Вплив марихуани на організм

Коноплі (або марихуана) відома людству вже багато тисячоліть. З давніх-давен ця рослина використовували як сировину для виготовлення міцних шпагатів, ниток і мотузок. Сучасна коноплі, на жаль, придбала погану славу. Одне згадування про марихуани викликає асоціацію з виснаженим наркоманом з шаленими очима і исколотыми венами.

Який вплив марихуани на організм, що це корисна рослина, що несе користь для людей або жахливий наркотик, що приносить страждання і смерть? Чим вона є шкідливою і чим корисна, давайте розкриємо всі карти цього дивного створіння природи.

Що таке марихуана

Саме слово «марихуана» позначає наркотичну речовину, виготовлену з висушеного листя, насіння та суцвіть індійської коноплі. У наркотику є безліч назв-сленгів: травичка, анаша, шмаль, дурь, гянджа. З конопель, вірніше, зі смоли рослини, готують одну з різновидів наркотиків – гашиш (відомий як «шоколад» або «хеш»).

Встановлено, що гашиши в 6-7 разів сильніше за впливу на організм, ніж марихуана.

У побуті наркологів також зустрічається термін Канабіс (Cannabis). Це збірне визначення, що об’єднує всі наркотичні похідні з конопель.

Неважливо, як називати цей рослинний наркотик. Вплив канабісу на організм величезна і здебільшого згубно. Конопляні похідні володіють потужним галлюциногенним впливом. Вони спотворюють сприйняття реальності у людини і сприяють деградації мозкових клітин.

Кілька років тому силами популярного медиздания The Lancet було проведено масштабне дослідження шкоди наркоречовин. При складанні рейтингу враховувалася думка провідних фахівців у галузі медицини та наркології.

До числа наркотичних речовин, що ввійшли в список «найнебезпечніших», увійшли і легальні сполуки, що викликають залежність – алкоголь і тютюн.

Фахівці відвели марихуані 11-е місце. В цілому список виглядає наступним чином:

Місце за рейтингом Російська назва Англійська назва
1 Героїн Heroin
2 Кокаїн Cocaine
3 Барбітурати Barbiturates
4 Метадон Street mtthadone
5 Алкоголь Alcoohol
6 Кетамін Ketamine
7 Бензодіазепіни Бензодіазепінів
8 Амфетамін Amphetamine
9 Тютюн Tobacco
10 Бупренорфін Buprenorphine
11 Канабіс Cannabis
12 Інгалянти Solvents
13 Метилтиоамфетамин 4-MTA
14 ЛСД LSD
15 Метилфенідат Methylphenidate
16 Анаболічні стероїди Anabolic steroidis
17 Бутират GHB
18 Екстазі (МДМА) Ecstasy
19 Алкилнитриты (Попперс) Alkyl nitrates
20 Кат Khat

Марихуана і її похідні зараховані до одних з найбільш поширених світових наркотиків. За статистикою близько 200 млн людей вживають дана речовина.

Чому марихуана так популярна

Світ в широкому поширенні конопляного наркотику повинен дякувати хіпі. Саме в пору розквіту руху «людей-квітів» марихуана здобула популярність. Її популяризація пояснюється і дешевизною. Головними постачальниками канабісу в Росію є Таджикистан.

Економіка цієї країни і глобальна бідність жителів штовхає людей на поголовне вирощування наркотичної рослини та постачання його в сусідні регіони за вкрай низькою ціною. Канабіс також простий у приготуванні, технологія його виробництва не вимагає яких-небудь складних пристосувань.

Склад марихуани

Своїм впливом на організм конопляне рослина зобов’язана своїм складом. Хімічно активні компоненти рослини називаються «каннабіноїди», це психоактивні речовини. Головна складова конопель – тетрагідроканнабінол (ТГК). Його вміст і концентрація може змінюватись в рослинах залежно від сорту. У конопель існує три різновиди:

 1. Cannabis Sativa.
 2. Cannabis Indica.
 3. Cannabis Ruderalis.

У виробництві наркотику застосовується перші види. Тоді як Ruderalis не показує очікуваного наркоэффекта. А найбільша концентрація ТГК спостерігається у сорту Cannabis Sativa. Причому зміст тетрагідроканабінолу варіюється і в самій рослині – психоактивна речовина головним чином зосереджено у верхівках культури при цвітінні.

Саме з рослинних верхівок і готують гашиш, володіє більш потужним дією. Якщо марихуана містить 0,5—4% ТГК, то в гашиш його вже 10-20%.

Наркотичні ефекти

Для досягнення максимального наркоэффекта марихуану курять. Роблять так званий косячок (самокрутку). Багато використовують готову цигарку, замінюючи тютюн наркотиком. Хоча деякі любителі гострих відчуттів вживають марихуану і в їжу.

Як тільки ТГК виявляється в крові, він негайно переходить в тканину, багату на ліпіди (мозкова речовина, жирові сполуки, тканини легень та залоз внутрішньої секреції). Психоактивні речовини рослини починають діяти буквально в перші хвилини після вживання наркотику і зберігають вплив на людину 3-4 години. Який ефект відчуває людина?

 • ейфорія;
 • легка знемога;
 • зростання лібідо;
 • балакучість, товариськість;
 • відчуття легкості і розслаблення;
 • веселощі, людина сміється без всякої причини;
 • відчуття легкості у всьому тілі, невагомості;
 • порушення сприйняття розмірів предметів, а також простору і часу;
 • зміна смакових/колірних подразників: насиченість або збліднення кольору, чітке сприйняття слабких звуків.

Дію марихуани на організм суто індивідуально. Помічено, що вплив конопель, більшою мірою, ніж інших наркотиків визначається даної конкретної встановленням певної особистості. Іноді замість очікуваного веселощів марихуана впливає на людину гнітюче, провокуючи розвиток відчуття тривоги і небезпеки. На сленгу наркоманів даний стан називається «зрада», прибирають його звичайної чашкою міцного чаю.

Що відбувається з організмом

Психотропні речовини канабісу, діючи на рецептори головного мозку, створюють у любителя травички численні ілюзії, порушуючи здібності адекватного сприйняття реальності. До цікавої особливості конопель відносять ефект зміни часу.

При курінні марихуани мозок починає сприймати часові рамки в уповільненому режимі. Наркоману здається, що кожна мить тепер знаходить яскраве забарвлення і триває неприродно довго.

Дію марихуани провокує розвиток сильного апетиту, при цьому змінюється і сприйняття смакових рецепторів. Тепер навіть звична їжа здається курцеві неприродно ароматною і дуже приємною. А коли в рот потрапляє неприємне речовина, посилюється і відраза аж до появи сильного блювотного рефлексу.

Так як діє марихуана, яку конкретно шкоду вона приносить організму? Ймовірність негативного впливу канабісу на людський організм до цього часу є предметом активних дискусій. Твердження фахівців розділилися на два табори:

 1. Більшість фахівців схиляються до думки, що марихуана, як і будь-який інший наркотик, діє руйнівно на всі системи організму, включаючи і психічну.
 2. Є й інша думка, деякі вчені піддають критиці численні висновки, що стосуються шкоди марихуани.

Ці суперечливі дані не дозволяють на даний момент прийти до остаточного і безповоротного єдиної думки. Дані труднощі у визначенні цього шкоди наркотику обумовлюються наступними ситуаціями:

 • людина дуже швидко переходить з марихуани на інші, більш серйозні наркотики, дія яких «маскує» наслідки безпосередньо травички;
 • любителі анаші, чия захопленість є вже хронічної, як правило, випадають соціалізації, відстежити їх самопочуття і стан досить складно, враховуючи нюанси їх існування і досить нетривалий період життя.

Як впливає анаша на організм

Система організму Негативний вплив Примітка
мозкова система

погіршення пам’яті;

порушення мислення;

руйнування клітин мозкових рецепторів

дані твердження піддаються сумнівам, науково вони ще не доведені
дихальна система сильний кашель;

задишка;

розвиток важких захворювань (емфізема легень, бронхіт)

такі негативні наслідки є практично єдиними чинниками, що говорять про негативний надалі марихуани, які отримали офіційне підтвердження
репродуктивна й ендокринна система

зниження вироблення статевих гормонів;

зниження статевої функції;

явище гінекомастії

наслідки травички на дані функції організму вивчені ще недостатньо добре, але проведені дослідження на тварин доводять правоту даних тверджень
психічна система втрата інтересу до життя;

замкнутість;

емоційна лабільність;

втрата соціалізації; звуження інтересів;

погіршення пам’яті і рівня уваги

помічено, що у завзятих любителів марихуани зростає ризик появи деяких психічних розладів (психози, шизофренія), наявний фактор генетичної схильності посилює цю ймовірність

Вітчизняна наркологія відносить пристрасть до вживання продуктів з конопель до наркотичної залежності.

Наслідки інтоксикації травичкою

При передозуванні марихуаною у людини розвивається ряд неприємних симптомів. Причому вони залежать від тяжкості передозу, тривалості захоплення травичкою, віку і стану здоров’я людини. Медики поділяють симптоми інтоксикації організму похідними конопель на три рівня.

Ступінь Симптоматика
легка

загальмованість і незграбність рухів;

невиразність мови;

поява неприродних поз (курець ніби завмирає в дивних позах);

напади необґрунтованого страху;

сухість ротової порожнини;

почервоніння очних склер

середня

безпричинне нестримні веселощі;

прояв балакучості і розгальмування;

різкі перепади настрою;

тремор кінцівок;

нудота і запаморочення;

важка

особа набуває вигляду воскової маски;

поява марення і галюцинацій;

звуження зіниць і їх тривала фіксація на одному об’єкті;

неадекватність реакцій;

параноїдальні ідеї;

непритомність;

посилене потовиділення

Незалежно від ступеня интоксицирования вплив психоактивних складових канабісу триває не більше 5-6 годин. За цей час токсини в організмі окислюється і благополучно виводяться з тіла.

Відзначено, що стійка залежність до марихуани зазначається у 25% любителів покурити травичку. В основному даний вид залежності базується на психологічному рівні.

У курців, що пристрастилися до травичці, спостерігається синдром відміни наркотику. В цьому випадку люди відчувають сильні мігрені, тахікардію, підвищення артеріального тиску. Регулярне і тривале використання наркотику привносять зміни і в зовнішність:

 • незв’язність мови;
 • обвисання шкіри на обличчі;
 • уповільнена очна реакція;
 • освіта мішків під очима;
 • поява численних зморшок (особливо на лобі).

У людей, що володіють більш слабкою психікою, на тлі тривалого куріння травички спостерігаються психози. Найбільшому ризику піддаються підлітки з їх нестійкої психічної системою. Відзначено, що ризик захворіти на шизофренію і у них зростає на 12%.

Поговоримо і про користь

На жаль, на тлі сприйняття марихуани, як небезпечного наркотичного засобу, люди зовсім забули і про її початкової користь, як корисного лікарської рослини. Поряд з усіма негативними наслідками, які несе вживання марихуани, не можна не визнати її позитивних властивостей, які незамінні для лікування ряду захворювань. Конопляне рослина містить безліч корисних речовин:

 • мінерали;
 • алкалоїди;
 • ряд вітамінів;
 • ефірні і жирні олії.

Цю культуру успішно використовують представники традиційної медицини. Коноплі прекрасно вписується і в ряд інших виробництв і технологічних сфер. Так чим корисна коноплі?

 1. Рослина славиться сильним знеболюючим ефектом. Ще в давнину його використовували для створення мазей, прекрасно знімають біль.
 2. Конопляне насіння отримали визнання в кулінарії. Завдяки великому вмісту протеїнів, жирів, їх широко використовують в кулінарії, зокрема для створення конопляного масла. Також насіння добре впливають на стан ШКТ. А жири, що входять до їх складу, попереджають розвиток деяких серцево-судинних патологій. До слова сказати, насіння конопель не володіють ніяким наркотичним впливом, вони абсолютно безпечні для людини.
 3. М’якоть культури успішно використовується в лакофарбовій промисловості.
 4. Згадайте, що спочатку з конопляного рослини робили відмінні за якістю мотузки, шпагати і мотузки. Не померла ця галузь і донині.

Медики успішно використовують медичні препарати, виготовлені на основі витяжки з конопель, при лікуванні онкохворих у знеболювальних цілях. Лікарі встановили, що активний компонент рослини – ТГК впливає безпосередньо на нервові закінчення, блокуючи їх і перешкоджаючи поширенню больових сигналів.

Не так давно вчені Іспанії зробили сенсаційне відкриття. Ними було встановлено, що каннабіноїди, що входять до складу конопель, купируют зростання онкоклеток і перешкоджають розвитку метастаз.

Крім онкології, дані ліки призначаються пацієнтам, що страждають від Сніду, патологій ЦНС і спинного мозку. Ці медикаменти не просто чудово блокують больові відчуття, але і відновлюють хороший сон. Ефективні такі препарати і при лікуванні глаукоми – ТГК успішно знижує очний тиск. Використовують медикаменти на основі конопель при лікуванні епілепсії і розсіяного склерозу.

Сучасні вчені багато часу присвячують вивченню конопляного рослини в цілях визначення її користі для людини. Йдуть великі розробки по створенню нових препаратів, які працюють на благо людей. І дуже шкода, що з-за легковажних осіб, губящих своє здоров’я і поширюють цей наркотик, доводиться суворо забороняти більш широке використання конопель.

За темою:  Ефект амфетаміну: як діє, чим шкідливий

MAXCACHE: 0.39MB/0.01219 sec