Порошок фен: що це таке

Фен, він же всім відомий амфетамін з’явився на світ на початку XX століття. Його вживання стало справжньою епідемією вже до кінця сторіччя. Амфетамін фен випускається у вигляді таблеток, капсул або порошку. Його можна знайти в будь-якому нічному клубі, молодь, вважаючи його легким збудливим, охоче використовується наркотик для веселощів.

Але радісне збудження, що викликається феном, лише позірна. Після поліпшення настрою до людини приходить депресія, відчуття розбитості і втоми. Фен – небезпечна хімічна сполука, що впливає на ЦНС. Цей наркотик відноситься до синтетичних похідних кокаїну.

Порошок фен: що це таке

Амфетамін (або фенамін) отримують шляхом синтезу алкалоїд рослинного походження ефедрину. Спочатку використовували його як інгаляційне засіб для терапії бронхіальної астми. Його зона застосування розширилася, коли в 30-х роках минулого століття були помічені психоактивні властивості препарату.

Речовини, що відносяться до групи стимуляторів ЦНС, ефективно усувають фізичну і психічну втому, вони потужно активізують психічну діяльність людини.

В період військових дій амфетамін стали використовувати на полях бойових дій. Військові США, дізнавшись, з чого роблять порошок фен, складу препарату, стали давати його американським солдатам, щоб знижувати їх втому та підвищувати пильність. В Росію амфетамін прийшов в 40-е роки XX століття. Спочатку він використовувався лише в медичних цілях.

Широке поширення амфетамін отримав тоді, коли було відмічено появу сильної ейфорії при введенні речовини внутрішньовенно. В цей же час були доведені важкі наслідки дії наркотиків та формування залежності від його застосування.

Принцип дії фена

Амфетамін використовують не тільки для внутрішньовенного вливання. Його ковтають або просто нюхають за аналогією з кокаїном. А можна палити фен: хоча фахівці стверджують, що ця речовина не підходить для куріння (воно випаровується при високих температурах), наркомани примудряються його палити, використовуючи фольгу.

Цей синтетичний наркотик викликає швидку залежність (досить прийняти всього кілька доз ПАВа). Давайте познайомимося, як діє фен. Його вплив умовно можна розділити на три фази:

 1. Початковий період. З’являється відразу ж після застосування. Людина відчуває підйом душевних сил, прилив енергії. Він відчуває, як світ навколо стає райдужним. Змінюється сприйняття дійсності, приходить радісне збудження і ейфорія.
 2. Наступний етап. Приємне ейфоричне відчуття набуває небезпечні риси: на зміну хорошому настрою приходить бурхлива агресія, яка швидко змінюється повною байдужістю. Скачки настрою відбуваються моментально, вони відрізняються високою частотою і яскравістю.
 3. Завершальна фаза. Або «отходняк». Дія амфетаміну закінчується розвитком абстинентного синдрому. Похмілля після вживання фена дуже важке. Людини буквально «переслідують» важкі головні болі і сильні запаморочення. На нього обрушується депресивні стани, долають нав’язливі думки аж до суїцидальних.

Такий ефект від фена діє тривалий час, людина може мучитися до 2-3 тижнів. Сказати точно, як довго амфетамін буде триматися в організмі складно. Це залежить від фізичного стану організму, якості речовини і тривалості його прийому.

Чим пояснити популярність

Амфетамін надзвичайно популярний і поширений наркотик. Його пропонують на дискотеках, бурхливих вечірках, нічних клубах. Така любов до фену легко з’ясовна. Практично миттєве дію і порівняно недорога вартість амфетаміну та зводять речовина на «п’єдестал пошани».

Люди, вважаючи, що амфетамін є джерелом натуральної енергії, глибоко помиляються. При прийомі фену в людському організмі відбувається зворотний ефект: власні енергетичні сили моментально розтрачуються.

Щоб заповнити втрати і подолати депресію, людині потрібна чергова доза препарату. Сильний енергетичний стрес, отриманий організмом, призводить до появи нестримної агресії і неконтрольованого гніву.

Що стосується вартості препарату, він дійсно доступний буквально кожному студенту. Але, перш ніж дізнаватися, скільки коштує амфетамін, і купувати його для збільшення продуктивності розумової в період здачі сесій, варто познайомитися з наслідками його вживання.

Що таке наркотик фен: наслідки

Якщо використовувати амфетамін в медичних цілях, не зловживаючи їм, його можна вважати ефективним лікарським засобом. В основному цей препарат призначають при лікуванні наступних захворювань:

 • енцефаліту;
 • депресивних станів;
 • нарколепсії (захворювання ЦНС).

Але, коли амфетамін приймається систематично з регулярним підвищенням дози на людину негайно позначаються наслідки фена. В цьому випадку препарат переходить до розряду наркотичних.

Побічні ефекти амфетаміну серйозні, вони згубно позначаються на стані всього організму. Негативному впливу піддаються наступні системи і органи людини:

ЦНС. Стрімке посилення активності і працездатності «истончает» психічну і нервову системи. Рясне виділення норадреналіну, дофаміну та адреналіну провокує наступні симптоми:

 • судоми;
 • безсоння;
 • погіршення концентрації;
 • розвиток гострих психозів;
 • поява марення, галюцинацій;
 • зниження апетиту і втрата ваги.

Серцево-судинна система. Амфетамін негативно позначається на стані судин, провокуючи їх звуження. Наслідком прийому наркотику стає тахікардія, болі в серці, аритмія. Серцеві проблеми нерідко призводять до інфарктів, інсультів і розвитку серцевої недостатності.

Травна система. ШКТ реагує на використання амфетаміну не менш гостро. Спостерігається нудота, доходить до блювоти, повне зникнення апетиту і як наслідок, анорексія. В роті постійно відчувається неприємний металевий присмак.

Страждають практично всі внутрішні органи залежного від фена людини. Для амфетаминового наркомана характерні наступні проблеми:

 • імпотенція у чоловіків;
 • помутніння свідомості;
 • виснаження організму;
 • ослаблення імунітету;
 • руйнування зубної емалі;
 • порушення ліпідного обміну;
 • поява тремору кінцівок;
 • проблеми в роботі печінки і нирок;
 • розлад розумової діяльності;
 • розвиток панічних станів і психічних захворювань.

Тривале вживання амфетамінів практично завжди закінчується розвитком гострого психозу. Проявляється він стійкими галюцинаціями, маніакальним маячнею. По симптоматиці такий стан схоже з проявом шизофренії.

З часом в організмі залежного від фена виробляється стійка стійкість (толерантність) до амфетаміну. Людині доводиться систематично підвищувати дозу наркотику, виснажуючи сили організму. Виробляється залежність.

Як дізнатися амфетаминового наркомана

Ознаки і симптоми амфетамінової залежності можна скомпонувати й об’єднати в одній таблиці. Це допоможе розпізнати вже наявну або тільки починається залежність від наркотику.

Проблеми

Фізичні

Психологічні Поведінкові

Соціальні

підвищення тиску і температури тіла;

розширення зіниць;

прилив емоцій і сил;

блідість шкірних покривів;

зниження апетиту

поліпшення настрою;

товариськість;

невластива самовпевненість;

ігнорування зростаючих проблем зі здоров’ям

збільшення дози;

неконтрольований прийом препарату;

неможливість нормально виконувати обов’язки (вдома, на навчанні,
на роботі)

зростаючі проблеми в сім’ї і на службі;

порушення соціальної комунікації

Крім яскравих проявів амфетамінової залежності існують спеціальні тести, які допомагають виявити пристрасть до цього наркотику. Продаються тести в аптечних пунктах. Більш розгорнуте тестування проведуть в медичних установах. Саме туди слід звернутися з подібною проблемою

Що робити з амфетаминщиком

ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) відносить амфетамін до розряду «найбільш небезпечних наркотичних речовин». Це серйозна і зростаюча загроза, яка, насамперед, стосується молодих людей. Підігріті цікавістю і бажанням отримати дозу легкої і приємної ейфорії, молодь легко «підсаджуються» на нього, приймаючи все більше і більше.

Амфетаминщику потрібен обов’язковий курс терапевтичного та психологічного лікування від залежності в наркологічній клініці. Якщо виникла підозра, що підліток познайомився з феном, батькам слід діяти негайно. Лікування від амфетамінової залежності має сприятливий прогноз і чим раніше почати боротьбу, тим більше шансів на успіх.

За темою:  Нарко марки: що це таке

MAXCACHE: 0.38MB/0.00557 sec