Спайс: що це таке

Наркота спайс – одна з курильних сумішей, що мають у своєму складі природні і хімічні компоненти. Цей наркотик, з найсильнішим галлюциногенним дією, виготовляється у вигляді трави з хімічними добавками. Куріння спайса сильно впливає на психічну і нервову систему.

Довгий час вважалося, що вживання подібної суміші сприятливо впливає на деякі захворювання.

Що таке спайс

Перше розповсюдження наркотику було зареєстровано в Європейських країнах. Спочатку подібна суміш не представляла особливої шкоди для організму. В подальшому було встановлено, що формула спайса складається з синтетичних матеріалів, що призвело до повної заборони речовини. Виробництво спайса, заняття, що приносить величезні доходи, в результаті чого більшість виробників почали додавати в свої суміші нові компоненти, які не знаходяться в списку заборонених. Із-за постійної зміни складу, з’являлися нові підвиди наркотику, які певний час перебувають у вільному продажу. Після того, як цей факт був встановлений, була створена спеціальна група класифікації, куди потрапляють всі речовини, що мають загальну формулу і вплив на організм.

Виходячи з результатів останніх досліджень, можна з упевненістю сказати, що таке спайс. Це отрута, який моментально вбиває організм і викликає звикання з першого вживання.

Ще пару років тому ця речовина сприймалося як звичайна курильна суміш. Але це омана було в корені невірним. Перше вживання подібного речовини здатне позбавити розуму і призвести до серйозних порушень психіки. Активні речовини спайса, потрапляючи в організм, вже не виводяться. На реабілітацію спайсовых наркоманів витрачаються величезні суми, а результати лікування передбачити неможливо.

Дія цього наркотику в кілька десятків разів перевищує дію героїну. Головний фактор загрози полягає в тому, що для того щоб стати наркоманом, не потрібно робити будь-яких ін’єкцій або ковтати «колеса». Багато хто вважає, що якщо рослини створені природою, то вони навряд чи небезпечні для організму. Але вживання спайса супроводжується настільки сильною залежністю, яка ще не була зареєстрована ні в одного наркотику в світі.

За темою:  Що таке сіль у нариков

Насправді, спайс — не сама назва продукту, а швидше назву бренду. Цей бренд тривалий час поширювався під виглядом добавок для кальянів, пахощів і курильних сумішей. У буквальному перекладі слово спайс, має значення спеції, приправи. Американський професор, що викладає на кафедрі хімії Д. Хаффман один із тих учених, хто придумав спайс.

Вживання подібної суміші призводять до таких наслідків, як:

  • слабоумство;
  • розвиток шизофренії;
  • суїцидальні нахили;
  • летальний результат.

Наркотик заборонений до продажу багатьма світовими країнами, однак на планеті ще чимало місць, де речовину можна придбати легально. У цих країнах спайс продається навіть дітям.

Склад

Розповсюджувачі цієї отрути стверджують про безпеку вживання курильних сумішей з натуральних компонентів. З цього випливає цілком закономірне питання, чому ж спайс заборонений у всіх розвинених країнах світу?

Виробники говорять про те, що для виготовлення курильної суміші беруть тільки рослинні компоненти. Давайте розглянемо, з чого роблять спайс насправді. Для приготування можуть бути використані такі рослини, як:

  • шавлія;
  • шоломик;
  • роза;
  • лотос.

Це лише мала частина природних компонентів, які мають дійсно сприятливими впливами на організм. Однак існує і зворотна сторона медалі. Ці рослини є сильними психотропними речовинами і відносяться до розряду «энтеогенов». Кожен з компонентів володіє певним ефектом на психіку, а їх поєднання призводять її сильному порушення.

Але це лише початковий склад, пізніше для посилення ефекту були додані синтетичні речовини. Які компоненти використовуються для виробництва наркотику сьогодні, сказати практично неможливо.

Фактори ризику

Наркотична залежність призводить до зниження тонусу організму. Людина постійно відчуває втому і легке нездужання. Разом з тим починаються незворотні процеси в головному мозку. Куріння таких сумішей руйнує певні мозкові відділи, що рано чи пізно призведе до летального результату.

За темою:  Різновиди наркотиків: які бувають види

У залежних людей часто спостерігаються й інші відхилення від норми. Вони виражаються в проблемах з роботою серцевого м’яза, напади параної і галюцинаціях. Людині, що знаходиться під впливом спайса складно контролювати свої дії, мова і навіть думки. В буквальному сенсі, вживання подібних сумішей, перетворює нормальну людину в «овоч».

Передозування

Якщо у інших подібних наркотиків ще можна розрахувати дозування, то у випадку з спайсом все не так просто. Навіть мінімальна кількість суміші може призвести до жахливих результатів. У продукті, що випускається під одним брендом, можуть кардинально розрізнятися склади, тому передбачити ефект і наслідки майже неможливо.

До симптомів передозування можна віднести появу галюцинацій. Вони мають як візуальний, так і звуковий характер. Людину переслідують постійні кошмари, з’являються суїцидальні думки. Сьогодні відсоток суїциду на тлі прийняття психотропних речовин знаходиться на дуже високому рівні.

Передозування призводить до сильної загальмованості, що супроводжується нападами нудоти і блювоти. Під час такого стану характерні сильні скачки артеріального тиску, втрата свідомості і навіть клінічна смерть.

Людину в такому стані не можна залишати наодинці з самим собою. Необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. По можливості необхідно пов’язати хворого або обмежити його пересування будь-яким доступним чином. Після прибуття психіатра, хворому даються спеціальні препарати і його забирають в стаціонар.

У клініці проводяться процедури детоксикації організму, а самого хворого підключають до спеціальної апаратури. Таким апаратом може стати прилад штучного дихання. Крім цього призначається спеціальний курс лікування, спрямований на відновлення психічного здоров’я. Після прийняття екстрених заходів, пацієнту необхідно тривале спостереження в стаціонарі.

Наслідки вживання

Спайс — що це таке, було детально розглянуто вище. Необхідно приділити увагу наслідків його вживання. Куріння суміші призводить до руйнування клітин головного мозку і нервової системи. Крім того, речовина впливає на стан печінки, легенів і навіть кровоносної системи. Чоловіки, які вживають спайс, відчувають проблеми з потенцією, а у жінок великі ризики появи безпліддя.

За темою:  Гідропоніка: що це, наслідки

Зміни зачіпають весь організм у цілому. На тлі вживання суміші розвиваються захворювання дихальних органів. Велика ймовірність появи ракових пухлин. Люди страждають від провалів у пам’яті.

Наркотик в буквальному сенсі вбиває людський організм. Страждають не тільки внутрішні органи, але і шкірні покриви і навіть кінцівки. Можна сказати про те, що людське тіло просто розчиняється завдяки цій «траві». Сильне зниження рівня імунітету призводить до випадання волосся і зубів, порушення роботи мовного апарату і слуху, появи гнійників. Такі нагноєння з часом переростають в гангрену і потребують ампутації кінцівок.

Вживанням наркотиків часто грішать підлітки і саме представників молоді необхідно забезпечити в першу чергу. Дуже важливо, щоб кожна людина знала про згубні властивості подібних наркотиків.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00066 sec