Наслідки амфитаминовой залежності: фото

Наркоманія – одне з найтяжчих захворювань, яке молодіє рік від року. Сьогодні згубного впливу наркотиків особливо підвладна молодь. За даними статистики, близько сімдесяти відсотків наркозалежних складають групу від чотирнадцяти до двадцяти п’яти років. У цьому віці мало хто замислюється про згубні властивості вживаних ними речовин. Одним з найбільш популярних наркотиків сьогодні є амфетамін. Спочатку цей препарат застосовувався як медичне ліки, однак після тривалих досліджень впливу на організм людини, препарат зняли з виробництва і внесли в список заборонених речовин.

Історія синтезу

З початку минулого століття було створено близько сотні різних препаратів, які викликають звикання. В результаті їх дії порушуються механізми роботи внутрішніх органів, що призводить до розвитку страшних патологій. Дані речовини були зібрані в одну групу, наркотичні препарати, а людей, що вживають їх стали називати наркозалежними. Як показує історія, часткова вина розповсюдження будь-яких наркотичних засобів лежить на медицині.

Наприклад, в Англії кінця дев’ятнадцятого століття багатьма лікарями рекомендувалося вживання тютюну. Тютюн застосовувався в медицині як антидепресант і його виписували людям, що переживають велику кількість емоційних стресів. Американська медицина протягом багатьох років використовувала практику лікування героїнової залежності метадоном. Сьогодні цей препарат заборонений у всіх країнах світу, так як є одним з найсильніших наркотиків. Такий наркотик, як ЛСД, точно так само був синтезований для медичних цілей. Це речовина успішно б загубилося на сторінках історії, якщо б «батько ЛСД» сам не прийняв свій порошок. В результаті розповсюдження, від вживання ЛСД, загинуло більше тисячі чоловік.

Поява фенаміну також заслуга медичних досліджень. Ця речовина було синтезовано в кінці дев’ятнадцятого століття хіміком з Румунії. Протягом тридцяти років, речовина не використовувалося, але дослідження проводились.

Приблизно в двадцять п’ятому році минулого століття, фенамін почав використовуватися як фармакологічний засіб, для лікування хвороб дихальних шляхів. Трохи пізніше препарат призначався як засіб від депресії. Дослідження амфетаміну призвели до того, що деякі люди побачили в ньому сильне допінгову засіб. У тридцятих роках амфетамін вживали багато відомі спортсмени, і третина американської армії.

Ближче до сорокових, наркотик отримав нове застосування. Його почали використовувати для лікування захворювань нервової системи. Його дія впливало на нервову систему таким чином, що у хворого збільшувався тонус м’язів, з’являлася бадьорість і нормалізувався обмін речовин. Але варто згадати, що в ті роки ніхто не думав про такі поняття, як дозування і схема лікування. Перевищення певної кількості вжитого препарату призводило до того, що люди впадали в залежність. Але перші роки ніхто не бив на сполох.

За темою:  Наркотик екстазі МДМА: дія, шкоду

Наближалася Друга Світова, яка створила такі умови, що амфетамін став обов’язковим препаратом, які перебували в аптечці кожного другого американського солдата. По її закінченні виробництво цього поки ще лікарського засобу збільшилася в кілька разів. Лікарі почали виписувати рецепти на фенамін майже кожного пацієнта. Все це призвело до того, що приблизно на сотню чоловік, доводилося по 3 людини, які вживають це засіб.

У середині шістдесятих суспільство нарешті зрозуміло, що таке амфитаминовая залежність. Виробництво було значно знижено, а з часом і зовсім закрито. Звичайно, дана міра зменшила кількість наркозалежних, але наркотик досить популярним і донині.

Наслідки вживання

Постійне вживання наркотику призводить до розвитку патологій в області нервової системи. Оскільки препарат є сильним збудником, його вживання сильно позначається на деяких ділянках головного мозку. Дуже часто цей засіб використовується як енергетик для того, щоб не спати протягом декількох днів. Деякі люди намагаються позбутися з допомогою фенаміну від зайвої ваги. Підлітки схильні до вживання наркотиків для отримання ейфорії.

При попаданні в організм речовина моментально починає свою згубну дію. Наслідки вживання амфетаміну яскраво виражені наступними симптомами:

 • напади депресії і мігрені;
 • слухові, зорові і тактильні галюцинації;
 • напади паніки та істерики;
 • порушення сну;
 • суїцидальні думки;
 • сильний тремор.

Тривалий прийом наркотику може стати причиною розвитку захворювань фізичного та психічного характеру. Лікування передбачає собою тривалу терапію в стаціонарі.

Фізичні патології

Наслідки вживання амфетаміну полягають у поразці майже всіх внутрішніх органів людини. Розглянемо докладніше згубний вплив наркотику.

Центральна нервова система

Вживання речовини збільшує концентрацію і підвищує працездатність кілька разів. У результаті надмірних навантажень з’являються судоми. Порушення сну призводить до розвитку психозів, нападів паніки і галюцинацій.

Шлунково-кишковий тракт

Вживання наркотику супроводжується появою нападів нудоти і блювоти. У наркоманів часто спостерігається відсутність апетиту і постійна діарея.

Серцево-судинна система

Тривалі прийом цієї речовини викликає збої в роботі серцевого м’яза. Спостерігається почастішання пульсу, розвивається аритмія. Часто амфетаминовая залежність призводить до розвитку інфаркту міокарда та інсульту.

Ендокринна система

Сильні зміни в цій системі спостерігаються у жінок, залежних від вживання речовини. Починаються сильні гормональні збої. Відчуття постійного дискомфорту в області грудей. Такі зміни в організмі часто призводять до розвитку ракових пухлин.

За темою:  Крокодил дезоморфін: склад, що це таке

Залежність від фенаміну та його похідних призводить до того, що розвиваються наступні патології:

 • крихкість кісток в результаті дефіциту корисних мікроелементів;
 • коматозний стан на тлі інсульту;
 • імпотенція;
 • проблеми з функціонуванням нирок.

В результаті частого вживання наркотику розвиваються проблеми із зоровим органом, щитовидною залозою, серцевим м’язом.

Психологічні патології

Ознаки вживання амфетамінів часто полягають у змінах психічного характеру. Залежний відчуває сильний неусвідомлений страх і піддається панічним атакам. Тривалий такий стан може призвести до розвитку параної. Для опису подібного стану існує спеціальний термін «амфетаминовый психоз».
В такому стані пацієнт може відчувати галюцинації та марення. Вживання речовини призводить до порушень сексуальної активності, на тлі яких може бути розвинута сильна депресія.

Коли у людини, яка вживає наркотичні засоби є порушення психічного характеру, розвиток таких хвороб набирає прискорені темпи. Вірогідні розвитку різних відхилень.

Небезпека для жіночого організму

Наркотик виявляє сильні негативні дії на жіночий організм. У більшості випадків фенамін використовується жінками для зниження ваги, так як один з головних його ефектів — це значне зниження апетиту. Вживання наркотиків під час вагітності призводить до страшних наслідків.

Чим небезпечний амфетамін для розвитку нового життя сказати досить легко. Все починається з того, що в результаті сповільненості циркуляції крові, плід одержує менше поживних елементів. Таким чином, дитина може з’явитися на світ раніше необхідного строку і мати сильний недобір ваги.

Тривале вживання наркотичних речовин може стати причиною викидня або зупинки розвитку плода.

У народжених дітей спостерігаються такі відхилення:

 • дефект розвитку кінцівок і інших внутрішніх органів;
 • проблеми з серцем;
 • зміна розмірів голови і торсу;
 • порушення психіки, дрібної моторики і роботи мозкових центрів;
 • патології дихальних органів;
 • уповільнення розвитку.

При наркотичної залежності під час вагітності необхідно екстрене втручання фахівців і лікування в умовах стаціонару. Призначаються спеціальні дієти і ліки, що відновлюють психіку. Весь процес лікування відбувається під наглядом психіатра.

Як розпізнати залежність

Ознаки амфитаминовой залежності, як і будь-якої іншої залежності від наркотичних засобів, мають свою симптоматику. В першу чергу змінюється емоційне поводження людини. Гіперсексуальність, надмірна активність і бадьорість — лише кілька ефектів препарату. Ці моменти стають коротшими з кожним прийомом нової дози. Надалі приходить психоз, відсутність спраги до життя і затяжна депресія.

За темою:  Ніж марихуана відрізняється від конопель

Змінюється сон, кошмари долають людини як уві сні, так і наяву висловлюючись в галюцинаціях. У залежних людей часто змінюється характер, з’являється жорстокість і тягар до насильства. Такі зміни можуть призвести до збоченого поведінки, що у сукупності з жорстокістю стає причиною прояву агресії до своїх близьких. Дане емоційний стан небезпечно не тільки для найближчого оточення хворого, але і в першу чергу для нього самого.

Відмова від вживання наркотику може супроводжуватися зламом. Такий стан приводить пацієнта до думок про суїцид і глибокої депресії. Саме тому так необхідно втручання в лікування психолога. Наслідки амфитаминовой залежності, фото до і після, допоможуть усвідомити, як змінюється людина в результаті вживання наркотику.

Лікування

Після опису того, як виглядає амфетамін, і чому виражається залежність від нього, необхідно розповісти про методику лікування. Якщо відкинути всі умовності, то лікування можна розділити на три визначених періоду:

 • очищення організму від складових препарату;
 • фізична та психологічна реабілітація;
 • спостереження після реабілітації.

Перший період триває близько двох тижнів, протягом яких медики виводять всі токсини з організму. Їх виведення може супроводжуватися зміною емоційного стану. Спостерігаються ознаки депресії, порушення сну, дратівливість. Для того щоб привести пацієнта в емоційну стабільність використовуються спеціальні препарати, нейролептики.

Пацієнту призначають обов’язкове лікування у психіатра, завдання якого допомогти, зробити перші кроки до здорового способу життя. Як у період очищення організму, так і в період реабілітації, хворий повинен перебувати в умовах стаціонару.

На етапі реабілітації знижується кількість використовуваних медикаментів, а весь упор в лікуванні спрямовується на психотерапію. Тривалість такого лікування може тривати до півроку. Реабілітаційний період хворий може проводити в домашніх умовах. У цей час дуже важливо відвідування спеціальних груп, де головний обговорення питання, що таке амфетамін і до чого призводить його вживання. Відвідування таких зборів часто допомагає знайти своє місце в соціумі та жити у гармонії з самим собою.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00930 sec