Що таке наркотик кристал

За даними статистики на сьогоднішній день близько 25-26 млн. осіб є залежними від наркотичного засобу, званого «кристал». Це речовина провокує сильне і досить швидке звикання. І «надає» користувачу миттєвий ефект. Виражений в яскравих, насичених галюцинаціях, що приходять на тлі ейфорії.

Такі здібності наркозасоби приваблює молодь, яка і є основними споживачами цього наркосоединения. Але що таке наркотик кристал насправді? Чим небезпечне це речовина, і які наслідки викликає? Давайте, поговоримо про це.

Історія наркотичного засобу

Цей наркотик вперше з’явився в Японії близько 100-150 років тому. Його активно використовували солдати, щоб не відчувати втоми під час битви і болю при пораненнях. Камікадзе під впливом наркотичного препарату спокійно йшли на загибель і смертельно небезпечні завдання.

При боях солдати, вживають кристал, могли воювати кілька діб підряд, не відчуваючи потреби в їжі, воді, сні.

Наркотик кристал: що це таке

Сучасний кристал став прерогативою молоді, яка прагне випробувати нові відчуття. Це наркотична речовина відноситься до групи метамфетамінів. У нього безліч сленгових назв, зокрема мет, гвинт, лід. Іноді називають кристалом психоактивні наркотики амфетаминового ряду, такі, як:

 • мефедрон;
 • крек-кокаїн;
 • меткатенон;
 • амфетамін.

Чому «кристал»? Справа в тому, що цей наркотик зовні нагадує шматочки битого скла, крижинки блакитного і білого кольору. Ці красиві зовні білі і блакитні кристали наркотику насправді є одними з самих страшних і руйнівних засобів.

Залежність від кристала розвивається миттєво, іноді після першого вживання. А ось страшні наслідки і руйнівні. Вони здатні проявлятися навіть після повного зникнення залежності.

Склад препарату

Кристал, похідне метамфетаміну, являє собою чистий, випарений наркотик. Своєю широкою популярністю наркотик зобов’язаний простотою виготовлення. Його можна виготовити навіть у домашніх умовах. У справу йдуть дешеві ліки та різні побутові засоби.

Наркотичний лід – речовина універсальне. Його можна використовувати шляхом вдихання, ковтання або куріння. Наркотик вводиться і внутрішньовенно, причому цей спосіб призводить до швидкого появи найбільш яскравих ефектів. Наркоман, який почав нюхати мет, в кінцевому підсумку приходить до внутрішньовенних ін’єкцій, адже в даному випадку очікуваний ефект приходить набагато швидше.

Як діє мет

Після попадання в організм молекули наркопрепарату стрімко поширюються по організму і виявляються в головному мозку. Накопичуючись в рецепторах, які відповідають за вироблення гормону задоволення домафина, наркотичні з’єднання у багато разів активізують їх діяльність.

Кристал призводить до вироблення дофаминового гормону в кількості 1 200 одиниць. Це майже в 4 рази більше роботи кокаїну і в 6 разів вище природної потреби в дофамине організму.

Початковий етап

Перші відчуття, з яким стикається людина – це пронизливий холод. До речі, цей побічний ефект і став однією з причин сленгової назви мета – «блакитний лід». Потім відразу ж приходить бурхливий сплеск потужного насолоди, що триває 2-3 хвилини.

Період активності

Потім настає час тривалої ейфорії, час якої залежить від кількості прийнятої дози. Активна фаза підносить наркоману прекрасний настрій, впевненість у власних силах і шалену радість. На цьому етапі з’являється відчуття максимального задоволення від життя.

Що відчуває людина під впливом мета? Реакція виражається наступною симптоматикою:

 1. Бадьорість.
 2. Ейфорія.
 3. Гіперактивність.
 4. Відсутність голоду.
 5. Яскраві галюцинації.
 6. Приплив сил, бадьорість.
 7. Зниження больового порогу.

Протягом усього часу дії людина не здатний розсудливо міркувати і оцінювати реальність. Він знаходиться в наркотичної прострації.

Період «відходу»

Потім приходить протверезіння. Спадає фаза радості і активності, на зміну їм є важка втома. Людина впадає в глибокий сон, який часом може тривати до 2-3 діб. Пробудившись, наркоман відчуває постійне роздратування, відчуття спустошеності, апатії.

Після зникнення ефектів, залежний всіма силами прагнути повторити приємні відчуття. Але з кожним разом початкового стану домагатися стає вже складніше.

Розвиток залежності

Настає момент, коли залежний припиняє отримувати задоволення. Це не дозволяє йому зробити мозок. Коли в надмірній кількості постійно продукується дофамін, мозкові рецептори блокують нейрони. Відповідно різко знижується концентрація в організмі природного дофаміну.

Наркоман у спробах відновити повернення приємних моментів, не помічає настання залежності. Тепер він вживає мет з примусу самого організму, яким необхідний енний рівень дофаміну для звичайної життєдіяльності.

Наркологи, вивчаючи слідства і дії метамфетаміну, класифікують три стадії залежності від наркотику. Вони наступні:

 1. Слабка. Людина приймає мет дуже рідко, використовуючи наркотик в крайніх випадках. В основному амфетамін у цей час використовується у вигляді таблеток або інгаляцій.
 2. Сильна. Споживання наркотику відбувається вже регулярно, при цьому доза кошти неухильно підвищується. На цьому етапі помітною стає ломка при відсутності дози.
 3. Повна. Залежність на цьому етапі вже сильна і стосується вона психіки людини. Зараз наркоману доводиться вживати мет кожні кілька годин, щоб уникнути симптомів ломки. Дуже часто людина переходить на більш важкі психотропні засоби.

Небезпека наркотичного кристала

Мет в 4 рази потужніший за своїм впливом звичайного кокаїну, а ось вартість його на порядок нижче. Це наркотик, часто виготовляється в підпільних умовах, набагато доступніше і дешевше. Кристал здатний викликати моментальне звикання. Деколи достатньо лише раз вирушити в наркотичний галюциногенний світ, щоб стати рабом цієї речовини.

Регулярне вживання наркотику кристал (сіль) провокує стійкі і незворотні зміни в організмі людини. Руйнуються:

 • нирки та печінку;
 • серцево-судинна, нервова і бронхолегенева система.

Особливо небезпечний мет, створений в кустарних умовах з неякісного і брудного сировини. Такий наркотик дуже швидко приводить людину в реанімаційну палату, а слідом і в морг. Особистість, яка дружила з блакитним кристалом може очікувати параліч кінцівок і всього тіла і безліч інших страшних підсумків.

Наслідки залежності

Мет повністю руйнує свідомість людини, перебуваючи під його впливом, особистість відчуває яскраві галюцинації, чує голоси. Залежний втрачає контроль над власним розумом і емоціями. Його поведінка стає агресивною, неадекватним, що становлять загрозу для оточуючих.

Метамфетамін порівняно з іншими наркотичними засобами, діє набагато довше. Його ефект наркоман відчуває протягом 7-12 годин.

Весь час впливу наркотику залежний не відчуває потреби в їжі, воді. Він не відчуває втоми і здатний працювати або розважатися без перерви. Але незабаром дія наркотику припиняється і приходить «оплата надздібностей»:

 1. Починаються труднощі в диханні.
 2. Психоз і параноїдальні стани.
 3. Частими стають серцеві напади.
 4. Спостерігаються провали в пам’яті і неадекватність вчинків.
 5. Змінюються і внутрішні органи, причому їх зміни носять безповоротний характер.
 6. Руйнування мозкових тканин призводить до різкого падіння інтелектуального рівня людини.
 7. Організм починає стрімко старіти з-за глобального падіння імунітету і руйнування роботи внутрішніх систем.
 8. Зовні людина стає схожим на «живого мерця». Відбувається деформація щелепи за повного руйнування зубів, випадає волосся, сіріє і грубіє шкіра, на якій утворюються виразки.
 9. Шкірні ушкодження, які наркоман сам завдає собі. Під дією наркотику відбуваються відчуття, ніби по шкірі і всередині неї повзають різні комахи. Деколи пошкодження настільки небезпечні, що все обличчя людини перетворюється на суцільну рану.

Як розпізнати наркомана

У міцні тенета наркозалежності від метамфетаміну в основному потрапляють підлітки і молодь. Тому перші тривожні ознаки вживання наркозасоби особливо важливо знати батькам. Насторожитися варто, якщо серед речей підлітка стануть попадатися порожні трубочки, а сам юний чоловік раптом різко став виявляти бажання побути одному, в закритій кімнаті.

До головних ознак того, що людина підсів на блакитні кристали, належать такі ситуації:

 • безсоння;
 • руйнування зубів;
 • різка зміна настрою;
 • раптова втрата апетиту;
 • безпричинне падіння ваги;
 • стійке розширення зіниць;
 • напади мігрені і серцевого болю;
 • поява маячних, параноїдальних ідей;
 • невмотивована дратівливість і агресивність;
 • прояв постійної забудькуватість, неуважність і неуважність;
 • активність, яка відрізняється циклічністю (в основному цей період укладається в 2-3 доби).

Що робити

Лікування залежності від метамфетаміну не стоїть на місці. Сучасна фармацевтика розробляє все нові засоби, покликані усунути симптоми, зупинити залежність і призвести здоров’я наркомана в порядок.

Методи терапії при амфетамінової залежності базуються на комплексному підході, що включає в себе нейтралізацію дії мета, зняття залежності та відновленні втрачених функцій організму.

Для цього наркологи використовують наступні терапевтичні прийоми:

 1. Повна детоксикація організму і очищення його від метаболітів наркотику.
 2. Використання спеціально розроблених медикаментів. Дія ліків спрямоване на зняття наслідків від вживання мета і купірування проявів синдрому відміни.
 3. Вітамінотерапія, яка відновлює поживні запаси організму і реанімує рівень імунних сил.
 4. Активно застосовуються і методи нетрадиційної терапії (рефлексотерапія, голковколювання, фізіопроцедури, масаж).
 5. Обов’язковим моментом у комплексному підході стає робота з психотерапевтом і психологом.

Про смертельну небезпеку наркотику з такою гарною назвою, як «блакитний лід», йдеться зараз дуже багато. Проблема ця дуже актуальна і стосується здоров’я підростаючого покоління. Адже основними споживачами мета стає юні люди, організм яких ще не міцний і чутливий, схильний до швидкого звикання і глобального руйнування.

Тому саме батькам і близьким треба все знати про потенційні небезпеки, які загрожують молодим. Ці знання необхідні, щоб вчасно помітити загрозу і почати терапію від залежності. Адже наслідки наркоманії страшні і смертельні.

За темою:  Наркотик опіум: що це таке, з чого робиться

MAXCACHE: 0.38MB/0.00653 sec