Ніж марихуана відрізняється від конопель

Людині, далекій від наркотиків і нюансів вирощування різних городніх рослин, не важливо, що таке марихуана. Для типового обивателя це наркотик, а коноплі нічим не відрізняється від марихуани. Різниця лише в тому, що марихуана – кінцевий підсумок деяких маніпуляцій над конопляним рослиною в цілях створення наркотичного препарату.

Чи Так це насправді? Ніж марихуана відрізняється від конопель чи це просто різні назви одного і того ж поняття? Протягом величезної кількості років у процесі вирощування даної рослини, утворилося кілька підвидів (хемотипы). У обивателів вони називаються однаково: марихуана, канабіс, травичка, коноплі. Але різниця між ними є і вона досить значна.

Історичний екскурс

Канабіс – це вид однорічних рослин родини конопляних. Це найдавніша культура, відома людству з самого його зародження на цій планеті. Міцні і витривалі рослини вирощувалися найдавнішими цивілізаціями для використання в різноманітних цілях медичного і промислового напрямку. Канабіс застосовували наступним чином:

 • вживали частина рослин у їжу;
 • виготовляли мотузки, шпагати, тканини;
 • створювали цілющі ефірні масла;
 • використовували для створення особливо міцної парусини і пеньки.

Канабіс у процесі своєї еволюції сільськогосподарської поступово схрещувався з іншими культурами, що володіють схожими характеристиками. У підсумку це призвело до появи відомого вже нам рослини – коноплі. У деяких видів конопляного рослини (наркотичних) люди відзначили здатність впливати на процеси мозкової діяльності людини.

Розбираємося у визначеннях

Психоактивні властивості конопель стали успішно використовувати у релігійних і медичних потребах. Така здатність рослини подарувало йому і одне з відомих сленгових назв – «марихуана».

Слово «марихуана» йде походить від португальського mariguango, тобто «п’янкий». Зазвичай цим терміном називають верхню частину культури – листя і суцвіття.

Англомовним представникам роду людського простіше розібратися в нюансах назви канабісу. Траву, яка володіє наркотичною дією, вони зазвичай називають: cannabis, marijuana або ж pot. Для культури промислового підвиду (не володіє психоактивними здібностями) частіше застосовують слово hemp.

Російськомовні представники особливо не піклуються про грамотному підрозділі тонкощів у назвах, тому для нас коноплі і марихуана – це одне і те ж. Але для зручності сприйняття і більш зрозумілого викладу, давайте, будемо використовувати уточнені назви:

 1. Коноплі – рослина промислового виду, що не володіє наркотичним впливом.
 2. Марихуана – це наркотик з психоактивними ефектами. Під цю назву ми помістимо вид трави, яка славиться даними ефектом.
 3. Канабіс – визначення обох видів одночасно.

Кажуть вчені

На думку представника канадської компанії Tantulus Labs (дана організація займається вивченням і розвитком технологічних процесів вирощування канабісу) Дена Саттона головна відмінність між коноплями і марихуаною полягає в нюансах правил культивації цієї рослини.

За темою:  Порошок фен: що це таке

За твердженням вчених спочатку виникла саме медична марихуана, наркотичні властивості якої успішно використовували представники світу медицини. У процесі її активної вирощування і культивації, дана культура подразделилась на кілька підтипів.

Відмінність між двома видами канабісу полягає як у зовнішньому вигляді рослин, так і в ефектах їх впливу на організм людини.

Канадські вчені, які прагнуть повніше вивчити ці типи трави (марихуани і коноплі), впритул зайнялися вивченням генетичної ДНК-складу культур. Після досконального дослідження, стало зрозуміло, що різниця між даними рослинами просто величезна.

Фахівці сподіваються, що їхні зусилля не пройдуть непоміченими і з часом з’явиться можливість легалізувати вирощування технічної коноплі (вона також підпала під заборону). Якщо технічний канабіс не володіє вираженим наркотичним впливом, то цього не можна сказати про марихуану (наркотичному каннабисе).

Канабіс наркотичний

Психоактивну дію рослини базується на змісті в культурі тетрагідроканнабінол (ТГК). Саме ця хімічна сполука і викликає наркотичний ефект.

Чим вище рівень вмісту в траві тетрагідроканабінолу, тим яскравіше його наркотичні властивості.

Зазвичай концентрація ТГК в каннабисе становить 1-30%. І від цього показника залежить, віднесуть даний вид культури до технічної коноплі або наркотичної марихуані. Дані критерії неоднакові для різних країн.

Крім ТГК канабіс також містить і інше з’єднання – КБД (або каннабидиол). В марихуані рівень КБД завжди нижче, ніж ТГК. Помічено, що каннабидиол купірує і нейтралізує шкідливий вплив ТГК. У наркотичного канабісу є два різновиди – sativa та індика. Поговоримо про них докладніше.

Cannabis sativa (sativa)

Або коноплі посівної. Людям, знайомим з агротехнікою, а зокрема, з нюансами вирощування даної культури, відомі такі назви, як:

 • Thai;
 • Oaxacan;
 • Nepalese;
 • Columbian.

Все це різновиди канабісу. До них відноситься і Рудералис, хоча багато знавці відносять даний підвид до бур’янів. Sativa активно росте у Мексиці, Бразилії, Колумбії і деяких африканських країнах. Це однорічна рослина з потужним корінням. Міцна коренева система дозволяє витягатися стеблу до 2-х метрів у довжину. Цвітіння культури починається в кінці літа і початку осені.

Як діє sativa. Cannabis sativa більше впливає на настрій людини та її свідомість. У наркомана, що палить марихуану даного сорту, різко зростає активність, з’являються різні нестандартні і креативні ідеї. Дану марихуану особливо любили в минулому діячі культури і мистецтва.

Cannabis indica (індика)

Один з найбільш популярних видів рослини називається Afgani, є і інші гібриди індиков – Maui, Hindu Kush і Durban. Як розрізнити обидва сорти (индику і sativas)? Краще брати за основу для порівняння зростання рослин – індика набагато менше виростає у довжину, ніж її побратим (в середньому довжина рослини дорівнює 100-120 см). Навіть при рівних умовах, ріст трави буде різний.

За темою:  Наркотик екстазі МДМА: дія, шкоду

Найбільш активно індика виростає в Індії, Ірані, Афганістані, Казахстані, Пакистані і північноафриканських країнах. Зовні цей канабіс схожий на пышнорастущий кущ, він починає цвісти в середині літа. До ще одного сеансу можна віднести факт, що на стовбурі індиков утворюється липка смола зеленуватого або чорного забарвлення, яку збирають руками.

Якщо це освіта скачати в кульки, вийде сумно відомий гашиш – наркотик, відомий ще з глибокої давнини. Це і є відповідь на питання, чим гашиш відрізняється від марихуани. Гашиш – це смола рослини, відомого нам під назвою «марихуана» або канабіс наркотичний.

Як діє Cannabis indica. На відміну від sativas, індика більшою мірою впливає на м’язову активність. Цей вид канабісу відомий своїми седативними властивостями, також він викликає сонливість і апатію. Після куріння даного типу трави у людей різко зростає апетит.

Дана властивість індиков медиками успішно використовується для лікування хворих на онкологію після проведених курсів хіміотерапії. В цей час пацієнти особливо страждають відсутністю апетиту.

Марихуана як наркотик

Для виробництва наркотичної речовини використовують сухі листочки, суцвіття і насіння канабісу. Це саме те сировина, з чого роблять марихуану – найпоширеніше наркотичний засіб. Наркотик зазвичай курять, згортаючи паперові самокрутки і набиваючи ними суху сировину (косяки). Рідко, але це наркотичний засіб можуть вживати в їжу або заварювати у вигляді чаю.

Іноді люди, що захоплюються марихуаною, «розгортають» звичайні цигарки або сигарети. Прибирають з виробів тютюн і замінюють його на сухе сировину канабісу. Даний метод в середовищі наркоманів називається «блант».

І в бланты, і в косяки крім марихуани можуть додавати більш міцні наркотики (фенциклидин, кокаїн або тріщина). Наркотичну дію споживач відчуває через кілька хвилин після першої затяжки. Наркомана відвідують:

 • ейфорія;
 • почастішання пульсу (тахікардія);
 • зміна почуття рівноваги і координації;
 • ірреальне («мрійливе») стан мислення.

Даний ефект досягає своєї кульмінації через півгодини, а через 2-3 години поступово зменшується. Але наркотичний стан може тривати набагато більше – все залежить від концентрації ТГК в сировині і присутності в суміші додаткових наркопрепаратов.

Тривале використання марихуани призводить до численних порушень з боку дихальної системи, мозкової функції. Страждає функціонування багатьох внутрішніх органів.

Медиками доведено, що викурювання лише однієї «косяка» сприяє активному відкладенню хімічних речовин, що провокують розвиток раку. За аналогією шкоду від одного косяка дорівнює впливу 6-7 викурених одночасно звичайних сигарет.

Ревнителі марихуани страждають різними порушеннями мозкової діяльності. Любителі «потруїти косячок» скаржаться на погану пам’ять, у них відзначається зниження розумових здібностей та інтелекту.

За темою:  Чим амфетамін відрізняється від метамфетаміну

Що лікує марихуана

Вчені, досліджуючи властивості канабісу, визначили цілий ряд захворювань, з якими можна успішно справлятися, використавши для допомоги цілющі властивості наркотичного виду рослини. Виявляється, марихуана може стати надійним помічником при терапії таких патологічних процесів, як:

 • алкоголізм;
 • атеросклероз;
 • бронхіальна астма;
 • вегетосудинна дистонія;
 • біполярний розлад особистості;
 • бічний аміотрофічний склероз типу;
 • колоректальний рак (ураження відділів товстого кишечника).

Люди використовують для домашнього лікування різні настоянки, припарки і навіть сік листя канабісу. Марихуана – відмінний болезаспокійливий засіб. Для купірування больових синдромів ця рослина застосовували навіть під час II світової війни. Перед великими бойовими діями солдатам роздавали конопляну настоянку, яку вони використали після поранень як потужний знеболювальний засіб.

Такі цілющі здібності марихуана проявляє завдяки великій кількості корисних компонентів і біоактивних складових. Це речовина багате на:

 • смоли;
 • вітамін К;
 • холін (вітамін В4);
 • алкалоїди і фітонциди;
 • жирні та ефірні олії;
 • эдестин (глобулярный натуральний білок);
 • сапоніни (органічні сполуки, глікозиди рослинного походження);
 • каротин (ненасичений вуглеводень, які називають «еліксиром молодості»).

Канабіс і легальність

Вирощування конопляного рослини легалізовано понад 30 світових країнах. Ізраїль, Бразилія, Голландія, Чехія, Канада та близько 20 американських штатів – це далеко не повний список країн, де коноплі дозволена для культивації. Звісно, в суто медичних цілях.

Але, в переважній більшості світових країн канабіс має негативний юридичний статус. Це значно ускладнює дослідження рослини в плані цілющих якостей. Однак, незважаючи на дані бар’єри, це унікальна рослина досліджується і людьми виявляється все більше позитивних рис культури.

Крім того, що марихуана допомагає при терапії величезної кількості різних захворювань, за твердженням вчених ця трава може зіграти значну позитивну роль у розвитку інших видів індустрії.

Нещодавно вченими з Університету Альберти (Канада) був винайдений новий надпотужний провідник. У його виготовленні використовувалися конопляні тканини.

Отриманий суперпроводник відкриває широкі можливості по створенню быстрозаряжающихся дешевих акумуляторів. Тканини з канабісу активно застосовуються для виробництва нового виду пластику, який знайшов себе в автомобілебудуванні.

Перспективи даної культури воістину безмежні. І це вже не відмінність, а головна спільна риса канабісу технічного (коноплі) і канабісу наркотичного (марихуани).

MAXCACHE: 0.39MB/0.00074 sec