Як роблять кокаїн: як виглядає, склад

Кокаїн — це наркотик, виготовлений з рослинних компонентів. Його виробляють з рослини «эритроксилиум», яким багаті південноамериканські країни. Вже в третьому столітті нашої ери ця рослина використовувалася для створення речовин, що змінюють свідомість. Індіанці використовували порошок для підвищення витривалості своїх воїнів і активації додаткових ресурсів організму.

В Європі эритроксилиум з’явився завдяки великому мандрівникові Амеріго Веспуччі. Вже в сімнадцятому столітті речовини, отримані з цієї рослини, використовувалися як основа для створення наркотиків. У дев’ятнадцятому столітті кокаїн активно застосовувався в медицині як місцева анестезія. Екстракт з эритроксилиума був і в першому складі популярного напою «Кока кола». Однак введена заборона на його використання змусив виробників змінити формулу.

Види кокаїну

Напевно, кожен сьогодні знає, як виглядає кокаїн. Завдяки Голлівудським фільмам багато людей знають, що виробляється кокаїн у вигляді білого порошку, який вживається з допомогою дзеркала і трубочки згорнутої з грошей. Але мало хто знає, що існує різновид наркотику, який має вигляд пасти. Така паста містить у собі більше різних домішок і коштує набагато дешевше порошку.

Вживати кокаїн може дозволити собі далеко не кожен. Це речовина – своєрідний преміум бренд для людей з наркотичною залежністю. Приблизна ціна порошку в Росії починається від семи тисяч за один грам. Часто «драг-дилери» йдуть на хитрощі і продають перші дози за досить низькою ціною. Після того як людина «щільно підсаджується» на коку, дилер може робити з ним що завгодно.

Ціна речовини настільки велика, що є своєрідним показником статусу.

Багато з розповсюджувачів для збільшення прибутку займаються розведенням складу. Сьогодні цей наркотик в чистому вигляді майже не зустрічається. Серед компонентів, що використовуються для розведення складу, особливо часто застосовуються анестетики та стимулятори. Крім цього, наркотик може бути розведений крохмаль або харчовою содою.

Існують і похідні наркотики від кокаїну. Крек – речовина на основі тих же компонентів, але використовується для паління. Наркотик має кристалічну форму і вважається одним з дешевих аналогів.

Деякі з наркоманів використовують крек для внутрішньовенних ін’єкцій. Ефект сп’яніння від такого використання збільшується в кілька разів. Спостерігати його можна вже через кілька секунд після уколу, а його тривалість складає близько півгодини. Такий короткий проміжок «кайфу» змушує людини повторювати процес знову і знову, кожного разу збільшуючи дозу. Саме з цим нюансом пов’язані часті передозування у наркоманів, які вживають кокаїн та його похідні.

Для збільшення кайфу багато наркомани використовують суміші складаються з кокаїн, розведеного героїном. Такі речовини отримали назву «спидбол». Їх вживання розвиває відразу кілька видів залежно від наркотичних препаратів. Подібні залежності отримали назви перехресних і на сьогоднішній день майже невиліковні. Способи прийому залежать від фантазії наркомана. Спидбол приймається у вигляді ін’єкцій, курильних сумішей, розчинів для пиття і інтраназально.

За темою:  Список наркотичних засобів

Ефект сп’яніння від спидбола настає значно швидше і виражається в більш важкій формі. З-за того, що в складі суміші знаходиться два або більше наркотичних компонента, організм людини руйнується в кілька разів швидше. Регулярне вживання подібних продуктів веде до руйнування клітин головного мозку і деградації особистості.

Історія наркотику

Рослина кокаїн та його властивості були знайдені в Південній Америці. Індіанці, що населяли цей континент, використовували його для створення зілля, що володіють ефектами енергетиків, релаксантів і наркотичних речовин. Стародавні Інки вважали рослина божественним і використовувати його листя могли лише жерці і люди, що володіють статусом. До Європи ця рослина потрапила лише в шістнадцятому столітті і буквально через кілька десятків років отримала величезну популярність.

У сімнадцятому столітті в Англії активно використовувалися листя коки як природні стимулятори та анальгетики. У тисяча вісімсот п’ятдесят п’ятому році німецьким вченим Ф. Гедке був виявлений алкалоїд з цієї рослини. Саме завдяки йому, кокаїн отримав величезне поширення в медицині для лікування психічних захворювань. На основі отриманого речовини виготовлялися не тільки анестетики, але і різні психостимулятори і антидепресанти.

Сьогодні кокаїн – це наркотик, який використовують аристократи, золота молодь, знаменитості і представники богеми.

Як виготовляється кокаїн

Досить цікаве питання полягає в тому, як роблять кокаїн. Рецепт приготування не зазнав змін за кілька століть. Для приготування речовини також використовуються рослини, вирощувані в Америці. З рослини виділяються необхідні компоненти, які після певних хімічних впливів розбавляються додатковими складовими.

Додавання компонентів необхідно не тільки для зниження собівартості виробництва, але і для надання готовому продукту більшої маси. Існує кілька видів наркотику, які різняться складом і процесом приготування.

Формула речовини

Хімічна формула кокаїну виглядає як метиловий ефір экгонина підданий безлічі різних реакцій. Саме цю формулу використовують спеціальні комісії, які займаються класифікацією наркотичних і галюциногенних речовин. На сьогоднішній день існує чимало речовин, що мають подібний склад, але іншу форму випуску.

Паста коки – один з таких продуктів. Ціна подібної пасти в кілька разів менше кокаїну з-за наявності величезної кількості різних домішок. Також популярний і гідрохлорид кокаїну при виробництві якого кількість домішок зводиться до мінімуму. Але в продаж надходить продукт, значно відрізняється від виготовленого складу. Дилери додають речовину різні компоненти у вигляді амфетамінів і кофеїну для збільшення маси, а відповідно і доз наркотику.

Виробництво

Наркотик кокос поставляється на світовий ринок Колумбійськими наркобаронами. Більш дрібним виробництвом займаються Болівія і Перу. Саме з цих країн, завдяки дорогам наркотрафіку, подібний продукт розтікається по всьому земній кулі. Цей наркотик популярний вже більше кількох століть. Порівняти з його популярністю можна лише опіати. Широку поширеність йому приносять фільми, серіали, книги та інші продукти мас-медіа, де йдеться про те, що його вживання один з атрибутів багатого життя.

За темою:  Що таке гвинт у нариков

Обертання в певних колах змушує дотримувати необхідні правила. Акторам, музикантам і іншим представникам богеми необхідно постійно знаходиться у бадьорості, виблискувати пишністю. Саме тому вони все частіше вживають речовина як енергетик. Яку шкоду несе його вживання, сьогодні мало хто замислюється.

Аналоги

Останнім часом набули поширення різні аналоги цього наркотику. Вони виготовляються в хімічних лабораторіях, і їх виробники переслідують лише одну мету – законне поширення кокаїну. Для цього, вихідна формула складу видозмінюється, маскується і розбавляється. Визначити наявність наркотику в такій суміші набагато важче, що призводить до того, що короткий проміжок часу він продається абсолютно вільно. Саме для цього і була створена спеціальна комісія, яка займається виявленням подібних продуктів.

Легальний кокаїн

Цей продукт виготовляється у вигляді спеціальних солей для застосування інтраназально і має певний вплив на психіку. Розповсюджувачі у відкриту заявляють про те, що продукт виготовляється з рослинних інгредієнтів, а значить він безпечний для здоров’я. За їх запевненням вживання такого складу не викликає звикання, а ефект перевищує в кілька разів багато наркотичні препарати.

На сьогоднішній день склад цієї солі вивчається фахівцями. Цілком можливо, що в майбутньому вона буде заборонена.

Синтетична похідна

Сьогодні справжній кокаїн майже недоступний для пересічної людини. У продажу використовується синтетична похідна оригінального продукту. Колір такого складу дуже схожий на колір кокаїну, тому відрізнити їх дуже складно. Їх дія на організм і п’янкий ефект менш виражені, однак невисока ціна привертає до себе все більше і більше покупців.

До таких аналогам можна віднести мефедрон і теилкеткатинон. Ці речовини створені в лабораторних умовах і лише імітують ефект від вживання оригінального складу. Багато розповсюджувачі вдаються до хитрощів і продають речовини під виглядом справжнього кокаїну.

Дія наркотику

Дія кокаїну направлено на стимуляцію роботи центральної нервової системи. Його вживання викликає почуття ейфорії, підвищення працездатності і збільшення тонусу. За ці приємні хвилини наркоманам доводиться платити власним фізичним і психічним здоров’ям.

Вживання таких речовин призводить до ураження певних відділів головного мозку. Регулярне застосування веде до того, що відмирають клітини відповідальні за життєзабезпечення всього організму.

Способи вживання

Після того як було розглянуто що таке кокаїн у всіх деталях, необхідно приділити пару рядків про способи його вживання. На сьогоднішній день цей наркотик вживається наступними способами:

  • інтраназально та перорально;
  • ректально та вагінально;
  • у вигляді інгаляцій та ін’єкцій.

Від способу вживання залежить і сила наркотичного ефекту. Але необхідно пам’ятати, що яким би способом речовина не потрапляло в організм, воно несе руйнування. Навіть одного разу прийнятий кокаїн може стати причиною розвитку залежності. Зловживання призводить до розвитку психічних захворювань, відхилення в роботі внутрішніх органів і неминучої смерті.

За темою:  Що таке Тропикамид: наслідки в ніс

Передозування

Склад кокаїну і його короткий п’янкий ефект призводить до того, що кокаинщик змушений постійно збільшувати дозу. Це гарантує, що рано чи пізно буде введена смертельна доза кокаїну.

В інших випадках брак фінансів на необхідний наркотик призводить до того, що люди поступово переходять на інші сильнодіючі речовини. Часте вживання більш доступних аналогів стають причиною появи гангрени, виразок і пухлин.

Симптоми передозування кокаїном виражаються в появі сильної болі в області грудної клітини. Кокаинщик відчуває проблеми з диханням. В результаті гострої нестачі кисню, кровотечі можуть відкритися і статися непритомність. Смерть настає через зупинку серця або нестачі кисню.

Методи лікування

Основного способу лікування від залежності на сьогоднішній день не існує. Існують методики психологічного впливу. Для медикаментозного впливу застосовуються заходи, такі ж, як при залежно від амфетаміну.

Для того щоб домогтися результатів пацієнту необхідно розуміти свою проблему. Тільки при присутності бажання самого залежного, вийде змінити своє життя в кращу сторону. Сам процес складається з декількох етапів:

  1. Для початку пацієнт припиняє повне вживання кокаїну. У цей період з’являються симптоми ломки, які знімаються спеціальними медикаментами.
  2. На наступному етапі до пацієнта застосовується психологічний вплив, сенс якого – зняття психологічної залежності. Цей етап займає досить великий проміжок часу, який пацієнт повинен провести в умовах стаціонару. Тільки при правильній мотивації можна домогтися успіху.
  3. Останній етап полягає у поверненні пацієнта до звичного життя. На цій стадії дуже важливо відчути необхідну підтримку від сім’ї та родичів. До того ж, слід захистити пацієнта від старих зв’язків з розповсюджувачами наркотиків і наркоманами.

Висновок

Наркотична залежність може зламати і знищити людське життя. Дуже важливо знати з чого роблять кокаїн, його дія на організм і до чого призводить його вживання. Тільки знаючи нюанси про це речовині, можна грамотно підійти до питання боротьби з його зловживанням. Коли людина знаходиться в залежності від вживання будь-яких речовин, що згубно впливають на його здоров’я, потрібна негайна допомога фахівців.

MAXCACHE: 0.39MB/0.01998 sec