Що таке сіль у нариков

Більшість людей вважають, що найбільш небезпечними і шкідливими є наркотичні речовини, які вводять безпосередньо у вену, такі як героїн, метадон або морфін. А всілякі курильні суміші, таблетки і порошки, вдихувані через ніс не несуть великої загрози для вживає. Насправді ж це зовсім не так. На сьогоднішній день наркоринок заполонили речовини, для виготовлення яких не вимагається рослинна сировина, тобто їх отримують синтетичним шляхом. Навіть одноразове застосування такого наркотику може викликати серйозну залежність, а при регулярному вживанні, викликають психічні порушення, які, на жаль, незворотні. Одними з таких речовин є наркотичні солі. Давайте розберемося детальніше, що таке сіль у нариков, і яку небезпеку несе ця речовина.

Що являє собою сіль

Наркотик сіль, що це? Він має вигляд мелкокристаллического порошку, має колір від білого до сіруватого. Солі широко поширені під назвами: сіль для ванн, швидкість, свист або легалка. Вживають їх по-різному: вдихають через ніс, розводять у рідинах, що вводять внутрішньовенно або курять. Ці речовини — аналоги мефедрона і мають наукове назва МДПВ (метилендиоксипировалерон). Більшість держав забороняє вживання і поширення солей, але в деяких країнах придбати їх можна вільно. Дилери реалізують сіль в якості добрива для кімнатних квітів або як сіль для ванної. Завдяки такому обманного шляху, ці найнебезпечніші наркотики поширюються по ринку і руйнують сотні тисяч життів.

Сольові наркотики всмоктуються організмом через будь-яку слизову оболонку, тому їх роблять у вигляді таблеток або розчинів. Однак у переважній більшості випадків його поставляють у вигляді кристалічного порошку, по зовнішньому вигляду нагадує звичайну сіль, завдяки чому наркотик і отримав свою назву.

Виявити в організмі сліди від цього наркотику дуже складно, внаслідок того, що звичайні тести не здатні їх виявити. Визначити людину, яка вживає наркотичні засоби, в першу чергу можна за зовнішнім виглядом. Зміни зовнішності зазнають і наркомани, що вживають сіль. Фото до і після наочно це демонструють.

Історія появи

Людство з давніх пір використовують різноманітні наркотичні речовини для знеболювання, в якості заспокійливих та снодійних засобів. Коли дослідження показали, що вони володіють масою негативних ефектів, в тому числі і звиканням, вчені спробували створити синтетичний препарат, який не буде настільки згубно позначаються на організмі. Проте подальше вивчення показало, що ці речовини ще більш небезпечні, ніж натуральні. Таким чином, у фармакології з’явилося велике число всіляких наркотичних препаратів, і один з них сіль. Ця синтетична версія наркотиків рослинного походження, як і інша «хімія» погано розщеплюється, і в короткі терміни призводить до інтоксикації організму і психічних порушень.

За темою:  Токсикоманія: лікування залежності

Ознаки вживання

Якщо відносно легкі наркотики, такі як конопля, на перших стадіях залежності можна вживати непомітно, то при вживанні солі приховати ознаки сп’яніння неможливо. Як розпізнати наркомана вживає сіль? Дуже просто! З моменту прийому речовини і протягом кількох годин (а іноді і доби), у людини спостерігаються наступні симптоми:

 • блукаючий погляд;
 • розширені зіниці;
 • сильний «сушняк» (спрага);
 • тривога або манія переслідування;
 • ускладненість мови;
 • втрата апетиту;
 • зорові або слухові галюцинації;
 • судомні посмикування кінцівками;
 • відсутність сну;
 • бадьорість, прилив сил і енергії;
 • інтерес до дрібної і копіткої роботи;
 • наявність маячних ідей.

У доважок до всього вищепереліченого, вживає стає зарозумілим, самозакоханим, бурхливо реагує на критику в свою адресу і вважає себе всемогутнім. Тривале вживання солі веде до різкого зниження ваги (до 20 кг в місяць). Це обумовлено високою енергійністю і повною відсутністю апетиту. Якщо наркоману обмежити доступ до речовини, то розвивається ломка після солі, вона проявляється в падінні настрою, депресивних станах, спроби суїциду, надмірної сонливості (до декількох діб). Під час ломки наркоман може збирати білі крихти з підлоги, приймаючи їх за наркотик, або шукати залишки під нігтями.

Як стають наркоманами сольовими

Сіль влаштована так, що взявши всього одну дозу, людина відчуває бурхливі емоції, які неможливо описати, відчуває прилив сил і енергії, але постійно думає, що необхідно докласти ще зовсім трохи і тоді всі відчуття стануть ще гарніше і повніше. Саме з цього починається замкнуте коло стійке бажання прийняти наркотик ще раз. Розглянемо детальніше, які зміни відбуваються з людиною при регулярному вживанні солі:

 1. Тіло. У вживає втрачається апетит, з’являється хронічна безсоння, але зате енергія б’є ключем. Вже через пару місяців постійного застосування, людина виглядає як скелет, обтягнутий шкірою. Постійні бурхливі дії, танці, дискотеки та інша діяльність, що споживає багато калорій, а повна відсутність апетиту не дозволяє заповнити втрати. Наркомани, що вживають МДПВ, мають неопрятную зовнішність, отекшее обличчя і кінцівки. На шкірі з’являються вугри, прищі і гнійнички.
 2. Здоров’я. Не отримуючи достатнього харчування, вітамінів і корисних елементів, в організмі знижується імунна система, аж до того, що він не здатний чинити опір навіть самим слабким вірусам та інфекціям.
 3. Інтелект. Через пару місяців після застосування солі, у наркомана спостерігається різке зниження інтелектуальних можливостей, він починає постійно брехати. З’являються проблеми з пам’яттю, будь-які труднощі, що вимагають розумової роботи, стають непосильним завданням.
 4. Увагу. Людина, що вживає сіль не здатний вловлювати суть, навіть самого невимушеної розмови. Він забуває, чим займався, і як проводив минулий день. Ці симптоми зберігаються, якийсь час і після припинення прийому речовини.
 5. Поведінка. Як правило, людина перебуває в розгубленому стані, легко дратується, не приймає критики в свою адресу. Адекватне сприйняття навколишньої ситуації пропадає, скрізь ввижаються переслідувачі і шпигуни. В нападі паніки наркоман навіть може стрибнути у вікно. Іноді такі люди «впадають у дитинство» — плачуть і вередують.
За темою:  Що таке наркотик кристал

Найсумніше те, що наркоман не визнає свою залежність і впевнений, що зможе зав’язати в будь-який момент.

Симптоми передозування

При передозуванні сольовими наркотиками у людини розвиваються гострі психозные стану, дають збої життєво важливі функції організму. Серцево-судинна система починає працювати з перебоями. Стрімко збільшується рівень артеріального тиску, а потім також різко опускається. З’являються порушення з кровопостачанням, пульс посилюється. Порушення в роботі легких печінки і нирок спостерігаються у 5% наркоманів. У більшості випадків при передозуванні солями у наркомана з’являється стійка гіпертермія і набряк тканин мозку.

У кожного десятого, при передозуванні, температура тіла піднімається до 40-42 градусів, потім мозок набрякає, з’являється серцева та дихальна недостатність, і як наслідок, через кілька годин настає смерть.

Якщо в результаті передозу у наркомана спостерігається гострий психотичний стан, то на його купірування йде мінімум кілька діб, нерідко буває, що вивести вживається з такого стану не виходить. У таких випадках наркомани на все життя стають пацієнтами психіатричних лікарень.

Першими симптомами передозування є такі стани:

 • відсутність свідомості або реакція тільки на больові подразники;
 • больові відчуття в грудній клітці, схожі з проявами стенокардії;
 • судомні напади при епілепсії;
 • підвищення температури тіла понад 38 градусів;
 • прискорений пульс понад 150 ударів у хвилину;
 • систолічний артеріальний тиск більше 170 або менше 80;
 • діастолічний тиск понад 110;
 • сплутаність дій або прояв агресії протягом чверті години або довше.

Лікування сольовий залежності

Чи можна вилікувати наркоманів вживає сіль? Звичайно, це можливо, але процес складний і потребує часу і терпіння як від самого залежного, так і від його рідних людей. До лікування необхідно підходити грунтовно під контролем фахівців. У реабілітаційних центрах розроблено трирівнева лікування солезависимых.

За темою:  Різновиди наркотиків: які бувають види

Перший крок – психологічна допомога. У центрах реабілітації до кожному наркоману шукають певний підхід. Це зумовлено стадією залежності і реакцією на сольові наркотики. Фахівці підбирають програму, що дозволяє пацієнту знову адекватно сприймати навколишній світ, шукають інтереси, які здатні замінити сумнівне задоволення від наркотичних речовин.

Крок другий – соціальна реабілітація. Люди, що вживають сіль, досить швидко втрачають соціальну грунт, кидають роботу і навчання. Неадекватне психічний поведінка руйнує зв’язки з соціумом. На другій стадії пацієнта навчають знову спілкуватися з оточуючими, проводять сімейну терапію.

Крок третій – соціальна адаптація. Коли солезависимый повністю позбавляється від фізичної та психологічної залежності, він знову повертається в соціум, взаємодіє з людьми і шукає свій шлях. На цьому етапі дуже важливо зробити все можливе, щоб він знову не захопився наркотичними речовинами типу солей. На довгі роки необхідно стати опорою такій людині і допомогти відчути всі радощі здорового життя без наркотичної залежності.

Прочитавши все вищеописане про наркотик сіль, що це таке і чим загрожує вживання, ви дізналися багато неприємні факти про нього. Попереджений, значить озброєний.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00871 sec