Чим амфетамін відрізняється від метамфетаміну

Метамфетамін – наркотична речовина, що виготовляється в порошковій формі білого кольору. Цей наркотик, який є похідним від амфетаміну, був синтезований на початку двадцятого століття. На відміну від нього, амфетамін вже активно використовувався в кінці дев’ятнадцятого століття, як засіб, що знижує апетит. Велика популярність цих двох речовин пов’язана з періодом Другої світової війни, коли обидва наркотику в обов’язковому порядку знаходилися в аптечках солдатів.

Що таке амфетамін і в чому полягає небезпека його вживання, з’ясувалося в середині п’ятдесятих. До цього часу його використовували як засіб для боротьби з надлишковою вагою та виведення зі стану депресії. Однак все частіше фахівцями став відзначатися той факт, що дана речовина викликає певну залежність і має сильний вплив на людську психіку.

На території Росії хвиля популярності амфетаміну досягла свого апогею в шістдесятих роках минулого століття. Молодь виготовляла його в домашніх лабораторіях, використовуючи різні лікарські препарати.

Сьогодні цей наркотик знаходиться в списку заборонених речовин, оскільки володіє сильним психотропною дією.

Головні відмінності

Так чим амфетамін відрізняється від метамфетаміну? Давайте розберемося. Обидва цих речовини є стимуляторами, що впливають на психіку і центральну нервову систему. В результаті їх дії людина перестає відчувати втому і стає більш витривалим. При прийомі наркотику збільшується впевненість і спостерігається сильне збільшення енергії. Перебуваючи в такому стані, людина має потребу в постійній активності, що знижує потребу у сні. Здатність протистояти сну може спостерігатися кілька діб, при цьому людина не відчуває навіть грама втоми.

На цьому подібності препаратів закінчуються. Амфетамін — це наркотик, реакція на який може бути і повністю протилежній тій, що була описана вище. У десяти відсотків приймають його людей він викликає зниження тонусу, що призводить до появи млявості і непереборне бажання заснути. Фахівці відзначають, що дія цієї речовини закінчується моментально. При використанні внутрішньовенних ін’єкцій спостерігається потужний ефект.

В цьому плані матамфетамин більш м’який, а його ефект в ста відсотках випадків спрямований на стимуляцію ЦНС. Однак «мет» вважається більш сильнодіючою речовиною, залежність від вживання якого розвивається у декілька разів швидше. За даними статистики, отруєння від метамфетаміну реєструються набагато частіше, ніж від його «побратима». Крім цього, навіть використання мінімальних доз наркотику може стати причиною появи певних ускладнень.

Давайте розберемо, чим небезпечний амфетамін. Головна небезпека, пов’язана з вживанням цієї речовини, полягає в тому, що його дія припиняється моментально. Ще кілька хвилин тому чоловік був повний сил, але потім усередині нього наче хтось опускає невидимий рубильник. З’являється відчуття сильної втоми і ознаки виснаження організму. У зв’язку з відсутністю сну, спостерігаються ознаки дратівливості і агресії.

На відміну від амфетаміну, ефекти від прийому «мета» поступово знижуються. Різкі зміни стану не спостерігаються. Дуже важливо розуміти той факт, що використання обох речовин, сприяє пригнічення нервової системи. Залежність розвивається настільки швидко, що людина стає не в силах вплинути на неї. Потреба в збільшенні дозування підвищується з кожним днем, що рано чи пізно призведе до непоправних наслідків.

Тривалість вживання амфетаміну накладає відбиток на зовнішній вигляд. Протягом кількох років, з молодого і вогняного (ото ж здоров’ям людини, склад амфетаміну перетворює його в глибокого старого. Це відбувається з-за того, що окремі компоненти речовини надають сильне вплив на стан нервової системи і серцевої м’язи. Такі ж наслідки чекають і любителів «мета».

Руйнівні наслідки прийому можна помітити вже після першого вживання.

Походження

Хімічна формула амфетаміну C9H13N. В основі чистого речовини лежать три активних компоненти:

  • азот;
  • вуглець;
  • водень.

При виготовленні «мета» до цих трьох складових додаються радикали метилу. Саме завдяки метилу, до речі амфетамін додається приставка «мет». Ця речовина є дуже токсичним і його перебування у складі наркотику збільшує його вплив на роботу внутрішніх органів. Обидві речовини належать до однієї групи психотропних препаратів, що збільшують фізичну активність. Процес виготовлення «чистого» речовини настільки складний, що вартість готового продукту може досягати декількох сотень доларів.

В залежності від того, які добавки використовуються при виготовленні, залежить те, чим пахне амфетамін та його смак. У ролі добавок використовується цукор, глюкоза, кофеїн і багато інші компоненти.

Ефект від вживання

Ефект від вживання цих психотропних стимуляторів полягає в придушенні апетиту і збільшення активності. В період дії речовин спостерігаються зміни пульсу, підвищення артеріального тиску за рахунок звуження судинної системи. Людина відчуває сильну зневоднення, його дихання стає більш глибоким і частим.

На відміну від інших наркотичних стимуляторів, вживання амфетаміну супроводжується менш вираженою ейфорією і більш сильним ураженням нервової системи. В практиці американських лікарів метамфетамін використовується як засіб для вирішення інтимних проблем. Його вживання в невеликих дозах збільшує лібідо і значно впливає на потенцію. Крім того, вживання цього наркотику сприяє посиленню емоцій від самого акту злягання.

Симптоматика передозування

Знаючи, з чого роблять амфетамін, можна з упевненістю говорити про те, які наслідки він викликає в організмі. Так як речовина викликає стійку залежність, воно є прямою загрозою для життєдіяльності людини. Його вплив на стан фізіологічного і психічного здоров’я настільки сильно, що може призвести до непоправних наслідків.
Психози, викликані передозуванням, можуть залишити незгладимий слід на людській психіці, боротися з яким не представляється можливим. Постійне збільшення дози може призвести до появи набряку дихальних шляхів, проблеми з серцевим м’язом і навіть інсульту.

Симптоми передозування:

  • поява судом;
  • проблеми з сприйняттям, випадання з реальності;
  • збільшення серцебиття;
  • проблеми з органами дихання;
  • зміни тону шкіри.

При наявності таких симптомів необхідно вжити заходів екстреної допомоги. Важливо усвідомлювати той факт, що допомогти в цій ситуації можуть тільки фахівці. Своєчасне звернення до лікаря може врятувати людське життя. У більшості випадків людина з симптомами передозування амфетаміном, отруюється на лікування у відділення реанімації, так як в будь-який момент може зупинитися серце.

Висновок

Коли людина знаходиться в залежності від певних речовин, він може годинами міркувати про те, що об’єкт його згубної пристрасті менш шкідливий, ніж аналогією. Про це часто говорять і амфетаминовые наркомани, не розуміючи того, як сильно вони помиляються.

Один лише погляд на таку людину може сказати, що він знаходиться у вкрай жалюгідному стані. Вплив наркотику змінює організм. Шкірні покриви набувають блідо-сині відтінки, людина сильно втрачає вагу, а сама шкіра покривається виразками. Всі ці зміни можуть наступити протягом пари місяців з моменту першого вживання. Подібні люди можуть служити живою рекламою того, що роблять психотропні речовини з організмом. Врятуватися від залежності можна лише пройшовши важкий курс реабілітації у спеціальній установі.

За темою:  Порошок фен: що це таке

MAXCACHE: 0.38MB/0.00733 sec