Різновиди наркотиків: які бувають види

Наркотик – це речовина, що має рослинне або хімічне походження, змінює психічне сприйняття навколишньої реальності. В більшості випадків використовуються наркотики, які дають приємний ефект або вводять в стан ейфорії. Наркотична залежність – небезпечна не тільки для самого залежного людини, але і для його найближчого оточення. У сім’ях, де один з її членів страждає від наркоманії, процвітають постійні скандали і брак фінансів.

Термін «наркотики» не тільки медичне поняття, але і юридичне. Існує спеціальна комісія, яка займається вивченням всіх випущених препаратів, медикаментів, сумішей для куріння і виявляє знаходження у їх складі наркотичних речовин. Якщо досліджуваний об’єкт має галюциногенні або одурманюючі властивості, то він потрапляє в список заборонених речовин. Нижче буде розглянуто, які бувають види наркотиків, речовини, що відносяться до цих видів і їх дію на організм.

Опіати

Ця різновид наркотиків безпосередньо впливає на стан нервової системи. В результаті дії речовини на організм, робота ЦНС «загальмовується». Приймання опіатів супроводжується ейфорією і умиротворенням. До ознак сп’яніння можна віднести такі симптоми, як:

 • сонливість;
 • повільна мова, випадання слів з пропозицій;
 • звуження зіниці;
 • зміна серцевого ритму;
 • зміна відтінку шкірних покривів.

До цієї групи відносяться речовини, що мають як рослинну, так і хімічне походження. Речовини рослинного походження отримують завдяки певній обробці маку. Всього пари прийомів подібних речовин достатньо, для виникнення залежності від них. Їх дія на організм полягає в руйнівному впливі на роботу внутрішніх органів. Лікування досить важке і вимагає великої кількості часу.

 1. Головний представник групи опіатів — це героїн. Саме цей наркотик отримав найбільше поширення серед наркоманів. Крім сильного п’янкого ефекту, героїн формує залежність усього після двох прийомів. Речовина володіє високою токсичністю, що призводить до розвитку хронічних хвороб на тлі його вживання. Героїн використовують для створення сумішей для внутрішньовенних ін’єкцій, курильних сумішей і нюхають в нерозведеному вигляді.
 2. Макова соломка. На сленгу цей опіат більш відомий як сіно або солома. Соломка виготовляється з певних частин макового квітки. Цей вид опіату використовується для виготовлення ацетильованого опію.
 3. Розчин ацетильованого опію – хімічна речовина, що отримується після обробки стебел маку спеціальними речовинами. Отриманий розчин має яскраво виражений оцтовий запах і темний відтінок.
 4. Сирець-опій. На сленгу отримав назву ханка або макуха. Цей опіат виходить завдяки хімічній обробці макового соку. На зовнішній вигляд сирець схожий з пластиліном. Колір подібного речовини може мати як світлі кольори так і темні. Перед продажем, сирцю надають кулястий вигляд.
 5. Метадон – один з найсильніших наркотиків в цій групі. Речовина виготовляється, як у вигляді порошку, так і розчину. Існують країни, де метадон використовується для лікування наркотичної залежності.
За темою:  Наслідки амфитаминовой залежності: фото

Коноплі

Ці види легких наркотиків ставляться до психоделічної групи. Їх вплив на організм полягає у зміні сприйняття. Серед ознак сп’яніння можна виділити стан підвищеного апетиту, балакучість, збільшення серцевого ритму, проблеми з координацією.

При вживанні великих доз подібних речовин спостерігаються протилежні симптоми. Мова стає більш млявою і загальмованою. Деякі люди виявляють напади агресії.

У більшості випадків зловживання речовинами належать до конопляної групи, призводить до появи психічних розладів. Людина починає відчувати занепокоєння і страх, з’являються слухові, так і зорові галюцинації.

Конопля росте у південних країнах, які мають теплими кліматичними умовами. Рослина, що виростає в південних країнах, володіє більш вираженим п’янким ефектом. Подібний ефект досягається завдяки дії на організм каннабиоидов.

Розпізнати наркомана, який вживає коноплю досить просто, його одяг і руки мають запах, який характерний для паленої трави.

 1. Марихуана. У цього продукту безліч синонімів, на сленгу його називають травичкою, шмалью і анашой. Являє собою висушену зелену траву. Для створення наркотику використовуються мелені листя і квітки. Марихуана поширюється як розсипом, так і у вигляді спресованих плиток. Її використовують для створення курильних сумішей і харчових добавок.
 2. Гашиш. Більш відомий як масть, план і дурь. Являє собою суміш з пилку, соку і подрібнених квіток рослини. Гашиш виготовляється у вигляді капсул і цеглинок. Завдяки тому, що гашиш схожий з пластиліном, йому можна надати будь-яку форму. Із-за вмісту в ньому великої кількості каннабиоидов, гашиш починає діяти буквально в лічені хвилини після вживання. Для цього використовуються спеціальні пристосування, що нагадують кальян.

Всі речовини з цієї групи знаходяться під забороною, а їх виготовлення та розповсюдження карається кримінально.

Амфетаміни

Ці види наркоти мають відношення до речовин, що володіють стимулюючою дією на психіку. У цій групі знаходяться всі речовини синтетичного походження, що виготовляються з амфетаміну. Такі наркотики вживаються з допомогою внутрішньовенних ін’єкцій. Виготовляються амфетаміни з медикаментів, які містять ефедрин. Тривалість сп’яніння становить близько дванадцяти годин. Цей фактор залежить від ступеня впливу амфетаміну на організм.

Серед усіх ознак сп’яніння можна виділити підвищення серцебиття і різкі скачки тиску. В такому стані людина проявляє підвищену активність і надмірну бадьорість. Вживання речовин з даної групи призводить до виникнення сильної залежності. Для того щоб отримати повноцінний ефект, кожен раз необхідно збільшення дозування.

Це призводить до того, що змінюється психіка людини. Вона стає більш нестійкою, з’являється необґрунтована агресія і напади люті. З часом зміни психіки стають незворотними. Дуже часто пристрасть до подібних препаратів закінчується спробою суїциду.

За темою:  Порошок фен: що це таке

Залежність від цього наркотику в чомусь схожа з алкогольним запоєм. Людина протягом довгого часу вживає амфетамін, може «злізти» з нього на деякий час. Надалі він знову повернеться до вживання. Тривалість «відпочинку» з кожним разом скорочується.

 1. Эфедрон – один з розчинів, який поширюється в готовому вигляді. Суміш має рожевий відтінок і квітковий запах.
 2. Ефедрин – кристалічна речовина світлих відтінків. Застосовується як для виготовлення медичних препаратів, так і наркотиків. У більшості випадків наркотичні засоби з ефедрину отримують шляхом «перегону» таблеток від кашлю. Ефедрин додають в курильні суміші або вдихають.
 3. Первітин – продукт, отриманий за допомогою хімічного впливу на ефедрин. Володіє ефектом потужного енергетика. В більшості випадків використовується героиновыми наркоманами, коли не вистачає грошей на чергову дозу зілля. Вживання первітину носить руйнівний характер для організму.

Екстазі

По поширеній думці екстазі — це речовина, що має галлюциногенним дією. Насправді під цим поняттям ховається група синтетичних речовин, що є своєрідним відгалуженням від амфетаміну. Дія таких наркотиків досить тривало і може становити близько п’яти годин. Екстазі випускається у формі таблеток різного кольору. Часто на цих таблетках можна знайти різні логотипи. Наркотик володіє високою ціною і тому з часом люди із залежністю від наркотичних речовин змінюють його на більш доступні замінники.

Сп’яніння, викликане прийомом екстазі, робить сильний вплив на нервову систему. Після прийому таблеток людина відчуває сильний прилив сил і підвищення тонусу. Дія препарату допомагає організму витримувати колосальні навантаження. Але подібний ефект спостерігається недовго. Йому на зміну приходить повний занепад сил і фізичне виснаження. «Отходняк» від прийому екстазі спостерігається протягом двох—трьох днів.

Прийом таблеток надає згубний вплив на стан внутрішніх органів. Смерть, викликана використанням екстазі, досить часте явище.

Кокаїн

Кокаїн — натуральні наркотики, отримані в результаті переробки листя коки. Звикання до цього наркотику відбувається протягом тривалого проміжку часу. Але варто сказати, що злізти з вживання кокаїну майже неможливо. Під його дією людина втрачає чутливість майже всього верхнього відділу тулуба.

П’янкий ефект кокаїну полягає у збільшенні активності і порушення сну. Людина відчуває величезний прилив сил, який супроводжується прискореним серцебиттям і стрибками артеріального тиску.

Кокаїн має форму білого кристалічного порошку. Його вдихають за допомогою спеціальних трубочок від коктейлів або згорнутих грошових купюр. Існують і спеціальні розчини на основі кокаїну, які використовуються у вигляді ін’єкцій.

Крек – один з похідних продуктів на основі кокаїну. Речовина використовується для куріння через спеціальний апарат. Залежність від крьока супроводжується руйнуванням внутрішніх органів і деградацією особистості.

За темою:  Крокодил дезоморфін: склад, що це таке

Галюциногени

Всі види наркотиків у цій групі володіють даними ефектом. У цій групі зібрані речовини, що мають у своєму складі як рослинні, так і хімічні компоненти. Використання подібних наркотиків змінює психічне сприйняття навколишнього світу. Під дією галюциногенів змінюються людські думки, емоції і навіть відчуття.

Серед усіх ознак сп’яніння, викликаного вживанням галюциногенів можна виділити підвищену чутливість до яскравого світла і проблеми з сприйняттям навколишньої дійсності. Дія препаратів супроводжується появою звукових, тактильних і зорових галюцинацій. У людини під дією подібних речовин спостерігається прискорений пульс, перезбудження і напади ейфорії.

ЛСД – синтетичний препарат, відомий на вулицях, як кислота і марка. Виготовляється в двох видах:

 • кристалічний порошок;
 • безбарвна рідина.

Для вживання цю рідину наносять на спеціальну папір, яку потім кладуть під язик. Дія ЛСД досить тривало і становить близько дванадцяти годин. Для того щоб виготовити дозу на сто тисяч чоловік, достатньо лише десяти грамів ЛСД.

Псилоцин – речовина, що виготовляється із спор грибів-поганок. Для отримання галюциногенного ефекту достатньо вживання всього двох грамів цих грибів у засушеному вигляді.

Снодійні

У цій групі зібрані всі медичні препарати, що володіють заспокійливою дією і транквілізатори. Їх надмірне вживання у великих кількостях може стати причиною появи фізичної і психологічної залежності.

До ознак сп’яніння внаслідок вживання снодійного можна віднести проблеми з орієнтацією в просторі, порушення в роботі вестибулярного апарату і підвищену дратівливість.

Залежність від подібних речовин може стати причиною зміни характеру, появи депресії і порушення сну. Особлива небезпека подібних медикаментів полягає в їх комбінації з алкоголем.

Висновок

Знаючи, які існують наркотики, принцип їх дії на організм і наслідки вживання, можна захистити себе і своїх близьких від згубної пристрасті. Наркоманія — одна з гострих проблем сучасного суспільства. З кожним роком на вулицях з’являється все більше різних речовин, що володіють наркотичними властивостями. Найчастіше вони виготовляються на знімних квартирах, підвалах і горищах. Вживання подібних продуктів може призвести до необоротних процесів руйнування внутрішніх органів і летального результату. При найменших ознаках вживання подібних речовин вашими близькими, необхідно скористатися допомогою медичних фахівців.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00874 sec