Ознаки вживання нарковмісних речовин

Наркоманія-дійсний бич сучасності, від неї не застрахований жоден чоловік. Таке горе може статися абсолютно в будь-якій сім’ї. Круглий відмінник, любитель клубне життя, підприємець – наркоманія не щадить нікого та постраждалі від неї люди є у всіх соціальних рівнях і вікових категоріях, починаючи з дітей шкільного віку.

Основна відмінність від алкоголізму полягає в тому, що ознаки вживання нарковмісних речовин на початковій стадії визначити досить важко. Ускладнює ситуацію те, що поведінка наркомана, який щойно став на слизький шлях, дуже приховано. Однак існують певні ознаки, за якими можна зрозуміти, що з рідною людиною відбуваються зміни. Чим раніше ви зумієте визначити, як розпізнати наркомана, тим більше буде шансів врятувати його життя.

Розпізнати наркозалежної людини можна за постійним різких змін настрою від ейфорії і умиротворення до агресії і бійок.

Основні ознаки вживання наркотиків

Наркоманія найстрашніший вид залежності, у якого існує величезна кількість «осіб». Створено чимало різних видів наркотиків, кожен з яких впливає на організм вживає по-своєму. Зміни відбуваються у зовнішньому вигляді, психічному стані і соціальному поводженні. Ці зміни значно різняться у приймаючих такі речовини, як: кокаїн, гашиш або психотропні препарати. Але існують і загальні ознаки, які допоможуть зрозуміти, як визначити наркомана.

Зовнішні зміни

На початкових етапах наркоманії відбуваються наступні зовнішні зміни:

 1. Шкірні покриви обличчя стають або дуже блідими, або, навпаки, багряно-червоними.
 2. З’являється лущення, сухість або жирний блиск.
 3. Білки очей практично весь час червоні, в очах з’являється божевілля, погляд блукає.
 4. Зіниці розширені настільки, що не видно райдужної оболонки, іноді, навпаки, вони звужуються до практично непомітною точки.
 5. Особа пожвавлюється, на ньому зображена ціла гама емоцій, іноді воно не виражає абсолютно ніяких почуттів.
 6. Руки наркомана мають одиночні або множинні сліди від ін’єкцій.
 7. На тілі з’являються синці та гнійні рани.
 8. Губи і язик покриваються тріщинами, виразками і шелушащимися болячками.

Зовнішній вигляд людини також зазнає змін: він стає неохайним, носить одну й ту ж одяг, яку практично не стирає. З гардеробу вибирає речі закривають руки, щоб приховати сліди від уколів. Типовий наркоман виглядає наступним чином: засмальцьовані нестрижені волосся відросло і брудні нігті, брудна, пом’ятий одяг і темні окуляри.

Погіршення здоров’я

Якщо ви помітили в близької людини якісь перераховані вище симптоми, зверніть увагу на його фізичне здоров’я. Погіршення здоров’я та постійні болячки – супутники наркоманії. Ознаки вживає наркомана можуть бути наступними:

 • стрімке скидання ваги (до 10 кг за тиждень);
 • постійна спрага;
 • повна відсутність апетиту, переміняється переїданням;
 • відсутність сну в нічний час;
 • різкі скачки артеріального тиску;
 • кашель, який не проходить навіть при прийомі медикаментів;
 • проблеми з шлунково-кишковим трактом.
За темою:  Токсикоманія: лікування залежності

Зміни поведінки

Зміна поведінки, нове коло спілкування та інтересів, незвична манера розмови – повинні стати тривожним дзвінком, який говорить про розвиток наркоманії. Ці зміни характерні як для дорослих сформованих особистостей, так і для підлітків:

 1. У залежного відбувається зміна інтересів і захоплень (улюблені заняття, тренування, навчання або робота перестають цікавити наркомана).
 2. Він намагається обірвати всі соціальні зв’язки, в колі спілкування з’являються нові люди, багато можуть бути підозрілою або кримінальної зовнішності.
 3. Людина стає потайним, у нього з’являються таємниці, при спробах близьких людей, щось дізнатися, вона буде всіляко ухилятися від відповіді.
 4. Манера розмови стає іншою, залежні говорять неохоче, обходяться короткими фразами, часто дратуються, нерідко зриваються криком на близьких або зовсім мовчать. В розмові можуть прослизати сленгові слова («план», «гаш», «масть», «сіль», «колеса» тощо).
 5. Виникають проблеми з навчанням, наркомани перестають відвідувати навчальний заклад, отримують низькі оцінки.
 6. Раніше спокійний людина може раптово стати ворожим, навіть по відношенню до самим близьким людям.

Практично всі наркомани стають паталогическими брехунами, бреше всім і з будь-якого приводу, просять грошей у борг під будь-якими приводами, можуть почати продавати свої та чужі речі.

Поява дивних предметів

Якщо ви підозрюєте, що ваш близька людина став заручником наркозалежності, перевірте його кімнату або особисті речі на наявність таких предметів, як:

 • флакони від ліків, шприци, голки;
 • таблетки і капсули (можливо, без упаковок);
 • трубки для куріння, баклажки з фольгою замість пробки;
 • паперові згортки з різними порошками, кристалами або масою схожою на пластилін з вираженим ароматом;
 • цигарки типу «Біломорканал»;
 • ваги для ювелірних виробів;
 • медичні гумові джгути для перетягування вен;
 • чорні від вогню чайні ложки;
 • туби з клеєм «Момент» або ацетоном.

Вживають наркотичні препарати найчастіше використовують спеціальну атрибутику. Тому поява цих речей може сказати про пристрасть до цієї згубної звички.

Симптоми за стадіями наркозалежності

Будь-який вид наркоманії, незалежно від вживаних речовин, має три стадії. Звичайно, це не стосується тих випадків, коли людині вистачає сили волі, підтримки рідних або лікування в спеціалізованому закладі щоб відмовити від наркотиків на початковому етапі.

Кожна з трьох стадій має свої специфічні симптоми, які свідчать про те, що чоловік став наркозалежним. Розглянемо кожну з них.

Перша стадія

На першому етапі ознаки наркоманії виявити досить складно. Шкірні покриви виглядають цілком нормально, на них немає прищів, виразок або болячок. Можуть спостерігатися звуження або розширення зіниць. Головні ознаки на початковому етапі полягають у поведінці. Людина дратується з найменшого приводу, багато нервує, змінює коло спілкування.

До завершення першого етапу у залежного розвиваються характерні симптоми у вигляді незначних проблем зі здоров’ям: непроходячій нежить, сльозотеча, скидання ваги або кашель. Відбуваються зміни і в емоційному стані, воно стає хитким, радість змінюється плачем і все це протягом буквально декількох хвилин.

За темою:  Що таке наркотик кристал

Друга стадія

З настанням другої стадії, наркоман залежить від речовин не тільки в психологічному плані, але і фізичному. Це значно позначається на його зовнішності і здоров’я. Зовнішній вигляд наркомана неприємний, огидний: брудна і похмура одяг, «мішки» під очима, на місці ін’єкцій можуть бути синці або виразки. З-за ослабленого імунітету залежний часто страждає вірусні та інфекційні захворювання, з’являються скачки артеріального тиску та безсоння. З-за втрати апетиту наркоман стрімко втрачає вагу.

З’являються проблеми у сфері навчання і роботи, конфлікти і непорозуміння з рідними людьми. На другій стадії залежний стає асоціальною, припиняє спілкування з колегами та друзями. Зміни настрою виникають все частіше, істерики можуть змінюватися агресією і злістю. Саме на цьому етапі наркоман починає багато брехати оточуючим, випрошувати в борг і продавати цінності з дому.

Третя стадія

На останньому етапі наркоманії фізична і психологічна деградація досягає максимуму. Залежний сильно виснажений, у нього хронічна діарея, зовнішній вигляд в запустінні. Шкірні покриви із’язвлени, покриті синцями і болячками, зуби загнивають, волосся сальні – це те, як виглядають наркомани на третій стадії, визначити вік практично неможливо. Якщо наркозалежний не може дістати чергову дозу, він відчуває сильну «ломку». Головними ознаками фінальної стадії є: смуток, депресія, втрата всіх інтересів та зв’язків із соціумом, всі думки і дії наркомана спрямовані на пошуки наркотичних речовин.

Ознаки при вживанні конкретних наркотиків

Симптоми, а також швидкість, з якою у приймаючого розвинеться наркозалежність, залежить в першу чергу від речовини, яку він вживає і лише потім від психологічного і фізичного стану. Знаючи ознаки конкретних речовин, є шанс розпізнати наркозалежність на ранньому етапі і врятувати близьку людину.

Наркотики опійної групи

Героїн, метадон, кодеїн та інші опіати занурюють наркомана у стан байдужості. Наркоман стає байдужим до всього, що відбувається, повільним, говорить тихо, розтягує слова. Опіати притупляють всі почуття і волю, його перестає цікавити плотська любов, будь-які розваги, пропадає апетит. Основна причина, чому наркомани вживають багато солодкого, криється в тому, що від простих продуктів харчування їх просто нудить. Про прийом наркотиків опійної групи можуть говорити і наступні симптоми:

 • сонливість (може заснути під час розмови);
 • нездатність стежити за темою розмови;
 • поступливу поведінка, аж до повного підпорядкування;
 • бажання опинитися в самоті;
 • суженность зіниць;
 • уповільнення дихання та серцебиття;
 • втрата рефлексів.
За темою:  Що таке гвинт у нариков

Каннабіноїди

Канабіс (коноплі) спочатку дає собі енергію, він стає щасливим, відкритим до спілкування, багато говорить. Потім, як правило, на людину накочує смуток, йому важко зосередитися на який-небудь задачі, розумові здібності знижуються. Найчастіше у наркомана з’являється параноя, йому всюди ввижається стеження, охоплює паніка.

Із зовнішніх проявів можна виділити: почервоніння білків очей, розширення зіниць. Виявити наркомана, який вживає коноплю можна за звірячого апетиту і дуже сильного «сушняку».

Психостимулятори

При використанні психостимуляторів, наркоман відчуває величезний прилив сил і енергії, такий стан може тривати 2-3 дні. Вживає стає жвавим, багато говорить, часто змінює теми розмови. Намагається робити кілька справ відразу, як правило, безрезультативно. Потім може спостерігатися агресивність, неспокій або паніка. При вживанні деяких психостимуляторів, у наркозалежного з’являється схильність до суїциду.

Галюциногени

Характерний ознака того, що людина вживає галюциногени – постійні галюцинації. Наркоман починає спілкуватися сама з собою або з навколишніми предметами або бачить те, чого насправді немає. При вживанні цих речовин людина може відчувати зорові, слухові, дотикові або нюхові галюцинації.

Зовнішніми ознаками вживання можна позначити: повішення артеріального тиску, почастішання пульсу, розширення зіниць, сухість шкірних покривів, тремор верхніх кінцівок, втрата координації в просторі. Наркозалежний може повністю втратити контроль над собою, стати озлобленим, агресивним, зриватися на крик, плакати. Також були зафіксовані випадки спроб самогубства під впливом галюциногенів.

Седативні речовини

На початковій стадії вживання седативних препаратів, як таких симптомів практично немає. Систематичне застосування характерно зміною настрою. Бурхлива радість може змінитися зневірою або злістю (бували випадки фізичної розправи) по відношенню до близьких людей. Залежний не може сконцентруватися навіть на елементарні речі, порушується моторика рук, знижуються інтелектуальні здібності.

Із зовнішніх ознак виділяють: повільність, тиха невиразна мова, порушення координації, поява прищів на обличчі, напади при епілепсії, гіпергідроз. При тривалому вживанні речовин розвивається стійка депресія, часто охоплює паніка, з’являються зорові і слухові галюцинації.

Летючі речовини

Токсикоманія проявляється в першу чергу зовнішніми змінами: від людини разить сильним хімічним запахом, він виходить від одягу, з рота. З часом порушуються інтелектуальні здібності, з’являються хронічні головні болі, порушується координація, сплутана мова стає невиразна. Наркоман стрімко втрачає вагу, у нього повністю пропадає апетит. Постійні безсоння призводять до депресії, галюцинацій і спроб самогубства.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00565 sec