні
екстазі (таблетки МДМА) синтетичне психоактивна речовина з групи фенилэтиламинов 1,5—2 дня 3,5—4 доби 2,5—3 місяці
героїн (діацетилморфін) напівсинтетичний наркотик опіоїдної форми 10-12 годин 4,5—5 днів 2-3 тижні
амфетамін (фенамін) сильний стимулятор ЦНС, похідне фенілетиламіну 20-24 години 2-3 доби 3-3,5 тижні
метамфетамін (МЕТ) кристалічна похідне амфетаміну 1-1,5 доби 4-5 днів 80-90 діб
За темою:  Які зіниці у наркозалежних

Кожна наркотична речовина затримується в людському організмі на різний час. Саме цей факт: скільки тримаються наркотики в сечі, кровоносній системі або волоссі і використовується медиками для виявлення присутності наркотичних речовин.

Різновиди тестів

Визначити, чи брав людина наркотик можна за допомогою дослідження взятих зразків. Для цього для аналізу в людини беруться зразки:

 • сечі;
 • крові;
 • слини;
 • волосся або нігтів.

Проте будь-який з розроблених варіантів не дає абсолютної гарантії, що присутність наркотику буде виявлено. Скільки тримаються наркотики в крові, сечі або волоссі залежить від особливостей організму.

Найбільшу точність у виявленні присутності наркотичних засобів дає аналіз сечі. Саме в сечовині наркотики затримуються найдовше. Аналіз волосся і нігтьових пластин занадто витратний з фінансів.

Аналіз сечі

Сучасна медицина використовує два методи виявлення присутності в сечовині наркотичних речовин. Це швидка експрес-процедура і більш складний і тривалий хіміко-токсикологічний спосіб.

Експрес-тести. Або спосіб ІХА (иммунохроматографический). Проводиться за допомогою використання тестових смужок, просоченої спеціальним індикатором. Результат можна отримати вже через 15-20 хвилин:

 1. Якщо дві тестові смужки забарвилися в рожевий відтінок, значить, слідів наркотику в сечі немає або вони присутні в мінімальному та недоступному для виявлення кількості.
 2. Якщо в рожевий колір забарвилася тільки одна тестова смужка, тест стає позитивним.

Недоліком методу ІХА є факт, що з його допомогою неможливо визначити щільність наркотичної речовини і рівень наркологічного сп’яніння. Тому даний експрес-метод не є доказовою базою наркологічної залежності у людини.

Хіміко-токсикологічний спосіб. Це досить складний процес, проводять його в спеціалізованих токсикологічних лабораторіях. Після здачі біоматеріалу аналіз триває близько тижня.

Хіміко-токсикологічний метод вважається найбільш інформативним способом визначення наявності наркотичних речовин в організмі людини. Його результати використовуються при проведенні судових процесів в якості доказів.

Даний метод аналізу дозволяє визначати, під дією якого наркотичного речовини знаходилася людина і яку він прийняв дозу. Але, незважаючи на високу інформативність, отриманий результат не є прямим доказом наявності наркотичної залежності у даної особистості.

Аналіз крові

Діагностика крові на вміст наркотиків проводяться двома способами:

Тест квартальний. Аналіз дозволяє виявити приймалися наркотичні речовини давністю до 4-4,5 місяців. У людини при проведенні дослідження виявляється наявність антитіл до наркологічних речовин. Людський організм виробляє природні антигени при попаданні в організм наркотику.

За темою:  Найважчий наркотик

Освіта антигенів провокує вироблення в організмі антитіл. Саме вони і виявляються в крові людини при дослідженні. Квартальний тест є досить дорогим і складним, але також і самим інформативним.

До недоліків способу відносять той факт, що антитіла будуть вироблятися тільки при регулярному застосуванні наркотиків. Якщо його вжили одноразово, тест буде негативним.

Хіміко-токсикологічний. Дає результати, якщо з моменту вживання наркотиків пройшло до 3 діб. При проведенні дослідження лікарі можуть визначити кількість наркотичних речовин по відношенню до об’єму взятої на аналіз крові.

Взяття проб на аналіз здійснюється в умовах лабораторної клініки, там і відбувається забір біоматеріалу. Кров для дослідження беруть з вени. Обидва ці способи не є експрес-методами, тому результатів слід чекати до 10 діб.

Аналіз слини

Такий аналіз є найбільш економічно дешевим і популярним з-за доступності і легкості в проведенні. Для отримання біоматеріалу використовується звичайна ватяна паличка. Нею збирають зразок слини з внутрішньої сторони щоки.

У зв’язку з легкістю проведення тестування слини найчастіше проводять співробітники правоохоронних органів для визначення слідів наркотиків в організмі людини.

Ефективність та достовірність отриманих результатів залежить від використовуваного препарату, який застосовують в аналізі. Отримання помилкових результатів можливо лише при порушенні умов забору біоматеріалу і неправильної технології тестування.

Аналіз волосся (нігтів)

Проведення досліджень на основі взяття проб нігтьових пластинок або волосся вважаються самими точними. Але проведення цих аналізів занадто дорого, щоб використовувати їх повсюдно. Час визначення давності застосування наркотиків залежить від довжини волосся:

 • короткі пасма зможуть показати залишки наркотиків, прийнятих осіб до 2,5—3 місяців тому;
 • довге волосся довше зберігати в собі сліди наркотичних речовин і покажуть позитивні результати, якщо особистість приймала наркотики до півроку тому.

Нігтьові пластини також більш інформативні і доводять вживання наркотичних речовин давністю 6-7 місяців. Але, на жаль, із-за дорожнечі таке тестування проводять в дуже крайніх випадках.

Сліди лікарських засобів

Крім синтезованих і рослинних наркотиків, у фармакології існує ряд лікарських препаратів, що використовуються при лікуванні різних захворювань. Вони також впливають гнітюче або збуджуючу дію на ЦНС і відносяться до психотропних засобів.

Барбітурати

У медицині ці ліки відомі вже більше ста років. Але в середині минулого століття список барбітуратів значно скоротився у зв’язку з низкою смертельних випадків через передозування і важких побічних проявів.

Найвідомішим ліками з категорії «барбітурати» є Веронал (або Барбітал).

Використання цих засобів у медицині широко: від лікування простий безсоння, депресії до наркозу. Зараз на фармацевтичному ринку залишилося близько десятка небезпечних препаратів, прийом яких здійснюється суворо за призначенням лікаря. Це Люмінал, Бутизол, Пентотал, Тальбутал, Алюрат, Бармамил, Фенобарбітал і ряд інших.

За темою:  Ефект кокаїну: як діє, ознаки, наслідки

Але є і більш доступні засоби, які можна придбати в аптеках абсолютно вільно, до складу яких входять речовини з роду барбітуратів. Наприклад, фенобарбітал входить до складу:

 • Андипалу (знеболюючий препарат, використовуваний при мігрені);
 • Корвалол (судинорозширювальну і заспокійливий засіб);
 • Пенталгін (знеболююче).

Прийнявши на перший погляд безпечне ліки, людина ризикує залишитися без прав і не пройти перевірку на наявність в організмі наркотичних речовин. Тому важливо знати, скільки тримаються в сечі барбітурати. У середньому концентрація хімічних речовин затримується в людському тілі від 2 годин до 5 діб та тести, проведені в цей період, виявляться позитивними.

Час виведення барбітуратів з організму залежить від вихідного стану здоров’я людини. Його індивідуальних особливостей, зокрема, від стану імунної системи і рівня метаболізму.

Метадон

У медицині широко використовується і інший засіб, є наркотичною. Це Метадон – препарат, використовуваний як анальгетичний засіб і при лікуванні від наркозалежності.

Метадон – синтетичний опіоїд з яскраво вираженим знеболюючим ефектом. За своїм впливом він схожий з морфіном. Але, на відміну від останнього, має набагато більший ефект, без подальшого погіршення самопочуття пацієнта.

Метадон використовується при комплексній терапії наркозалежності. Його вплив відчувається відразу при вживанні і триває до 30-36 годин. Скільки тримається Метадон в сечі і крові? У цього препарат тривалий період розпаду. Його сліди виявляються в організмі:

 • 5-8 доби при одноразовому вживанні;
 • 2-3 тижні при проведенні повного терапевтичного курсу.

Токсичні залишки наркотиків на відміну від нікотинових смол, швидше виводяться з організму людини. Але варто займатися вивченням питання, скільки кокаїн тримається в крові та сечі, як швидше звільнитися від слідів наркотиків і обдурити тести?

Хіба варто сьогохвилинне задоволення небезпеки, якій піддається організм від впливу наркотику? У хвилини слабкості краще задуматися про те, що піддавшись спокусі отримати миттєву ейфорію, можна повністю зануритися в наркотичний дурман, звідки виходу вже не буде.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00591 sec