Наркотик опіум: що це таке, з чого робиться

Опіум – один з видів наркотичних речовин, який належить до групи опіатів. Для його виготовлення використовується суміш з соку маку, а також коробочок, стебел і листя рослини. На розвиток залежності від вживання цієї речовини, чинить сильний вплив його хімічний склад. Саме з цього наркотику був виділений морфін, що використовується на даний момент в медицині. Опіум, що це таке, принцип дії на організм і чим загрожує його вживання, буде розглянуто нижче.

Різновиди опіуму

Незважаючи на те що опіум виготовляється з природних компонентів, його хімічний склад містить більше двадцяти різних речовин, що належать до алкалоїдів. Наркотик опіум – основний компонент для виготовлення різних складів, які використовуються не тільки у сфері наркоторгівлі, але і медицини. Саме це наркотична речовина використовується при створенні таких лікарських засобів, як кодеїн і морфін.

Опіум поділяється на кілька підвидів:

  1. Сирець – коричнева липка маса, що нагадує пластилін. Має яскраво виражений запах лакриці. Після певного проміжку часу з моменту виготовлення, сирець стає твердим, втрачаючи свою пластичність. Речовина дуже легко зламати. Наркомани використовують сирець для приготування курильних сумішей.
  2. Оброблений опій – наркотик, для виготовлення якої використовуються хімічні процеси. У більшості випадків головний компонент такого складу – сирець. Для його обробки використовуються певні методики фільтрації і варіння.
  3. Пантопон – речовина, що має форму порошку коричневого відтінку. Цей порошок легко розчиняється в рідині і містить у собі майже п’ятдесят відсотків морфіну.
  4. Медичний опій – має порошковий вигляд. У його складі міститься близько десяти відсотків морфіну. Для зниження концентрації п’янких речовин використовуються різні компоненти, такі як крохмаль і лактоза.

На основі опіатів виготовляються і більш серйозні наркотичні речовини. Досить поширений серед наркозалежних людей – героїн, має у своєму складі такі компоненти. Дуже важливо мати поняття про те, як вживають опіум, адже від способу вживання залежить його вплив на організм.

Куріння опіуму

Існує кілька способів куріння опіуму. Всього пару століть тому ця речовина мало величезну популярність в Китаї. На головних вулицях великих міст відкривалися спеціальні крамниці, де можна було придбати не тільки всі необхідні компоненти, але і використовувати їх.
Для куріння застосовувалися спеціальні пристосування, що мають форму курильної трубки. За допомогою лампи речовина нагрівалися до стану кипіння, а отриманий пар вдыхался курцем.

Другий спосіб полягає у створенні самокруток і косяків, в яких речовина змішується з тютюном або іншими курильними сумішами. Куріння опіуму, як метод вживання, сьогодні майже не використовується. Для того щоб отримати кайф, необхідна тривала підготовка, а приготування суміші може стати справжньою проблемою для наркомана, який перебуває під ламкої.

Трохи історії

Наркотик з маку вперше згадується в роботах Гіппократа, датованих четырехсотым століттям до нашої ери. Іменного Гіппократ описав процес того, як отримують опіум з маку. Вже тоді у Давній Греції використовували речовину, як наркотичний засіб.

За темою:  Як роблять кокаїн: як виглядає, склад

У європейські країни опіум потрапив завдяки хрестовим походам. Спочатку він застосовувався для створення тютюнових курильних сумішей. У сімнадцятому столітті голландці намагалися з його допомогою боротися з малярією. Подібний варіант використання сприяв розвитку залежності лише від вживання тютюну, так як сам опіум — просто згорав. Вживалися курильні суміші за допомогою спеціальних трубок, що мають довгу ручку або кальянів.

Опіум зробив величезний вплив на Вікторіанську епоху. В ті часи існував цілий культ, присвячений опіатів і культури їх споживання. Створювалися справжні твори мистецтва, що мають лише одну мету – естетичне вживання наркотичних речовин.

В Америку наркотик потрапив завдяки китайським іммігрантам. На початку двадцятого століття на території США в кожному місті була маленька курильня. Але вже до кінця цього століття почалася активна боротьба, пов’язана із забороною на його використання.

Для лікування залежності використовувався героїн, який є продуктом хімічної обробки опіатів. В результаті цієї акції кількість опіумних наркоманів дійсно був знижений, проте щодня реєструвалося все більше людей, які отримали залежність від вживання героїну.

Ефект від вживання

Для того щоб зрозуміти ефект від вживання таких засобів необхідно розглянути питання, з чого робиться опіум. Опіум – наркотик, що має рослинне походження, здавалося б, сама природа передбачила його використання людиною для медичних цілей. Мак, з якого виготовляється цей продукт, є седативним засобом, що сприяє заспокоєнню і розслабленню.

В медицині використовуються спеціальні речовини, опіати, що виділяються з цієї рослини. На їх основі виготовляються різні препарати. Використання цих речовин з регулярною періодичністю сприяє розвитку в організмі певних патологій. Вживання опіатів викликає сильну залежність, що руйнує життя вживає їх людини і його близьких.

Так як опіати мають хімічна схожість з певними гормонами, вони легко засвоюються організмом. Їх дія на організм полягає в блокуванні певних рецепторів, які відповідають за відчуття болю.

Дія на організм

Схожість опіатів з гормоном ендорфіном призводить до того, що при вживанні подібних засобів різко знижується їх вироблення. Саме з цим фактором пов’язано те, що залежність від вживання опіуму, дуже важко піддається лікуванню. Будь-яка спроба, пов’язана зі зниженням дози наркотику або повною відмовою призводить до того, що організм починає передавати в мозкові відділи певні імпульси.

Ці імпульси сигналізують про те, що в рецепторах, що відповідають за відчуття болю не залишилося коштів здатних їх заспокоїти. Мозкові відділи отримують подібні сигнали майже з кожного відділу людського тіла. Ці процеси приносять наркоману сильні болі, і він знову змушений прийняти наркотик.

За темою:  Токсикоманія: лікування залежності

Вплив на внутрішні органи

Вживання природних наркотиків здійснюється за допомогою куріння. Потрапляючи в легені, шкідливі речовини всмоктуються їх стінками і проникають у кровоносну систему. Постійна циркуляція крові в організмі призводить до того, що ці речовини потрапляють в кожен орган. У складі опіуму знаходиться безліч різних шкідливих речовин, однак впливом на мозок має тільки морфін. Саме він наносить сильний удар на стан відділів головного мозку, що відповідають за залежність.

Така залежність відбивається і на стані інших органів. Шкідливі речовини роблять свій негативний вплив на такі органи, як печінка, нирки і легені. В результаті людина відчуває сильну втому і зниження апетиту. Це призводить до того, що з часом значно знижується вага, м’язи стають млявими, а організм перебуває на межі виснаження.

Після вживання курильної суміші, що має в своєму складі опіум, людина відчуває почуття спокою і ейфорію. Вживали його наркомани говорять про те, що перебуваючи в такому стані, вони повністю усуваються від всього, що відбувається в їх житті.

Передозування наркотичними курильними сумішами мають у своєму складі опіати веде до того, що з’являється набряк внутрішніх органів. У результаті значно знижується артеріальний тиск і серцевий ритм.

Летальний результат наступає через різних порушень в роботі головного мозку або зупинки серця.

Симптоми при вживанні

Будь-який з способів вживання опіуму супроводжується появою ряду певних симптомів. В залежності від способу, змінюється лише їх інтенсивність, а також термін дії речовини на організм.

Перший прийом супроводжується появою нападів нудоти. Надалі може з’явитися блювота, але на зміну цим неприємним факторів приходять п’янкі ефекти. Людина спожив подібний наркотик, може вимкнутися з реальності на деякий час і по поверненні продовжити розмову з того місця, на якому сталося відключення.

Люди, що знаходяться в тривалій залежності від вживання таких засобів, відчувають проблеми з пам’яттю і концентрацією. У них спостерігається значне зниження больового порогу і повністю відсутня зорова реакція на відсутність освітлення. З останнім фактором пов’язане сильне падіння якості роботи зорових органах.

Відбуваються й інші наслідки вживання наркотичних речовин. Шкірні покриви курців набувають блідість і сухість. Часто розвиваються алергічні реакції, виражені в сильному свербінні. У курця з’являються проблеми з яснами та зубами. Вони стають більш схильні до карієсу і випадання.

Залежність від вживання

Прийом речовин, які мають у своєму складі опіати, призводить до швидкого розвитку залежності. Людина починає відчувати не тільки фізіологічну потребу вживання подібних речовин, але і психічну. На перших етапах людина знаходиться у повній впевненості того, що всі процеси у нього під контролем, однак це далеко не так.

За темою:  Ніж марихуана відрізняється від конопель

Буквально через кілька прийомів, відбувається систематичне збільшення споживаної дози. Людина починає вживати наркотики частіше і частіше. На останньому етапі залежно проміжків між вживанням майже немає. Все це відбувається з-за необхідності досягти певного ефекту, але організму потрібно все більше алкалоїдів.

При спробі кинути, людина відчуває сильні болі, пов’язані з відсутністю в організмі звичних компонентів. Самостійно впоратися з появою таких симптомів неможливо. Лише один відсоток із залежних людей справляється з ломкою самостійно. У більшості випадків, при неможливості дістати необхідну суміш, людина заміщає її більш сильними наркотичними засобами.

Навіть початкова стадія залежності досить складна в лікуванні. Говорити про позитивні прогнози можна тільки за умови, що весь проміжок лікування, людина перебуває в клінічних умовах. Дуже важливо вчасно звернутися до фахівців.

Як проявляється ломка

Знаючи з чого робиться опіум, його склад і дію на організм, можна допомогти людині зняти наслідки синдрому відміни. Цей синдром може бути виражений сильним ознобом і ломотою тіла. Пацієнт в подібному стані може вести себе досить буйно, так як нестача наркотику приносить йому нестерпний біль. Крім цього, виникають такі симптоми:

  • біль в районі кишечника;
  • діарея;
  • напади нудоти та блювоти;
  • галюцинації.

Болі, які відчуває пацієнтом настільки сильні, що можуть стати причиною летального результату. У цей час дуже важливо правильно підійти до процесу лікування. Тільки медичні фахівці здатні зняти ці симптоми, не заподіявши психіці пацієнта особливої шкоди.

Наслідки вживання

Навіть при досягненні певних успіхів у лікуванні, наркотична залежність не проходить без наслідків для організму. Більшість з «зав’язали» продовжують страждати від проблем з пам’яттю і болю в тілі. Вживання опіуму має негативні наслідки і на репродуктивні функції. Часто на цьому ґрунті, у чоловіків спостерігаються проблеми з потенцією і безпліддя. На жіночий організм опіати впливають не менше, їх вживання супроводжується порушенням циклу.

Як правило, до вживання цього наркотику призводить те, що люди знають, що таке опіум за фільмів і серіалів. Вони бачать його ефект на екрані, де показується, як людина впадає в ейфорію під дією речовини. Але мало хто замислюється про розплату за короткі проміжки «кайфу». Вживання опіатів призводить до порушень в роботі майже всіх внутрішніх органів, що може стати причиною летального результату.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00963 sec