Спайс і наслідки

Щороку відсоток випускаються наркотичних речовин збільшується. Придумуються нові формули і способи виготовлення цієї отрути. Сьогодні як ніколи гостро стоїть питання, що таке спайс та його наслідки.

Бум популярності цього наркотику тільки пройшов по європейським країнам, а на його рахунку вже тисячі зламаних життів.

Як виглядає наркотик

Спайс – курильна суміш, виготовлена на основі рослинних компонентів та хімічних добавок. Для виготовлення використовуються як стебла, так листя і квітки різних рослин, що володіють певним дурманний ефект. Для посилення дії складу в нього додається каннабіноїд. Ця речовина є синтетичним аналогом марихуани, отриманими в лабораторних умовах.

Саме ця хімічна добавка несе руйнівні наслідки для організму. Певний шкоди завдають і трави, що знаходяться в складі суміші. Готову курильну суміш розподіляють по упаковкам і вільно продають. У деяких країнах спайс досі знаходиться у вільному продажу і реалізується навіть неповнолітнім дітям. Часто цей вид курильних сумішей продається через інтернет-магазини.

Види спайса

Популярність цього наркотику настільки велика, що навіть на території Росії випускаються подібні суміші. Вітчизняні види спайса носять назви головного рослинного компонента в їх складі. Найбільш популярними вважаються «Алтей» і «Собача». Зарубіжні суміші носять більш екзотичні назви. У Німеччині популярна суміш з назвою «Морська Канавалия».

Ефект від спайса може бути непередбачуваний. Все залежить від країни виробника та назви конкретної марки. Наприклад, вплив на організм «блакитного лотоса» порівнюють з таким наркотиком, як: «Екстазі», «Гавайська троянда». Ще одна суміш з даного списку, її руйнівний вплив на організм в кілька разів перевершує ЛСД.

Групи курильних сумішей

Дуже важливо, щоб кожна людина знала, що таке спайс і наслідки їх вживання. Одноразове вживання такого наркотику веде до атрофії десятків нервових закінчень головного мозку. Виробники спайса поділяють свій продукт на три категорії:

  1. Сільвер – найбільш слабка категорія курильних сумішей. Вплив на організм багато в чому схожий з алкогольним сп’янінням. Така реакція може спостерігатися близько двох годин.
  2. Голд – цю категорію можна зарахувати до слабких наркотиків. Побічні ефекти вживання можуть бути виражені тахікардією, нападами запаморочення і головного болю. Ефект від вживання триває майже три години.
  3. Даймонд – один з найсильніших складів. Його вживання веде до найсильнішим порушень у роботі внутрішніх органів. Саме вживання продукту даної категорії сприяє розвитку психічних відхилень. Дія цього складу може спостерігатися протягом п’яти годин.
За темою:  Скільки виходить гашиш з організму

У чому полягає небезпека

Наслідки куріння спайса призводять до виникнення низки захворювань фізичного та психічного характеру. В першу чергу наркотик небезпечний тим, що до цих пір до кінця не вивчений. Так як подібні курильні суміші з’явилися на ринку відносно недавно, у медицини немає відповіді, як лікувати цей вид залежності.

З-за того, що склад курильної суміші розрізняється використовуються для виготовлення компонентами, говорити про вплив спайса на організм досить складно. Вчені вивели лише один фактор. У складі кожної подібної суміші знаходяться наркотичні та галюциногенні речовини.

Величезний мінус для людства полягає в тому, що як тільки забороняється один склад курильної суміші, то тут же з’являється інший з трохи зміненою формулою. Це призводить до того, що суміш буде знову у відкритому продажі, поки її не заборонять. Для того щоб убезпечити себе і своїх дітей, необхідно проводити профілактичні бесіди про шкоду вживання курильних сумішей.

Симптоми отруєння

Головна небезпека, пов’язана з вживанням спайса, це відсутність можливості розрахунку дозування. Це призводить до того, що дуже часто люди отруюють свій організм вживанням наркотичних засобів. Подібні отруєння супроводжуються нападами запаморочення і блювоти. Людина може втратити свідомість або втратити розуму.

Коли вживання спайса носить регулярний характер, в організмі розвиваються патології. Вплив складу на організм може бути виражено у випаданні волосся, блідості шкірних покривів і відсутності апетиту. Також змінюється і характер людини. Він стає надзвичайно дратівливий і запальний. Спостерігається погіршення сну, що супроводжується кошмарами.

Вживання наркотиків змінює поведінку людини. Наркомани часто відчувають проблеми з пам’яттю і функціонуванням вестибулярного апарату. Передозування подібним наркотиком може призвести до коматозного стану і навіть смерті.

Як розпізнати наркомана

Наслідки вживання спайса мають чітку вираженість, завдяки чому досить легко розпізнати залежної людини. Під дією наркотику у людини спостерігаються порушення, пов’язані з руховими функціями, зневоднення, скачки артеріального тиску, і порушення серцевого ритму.

За темою:  Скільки амфетамін тримається в організмі

Тривале вживання курильних сумішей змінює психіку людини, в результаті чого його емоційність значно збільшена. Часто спостерігаються перепади в настрої. Шкірні покриви наркомана набувають блідий відтінок, а в очах можна помітити сліди крововиливів. Крім цього, одне з побічних явищ вживання наркотику — це поява галюцинацій.

У чому небезпека

Вживання курильних сумішей несе негативний вплив на весь організм. Продукти, утворені в результаті горіння, потрапляють в легені людини. Крізь їх стінки вони потрапляють в кровотік, разносясь в кожен куточок людського тіла. Уражається буквально кожен орган, що призводить до розвитку десятка захворювань.

У першу чергу страждає печінка, так як є природним фільтром організму. Більшість шкідливих токсинів осідає саме в цьому органі. Також спостерігаються і зміни в будові головного мозку. Відмирають нервові клітини в результаті порушеного кровообігу. Людина з такими патологіями відчуває кисневе голодування.

Вживання курильних сумішей впливає на репродуктивні функції організму. У чоловіків це виражається в зниженні потенції, так як необхідний гормон виробляється в значно зменшеному кількості. В жіночому організмі порушення пов’язані з менструальним циклом і розвитком безпліддя.

Вживання наркотику призводить до деградації особистості. Для наркомана стає важлива лише придбання чергової дози, а все інше відходить на задній план. Подібна ситуація призводить до виникнення конфліктів з найближчими родичами. В результаті непорозуміння, залежної людини починає переслідувати депресія і думки про суїцид.

Вживання будь-яких наркотичних і галюциногенних речовин веде до неминучого зміни психіки. Проблеми можуть мати різний характер. Дуже часто у наркоманів спостерігаються проблеми з пам’яттю, викликані стрімким зниженням рівня інтелекту. Людина в буквальному сенсі перетворюється на «овоч». Дуже часто пацієнти наркологічних диспансерів скаржаться на манію переслідування і постійний страх за своє життя. Наслідки вживання спайса показано на відео нижче:

Ознаки передозування

Передозування спайсом часто викликана незнанням і недосвідченістю в питаннях розрахунку дози. Дуже часто від цього страждають молоді люди, які вирішили в перший раз побалуватися «травою». Одними з головних ознак отруєння можна вважати появу блювотних позивів і запаморочення. Буквально за кілька хвилин ці симптоми стають причиною втрати свідомості. На фото нижче наслідки курильної суміші спайс.

За темою:  Дія героїну на організм

Передозування одна з причин летального результату внаслідок вживання наркотику. Іноді смерть пов’язана з отруєнням організму певними компонентами речовини. Але в більшості випадків смертність пов’язана із змінами психіки.

Правила першої допомоги

Дуже важливо вчасно звернутися за допомогою фахівців. Найчастіше медики просто не встигають на виклик, і хворий виявляється в коматозному стані. Багато хто з наркоманів просто боятися викликати лікарів. Але потрібно розуміти, що токсини можуть бути виведені з організму тільки досвідченими людьми.

Під час очікування бригади швидкої допомоги необхідно контролювати поведінку наркомана. В наркотичному маренні люди відчувають агресію, прагнучи завдати шкоди собі та своїм близьким. Якщо є гостра необхідність, допускається зв’язування хворого. Коли людина втрачає свідомість його необхідно укласти в напівсидяче положення. Тільки тоді дихальні шляхи будуть вільні, що полегшить вихід блювотних мас.

Найстрашніше наслідок — це зупинка дихання. Люди впадають в ступор і в такий момент потрібні екстрені заходи, щоб врятувати життя пацієнта. Одна з таких заходів — це непрямий масаж серця і штучне дихання.

Лікування

Наслідки від спайса необхідно лікувати тільки в спеціальному закладі. Утримання пацієнта в домашніх умовах неприпустимо. Тільки фахівці здатні призначити грамотне лікування виходячи зі стану пацієнта.

По суті, лікування наркотичної залежності можна розділити на три етапи:

  • обстеження;
  • відновлення;
  • реабілітація.

В умовах стаціонару пацієнт отримає не тільки медикаментозне лікування, але і допомога психіатра. Крім того, тільки у лікарні є можливість реанімації хворого при зупинці серця.

Крім основного лікування, пацієнти проходять курси вітамінної терапії. Вся суть лікування полягає у виведенні токсинів з організму і зняття «ломки». Тривалість такого лікування може досягати декількох місяців.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00715 sec