Список наркотичних засобів

Слово «наркотик» грецького походження. У перекладі вона звучить, як «божевілля, заціпеніння». До наркотичних засобів відносять різного виду психоактивні речовини як рослинного, так і синтетичного виду. Вживання нарковмісних препаратів веде до одного підсумку – розвитку стійкої залежності (наркоманії), що базується на фізичному та психічному рівні.

Патологічна тяга до прийому наркотику повністю руйнує особистість людини і штовхає його на постійне збільшення дози. Якщо з якихось причин наркоман не може прийняти дозу, він стикається з абстинентним синдромом, що супроводиться значним погіршенням самопочуття. В Росії існує перелік наркотичних засобів, заборонених до збуту і вживання.

Юридичне визначення

Спочатку до наркотиків відносили лише похідні морфіну (алкалоїди маку та його синтетичні аналоги). У сучасному світі визначення «нарковмісних рослин речовина» розширилося і набуло юридичної підґрунтя.

Всі препарати, що входять до списку наркотичних речовин, відносяться до заборонених.

За прийнятим міжнародним визначенням, «наркоманія» – це стійкий психічний розлад, базируемое на непереборному бажанні прийняти чергову дозу речовини, включене в даний перелік. Причому ця тяга йде на шкоду власному здоров’ю, супроводжуючись згубними наслідками. Вживання препаратів, що викликають залежність і не входять у перелік наркотичних речовин, відноситься до токсикоманії.

Наслідки наркоманії

Наркоманія – справжнє сучасне лихо, що зачіпає всі без винятку країни. Крім непереборної тяги прийняти чергову дозу, у даної особистості виникає маса інших серйозних проблем:

 1. Порушення психіки. Наркотики викликають глибокі зміни людської психіки як при безпосередньому прийомі, так і під час абстинентного синдрому. Це галюцинації різного рівня, ілюзії, манії, психози, амнезії, слабоумства і глибокі сп’яніння.
 2. Можливість передозування. При звиканні до нарковеществу людині доводиться постійно збільшувати дозу, в результаті чого існує небезпека передозування і подальшої смерті.
 3. Фізичну шкоду. Вживання наркотичної речовини незмінно призводить до формування різних патологій і захворювання всіх систем і внутрішніх органів. Багато хвороб є невиліковними, що призводять до летального результату.
 4. Небезпека травмування. Перебуваючи під дією наркотику, особистість являє собою загрозу як для оточуючих, так і для себе. Одурманені люди позбавляються інстинкту самозбереження і втрачають уявлення про навколишньої дійсності. Вони можуть зробити крок під поїзд, у вікно багатоповерхівки, нанести собі травми різної тяжкості.

Від наркоманії не застрахований ніхто – адже наше життя непередбачуване. Людина, познайомився і подсевший на наркотики, проходить всі стадії особистісної деградації. Недалекий той момент, коли така особистість стане справжнім прокляттям сім’ї та небезпечної тягарем для всіх оточуючих.

Класифікація наркозасобів

Градація нарковмісних сполук базується на кілька ступенів градації. Класифікують заборонені речовини за фарм. властивостями, рівнем небезпеки, походженням та спроможності формувати у людини залежність. Список наркотичних засобів величезний, але його необхідно знати.

Градація наркотиків за походженням

Рослинні. Численні наркотичні речовини, які виробляють з різних складових рослинних культур. Це:

 1. Марихуана (гашиш). Вироблені з конопляного рослини.
 2. Опіати. Препарати, що виготовляються із соку і стебла макової культури.
 3. Псилоцибін. Галюциногенні з’єднання, що виготовляються з деяких отруйних грибів.
 4. Мескалін. Галюциноген, досить рідко зустрічається в нашій країні. Готують його з соку кактусів, що ростуть у Південній Америці.

Синтетичні. В їх число входять барбітурати, екстазі, амфетаміни, ЛСД і інші препарати, які синтезують штучно з різноманітних хімічно активних речовин.

Градація за характером впливу на особу

Важкі. Наркотичні речовини, викликану моментальну і сильну залежність особистості. До них відносять різні опіати і кокаиносодержащие препарати.

Слабкі (легкі). Сполуки, що викликають звикання, що формується протягом більш тривалого часу. До них належать похідні коноплі і деякі речовини синтетичного ряду.

Градація по фармакології

Анальгетики опіоїдного ряду. До них відносяться опіати натурального (природного) походження і наркотики-синтетики, що володіють подібними властивостями (кодеїн, морфін, метадон, героїн, дезоморфін, фентаніл і трамадол).

Психостимулятори. Препарати-психотропики, активізують роботу психічної системи організму. Це кокаїн, фенамины, амфетаміни, метамфетаміни та інші.

Галюциногени. Наркотичні речовини, що провокують у людини поява змінених психічних станів (галюцинацій різного типу). До них відносять псилоцибін, ЛСД, LSA, мескалін, DragonFly, DIPT та інші подібні наркотики.

Психоделіки. Нарковещества, дії яких спрямовані на зміну сприйняття людиною навколишнього світу і рівня розумових процесів. Психоделіки поділяються на такі види:

 1. Адаптогени. Наркозасоби, що підвищують рівень опірності організму до різного роду стресів. Це TMA, DOM, демитилтриптамин, AMT і 2C-B.
 2. Эмпатогены. Препарати, що працюють на підвищення емоційності людини. До них відносять MDEA, IAP, екстазі (MDMA), PMMA і 4-MeA.
 3. Диссоциативы. Нарковещества, що працюють на формуванні глобального порушення сприйняття людиною реальності, стійкого зміни свідомості. Це фенклицидин, кетамін, калипсол і декстрометорфан.
 4. Депресанти (або транквілізатори). У список включені деякі лікарські препарати: діазепам, бензодиазепам (BZP), барбітурати і феназепам.
 5. Дизайнерські. Штучно створені наркотичні засоби, розраховані на той чи інший вплив на людську психіку. Даний список психотропних речовин постійно поповнюється. До найбільш відомим відносять 2C-T, мефедрон (4-MMC), 2C-I, ріталін, MDPV і MDPH.

Списки наркотичних препаратів

Всі речовини і препарати, що відносяться до наркосодержащим, заносяться в таблиці. Цей перелік постійно розширюється. В існуючих розроблених списках не тільки йде перерахування всіх наркотиків, але і дається додаткові вказівки-розмежування за обсягом (вагою).

До найбільш повного переліку нарковмісних речовин відноситься постанову за № 1002.

Від обсягів виявлених наркоречовин залежить призначувані людині кримінальні покарання, базируемые на статтях 228-234.1 КК РФ. Всього за останні три роки нормативи та перелік наркотиків зазнавав зміни 15 разів. Підсумкова таблиця (найбільш повна) за даними 2017 року складається з більш ніж 500 найменувань, які розподілені на кілька груп.

Заборонені нарковещества

Давайте вивчимо список найбільш поширених заборонених наркоречовин. Дані наведені в грамах. Саме на цьому кількість засновано і передбачуване покарання в рамках чинного Кодексу. Отже:

Найменування препарату Значний розмір (ЗР) Великий розмір (КР) Особливо великий розмір (ДКР)
Оборот наркотиків заборонений повністю
анаша (гашиш і смоли конопляного рослини) 2,00 25,00 10 000
героїн 0,50 2,50 1 000
дезоморфін (в побуті «крокодил») 0,05 0,25 10,00
МДМА і МДА (таблетки екстазі і кристали) 0,60 3,00 600
мескалін 0,50 2,50 500
метадон 0,50 2,50 1 000
метамфетамін (або первітин) 0,30 2,50 500
метиловий ефір 0,05 0,25 500
опій (або згорнувся сік маку) 1,00 25,00 5 000
псилоцин (або псилоцибін) 0,05 0,25 50
эфедрон 0,20 2,50 500
амфетамін 0,02 1,00 200
ЛСД (d-лизергид) 0,0001 0,005 0,1
мефедрон (метилметкатинон) 0,20 2,50 500
JWH 018 (один з компонентів спайса) 0,01 0,05 100
СЗ 47,497 (один з компонентів спайса) 0,05 0,25 500
Средствооборот суворо регламентується і ретельно контролюється (сюди входять деякі медичні препарати)
кодеїн 1,00 5,00 1 000
кокаїн 0,50 5,00 1 500
морфін 0,10 0,50 100
oxycodone 0,50 2,50 500
промедол 0,03 0,15 30
кетамін 0,20 5,00 1 000
Оборот речовин обмежений, але допускаються винятки (це пов’язано з транквілізаторами)
барбітал 2,00 10,00 2 000
галазепам 0,20 1,00 200
діазепам 1,00 5,00 1 000
левамфетамин 0,20 1,00 200

Заборонені рослини

На даний момент існують списки заборонених до вирощування рослин, до складу яких входять різні психоактивні речовини. Вони також включені в перелік наркотиків і підпадають під статтю. Даних таблиць дві:

 1. Постанова № 1002. Його використовують для встановлення кримінальної/адміністративного покарання, передбаченого положеннями 229, 229.1, 228 і 228.1. Покарання настає при придбанні, виробництві, зберіганні, відправлення, контрабанді, крадіжці, збут нарковмісних речовин.
 2. Постанова № 034. Сюди включені психотропні рослини, забороняють до вирощування.

На 2017 рік дана таблиця (заснована на постанові 1002) має наступний вигляд (дані наведені в грамах):

Назва рослини Особливо великий розмір (ДКР) Великий розмір (КР) Значний розмір (ЗР)
коноплі 100 000 100 6
чагарник Кат 100 000 1 000 100
псилоцибінові гриби 10 000 100 10
чагарник Коки 20 000 250 20
види маку, що відносяться до наркотичних 100 000 500 20

Для постанови № 231, яка передбачає покарання за спроби вирощування даних заборонених культур, існує окремий список № 934. Наркорастения там вказані не в грамах, а в штуках (число культур). Причому на кількість заборонених культур не впливає їх природна фаза зростання.

Нюанси розшифровки переліку наркотиків

Під заборону підпадають не тільки самі речовини, включені в список заборонених наркотиків, але і їх різноманітні аналоги. Наркотиками прийнято вважати всі солі, эфироли, масла, суміші, рідкі субстанції – будь-яке становить, до складу яких входить заборонену нарковещество.

При цьому якщо наркотичний з’єднання розчинене в рідині, для його виміру та уточнення обсягу, дану масу висушують або піддають іншим технологічним способом з метою виділення наркотику. Після його виділення відбувається зважування з метою визначення розміру порушення (особливо великий, великий чи значний).

Корисна інформація

У Російському Законодавстві межу між кримінальною та адміністративною відповідальністю, що настає після виявлення порушення, що стосується наркотичної речовини, дуже тонка. Співробітники правоохоронних органів, що виявили у даної особистості якийсь обсяг наркотику, спокійно можуть залучити людину не тільки за зберігання, але і за збут, розповсюдження, придбання або перевезення наркопрепарату.

Пам’ятайте, що легковажно сідаючи на вживання наркотичних препаратів, людина ризикує не тільки своїм здоров’ям, але і свободою. Наркоманію слід негайно лікувати, рятуючи не просто своє майбутнє, але і життя рідних і близьких. Бережіть себе!

За темою:  Метамфетамін: що це таке, формула мета

MAXCACHE: 0.39MB/0.00866 sec