Нарко марки: що це таке

Одне з найбільш небезпечних наркотичних речовин, повністю змінює свідомість, носить абревіатуру ЛСД. Обивателям він відомий і під низкою інших назв: «кислота» чи «марка». У нарко марки існують і інші «вуличні» назви: «мальок», «люся», «промокашка», «трін», «біла блискавка», «віконна рама», «зелений дракон» та інше.

Який ефект від марок отримують наркомани і чим небезпечне це речовина? Сучасна молодь, «сідаючи» на таке психотропний засіб, зазвичай не замислюється про наслідки. Багаторічні дослідження доводять, що ЛСД несе загрозу життю, повністю руйнуючи психічне здоров’я людини.

Історія створення препарату

Найсильніший галюциногенний наркотик побачив світ у далекому 1938 році, його засновником з’явився вчений зі Швейцарії Альберт Хофманн. Хімік працював над створенням кошти, що стабілізує кровообіг. Спочатку винахідник навіть не звернув уваги на отриманий новий препарат і повернувся до його вивчення через 6 років.

Щоб дослідити, як впливає на організм створене речовина, Хофманн прийняв його сам, вирішивши випробувати всі властиві наркотику відчуття. І зіткнувся з потужними психічними переживаннями.

За описом свого творця ефект від ЛСД був схожий симптомів важкого ступеня шизофренії. Учений зробив припущення, що, вивчаючи речовина, можна зрозуміти і природу, а також особливості самого захворювання.

У 50-му році дослідження продовжилися, але вже на піддослідних тварин і пацієнтів психіатричних лікарень. А на початку 60-их американськими вченими була втілена в життя програм по вивченню ЛСД з участю студентів різних коледжів. На думку фахівців, це і дало поштовх широкому розповсюдженню наркотиків у молодіжному середовищі.

Препарат повністю заборонили для досліджень зважаючи на його небезпеки в 1968 році. Правда, всі смертельні випадки діагностували не з приводу безпосереднього прийому ЛСД, а в результаті наступних афективних станів особистості. Одурманені люди потрапляли в аварії, нещасні випадки і влаштовували самогубства, не розуміючи, хто вони і де знаходяться.

Суть речовини

ЛСД було отримано з лізергінової кислоти. Це психотропну з’єднання утворюється у великій кількості на цвілі і спорынье, розростаються на злакових культурах. В лабораторних умовах наркотик синтезують і перетворюють у кристалічну форму. Потім кристалики розчиняють, і отримує гіркуватий рідина без запаху і кольору.

Смертельна доза наркотичної речовини становить 1-5 мг з розрахунку на кожен кілограм ваги людини.

Чому «марка»

Наркотичні марки – так найчастіше називають ЛСД. Таке найменування наркотик отримав з-за своєрідної упаковки. Наркотичною рідиною просочують шматочки картону або інший адсорбуючою папери. Листочки розриваються на рівні квадратні частинки і стають схожими на марки.

За темою:  Порошок фен: що це таке

Частіше дозування для однієї людини становить 0,5 -1 марка. Деякі приймають внутрішньо відразу по 2-3 штуки (марки їдять). На смак наркомарка може бути гіркуватою, позбавленою смаку або солодкої: все залежить від додавання додаткових ароматичних речовин.

Листок складається з 10 марок, на сленгу наркоманів позначається, як «формат».

Крім паперових шматочків, ЛСД підпільно поширюється і у вигляді капсул, порошку, невеликих таблеток. Вживають кислоту люди називають одержувані відчуття «тріп», вони знаходяться під впливом кислоти близько 12 годин. А ось негативні враження мають назву «бед-тріп», за спогадами наркоманів, таке сприйняття схоже на справжнє пекло.

Ефект ЛСД

Підсумковий ефект від прийнятої дози наркотику залежить від безлічі чинників: дозування кислоти, настрої людини, його віку і фізично-психічних особливостей. У деяких поліпшується настрій, а інші впадають в агресивну прострацію, переживаючи нестерпні галюцинації, супроводжуються параноїдальними нападами.

Зазвичай наркотик, потрапивши в організм, «розквітає» у всій красі вже через 20-30 хвилин. У людини спостерігаються наступні симптоми:

 1. Розширюються зіниці.
 2. Підвищується температура тіла.
 3. Різко і раптово змінюється настрій.
 4. Починає тремор і з’являється сильна спрага.
 5. Тіло покривається мурашками через посилення роботи сальних залоз.
 6. Частішає пульс (АТ може як підвищитися, так і знизитися до критичних показників).

Як поведе себе наркоман – передбачити неможливо. Що очікувати від прийняло кислоту: веселощі, блаженство, радість, страх, агресія і бажання вбити? Одурманені люди не розуміють свої дії, для них реальний світ постає тепер як нескінченних дуже барвистих і яскравих галюцинацій.

Ефект від ЛСД, на думку спеціалістів, триває близько 10-12 годин. Але деякі особи навіть після єдиної і першої дози кислоти, уже не можуть повернутися в нормальний стан, оговтатися від пережитого психозу. Такий стан може перерости в шизофренію або глибоку депресію.

ЛСД має тенденцію зберігатись в організмі, викликаючи залежність. Наркоману доводиться приймати все більшу дозу наркотиків з-за збільшення порогу терпимості. Під впливом кислоти людина абсолютно втрачається зв’язок з реальним світом.

За темою:  Гідропоніка: що це, наслідки

Наркоман може вийти з вікна, перебуваючи на останньому поверсі багатоповерхівки або встати посеред проїжджої частини – адже у своїх видіннях він перебуває в зовсім іншому місці. Одурманені не віддають звіт своїм діям і вчинкам, повністю втрачається здатність керувати власним розумом:

 • зникає почуття обережності;
 • спотворюються розміри, форми предметів, звуки і рухи;
 • змінюються відчуття і сприйняття часу і простору;
 • тактильні відчуття стають незвичайними і дивними, викликаючи панічний стан.

Наслідки наркотику

Щоб зрозуміти, що таке наркотик марка, слід дізнатися і про небезпеку, яку несе кислота людині. Видимих фізичних руйнувань це речовина не приносить. Його основна шкода полягає у психологічному впливі препарату на особистість людини.

Але небезпечний наркотик не тільки свої безпосереднім впливом і порушенням психіки під час прийому. Особливістю ЛСД є стан, зване «флешбеком». Це раптовий і миттєвий повернення того стану, яке було присутнє у особистості в момент прийому наркотику. При цьому людина є «чистим», тобто не прийняв дозу.

Чому відбувається такий раптовий повернення в галюциногенний світ, вченими досі не встановлено.

На їх думку, це реакція психіки, яка «відновлює» колись пережили події і враження. З подібним «психічним капризом» у житті стикається кожна людина, коли відчуває «ефект дежавю».

Через деякий час до особистості повертається нормальний стан, а відчуття наркотичного сп’яніння йде. Така особливість ЛСД небезпечна тим, що флешбек непередбачуваний. Це відчуття може виникати, коли людина працює з механізмами, що управляє машиною або просто гуляє з дитиною. Деякі порівнюють наслідки прийому ЛСД з ефектом, що дає прийом псилоцибінових (галюциногенні) гриби. Це:

 • панеопус;
 • гимнопил (близько 14 його видів);
 • волоконница (5 психотропних видів, з яких 4 є смертельними);
 • псилоцибе (понад 115 сортів цього гриба володіють наркотичним впливом).

Фізичну залежність ЛСД не формує. Він діє саме на психіку людини, провокуючи у нього бажання ще раз випробувати незвичайне почуття і розчинитися в галюциногенних відчуттях.

Як розвивається залежність

Молодь вперше хапається за ЛСД в пошуках нових відчуттів і вражень. Як правило, це відбувається в компанії, коли юна особистість хоче продемонструвати себе дорослим і досвідченим людиною. Після 4-5 доз відбувається формування стійкої психологічної залежності від кислоти.

За темою:  Список наркотичних засобів

Кожна нова доза вимагає свого збільшення для отримання бажаного результату. За статистикою частіше ЛСД починають пробувати діти неблагополучних сімей або навпаки, розпещена «золота молодь», ні в чому не знає відмови.

Медики все частіше відзначають випадки, коли наркомани після прийнятої дози кислоти, надають в психіатричних клініках через божевілля і розвитку стійких психозів.

Нерідкі випадки самогубств, скоєних людьми під впливом кислоти. ЛСД, діючи руйнівно на клітини головного мозку, дестабілізує роботу міокарда (серцевий м’яз). Цей наркотик і призводить до незворотних патологічних змін фізичного плану.

Передозування ЛСД

Передозування кислоти зустрічається дуже часто. Концентрація рідини, якою просочують шматочки паперу, ніким і нічим не регламентується. Тому наркоман ризикує заробити передозування вже на першому прийомі наркотику. Отруєння ЛСД характеризується наступною симптоматикою:

 1. Піна з рота.
 2. Запаморочення.
 3. Погане самопочуття.
 4. Судомні напади.
 5. Втрата свідомості і кома.
 6. Сильна нудота, доходить до блювоти.
 7. Коагулопатія (порушення згортання крові).

Такі симптоми свідчать про спробу організму вивести надлишок лізергінової кислоти і дэтиламида, який входить до наркотик марки. Ці речовини миттєво проникають в кров’яне русло і розносяться по всіх внутрішніх систем. Отруєння ЛСД нерідко призводить до летального результату.

Що робити

У разі коли спостерігається інтоксикація кислотою, перше, що потрібно зробити – це перевірити прохідність шляхів дихання і спробувати привести в почуття потерпілого. З наркоманом слід розмовляти дуже спокійно і тихо. Пам’ятайте, що людина перебуває в неадекватному стані.

Медики повертають наркомана до життя шляхом внутрішньовенного вливання глюкози, впливу холодом і проведенням кисневих інгаляцій. У разі агресивних і буйних проявів, людині вводять сильний заспокійливий препарат. До прибуття Швидкої Допомоги людині слід забезпечити повний спокій і стежити, щоб він не виявляв фізичну активність.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00620 sec