Види нових синтетичних наркотиків

Більшість громадян ніколи не стикаються з наркотичними препаратами, вважають, що найбільш небезпечні з них – це ті наркотики, які вводяться внутрішньовенно, зокрема, героїн. На жаль, реальність набагато страшніша. Зараз процвітають нові види наркотиків – синтетичні. Вони вже давно витіснили опіатів з позиції найнебезпечніших і руйнівних речовин.

За даними статистики, в Росії близько 18 млн жителів (це близько 13% усього населення) пробував хоч раз в житті будь-якої психоактивний препарат. Серед них регулярно вживають наркотики 8-8,5 млн осіб. Щорічно від вживання нарковмісних речовин гинуть 25-35 000 чоловік. Серед молоді більшою мірою поширені нарковещества синтетичного ряду.

Що таке синтетичні наркотики

Психоактивні сполуки, що належать до цього класу, виробляються на основі деяких хімічних препаратів. Синтетичні наркотики – це ряд сполук, що викликають залежність, які для наркопроізводітелей вважаються найбільш вигідними. Дешевизна і простота у виготовленні і більш сильний вплив на людину зводять дані наркозасоби в ранг найбільш небезпечних.

Всі види штучних наркосоединений виготовляють в лабораторних умовах. Багато з представників цього ряду були створені на базі вже наявних наркотичних препаратів шляхом деяких змін у їх формулою. Але є і зовсім нові наркотики, частіше їх дія базується на основних побічні ефекти деяких лікарських засобів.

Всі види синтетичних наркопрепаратов заборонені для виробництва та збуту в нашій країні. Даний вид діяльності переслідується законом і карається тюремним терміном.

Але, на жаль, законодавство деколи просто не встигає відстежувати появу нової «синтетики» і вчасно реагувати створенням офіційно підтверджених обмежувальних заходів. За останній час відмічається тенденція до зростання появи абсолютно нових наркоречовин з невикористаним раніше хімічним складом. За базу виробництва таких наркотиків беруть похідні від:

 • фенілетиламіну (стимулятор ейфоричного дії);
 • синтетичного каннабиноида (психоактивні речовини агоністи);
 • катинон (рослинний алкалоїд, що міститься в чагарнику Каті);
 • триптаміну (природний алкалоїд, ендогенний компонент людського мозку);
 • піперазину (органічна сполука, що входить до складу деяких лікарських препаратів).

Вихідні речовини, які використовуються у виробництві нових синтетичних наркотиків, називаються «прекурсами». Їх безліч. Шляхом різних комбінацій створюються все нові і нові наркопрепарати.

«Дизайнерські» наркотики

Наркопроізводітелі, намагаючись обійти чинне законодавство, створюють нові синтетичні речовини шляхом деяких змін в структурі вже існуючих наркозасобів. Такі наркотики отримали назву «дизайнерські», вони також згубно впливають на людський організм і психіку, але можуть деякий час не заборонятися законом (до появи чергових редакцій у переліку заборонених препаратів).

ФСКН Росії досить оперативно відстежує нові появи наркозасобів і вводить заборони на використання і поширення нових препаратів. Але часом активного моніторингу і контролю буває недостатньо. На це є ряд причин:

 1. Нові види синтетичних наркотиків з’являються дуже швидко. Якщо ще в 2011 було зафіксовано 48 новоспечених психоактивних препаратів, то, за даними 2016 року, на ринок сталося вкидання близько 150 нової «хімії».
 2. Хоч обсяги вилучення синтетичних наркопрепаратов постійно збільшуються, але ситуація з поставками наркотичної контрабанди з азіатських районів у Росії залишається вкрай напруженою.
 3. Багато дизайнерські нарковещества у багато разів концентрированнее того ж героїну. Це дає можливість наркозбувачам ховати їх мікроскопічні дози в різні дозволені засоби: солі для ванн, курильні суміші, препарати для скидання ваги та інше.
За темою:  Токсикоманія: лікування залежності

Останнім часом синтетичні наркотики отримали широке поширення в мережі Інтернет. Вже виявлено кілька десятків тисяч онлайн-ресурсів, які займаються пропагандою наркотиків. За інформацією Антинаркотичного Комітету РФ близько 40% цих ресурсів, що розташовані в російському сегменті Інтернету.

Головним постачальником синтетичних наркотиків, за даними Держконтролю, є Китай – більше третини всіх вилучених наркозасобів відносяться до китайського виробництва.

Види синтетичних наркотиків

Вся «синтетика» умовно поділяється на категорії за видами використання препаратів. Градація має наступний вигляд:

 1. Для куріння.
 2. Перорально (прийом через рот).
 3. Внутрішньовенно (ін’єкційним шляхом).
 4. Для проникнення в організм через слизові тканини (вдихання і введення в пряму кишку/піхву).

Дана градація вважається умовною, так як багато видів наркоречовин можна використовувати по-різному. За своїм фармакологічній дії «синтетика» відноситься до класу галюциногенів і психостимуляторів, спрямованих на гальмування активності ЦНС.

Класифікація

В РФ і переважній більшості інших держав в градації нарковмісних засобів під поняттям «синтетичні наркотики» розуміють нові нарковещества амфетаминового ряду, курильні суміші і солі. Ці препарати є найбільш небезпечними для людського організму, а їх поширення йде стрімкими темпами. До наркотиків даного ряду відносять:

Види наркозасоби Опис і спосіб отримання Метод використання
Амфетаміни
Эфедрон («базіка», «порох», «джеф») безбарвний і прозорий розчин, іноді володіє слабо-рожевим забарвленням з незвичайним фіалковим ароматом, що виробляють шляхом химреакции внутрішньовенно
Первітін («вариво» або «гвинт») масляниста речовина жовтуватого кольору, має запах яблук, виготовляють шляхом складних хімічних реакцій
Ефедрин кристалічне з’єднання жовтого або білого кольору, що отримується з чагарнику Ефедра з з’єднанням його з Первентином вдихання або куріння
Кокаїн («сніжок», «дутий», «кокс», «кока») кристалічний порошок білого кольору, що виготовляється синтетичним шляхом вдихання, ін’єкції і ковтання
Крек («камінь») тонкі і дуже крихкі пластинки, що виготовляються шляхом виведення вологи з водного розчину харчової соди і кокаїну, відрізняється швидким звиканням куріння
Екстазі мають вигляд капсул або таблеток різного забарвлення, їх дія має абсолютно непередбачуваним ефектом на увазі додавання різноманітних психоактивних речовин перорально
Галюциногени
ЛСД («кислота», «марки», «промокашка») одне з похідних лізергінової кислоти, володіє потужним галлюциногенним ефектом, має вигляд шматочка тканини, просоченого рідиною розсмоктується під язиком
Псилоцибін або Псилоцин («гриби») психоактивна речовина, що отримується на основі неїстівних галюциногенних грибів ковтання
Снодійні
деякі види ліків (Реладорм, Реланіум, Феназепам) провокують у людини галюцинації, мають розвитком швидкої та сильної залежності, що формується на фізичному і психічному рівні ін’єкції, ковтання
Інгалянти
деякі товари, що відносяться до побутової хімії це летючого виду речовини слабкого наркотичного впливу, як такими наркотиками вони не є, але володіють п’янким ефектом, можуть спровокувати залежність Вдихання
За темою:  Крокодил дезоморфін: склад, що це таке

Вплив «хімії» на організм

Стрімке поширення наркотиків даного ряду пояснюється простотою їх використання. Адже для багатьох видів «синтетики» для їх використання не потрібно шприц. Популярні вони й тим, що деякі їх різновиди (солі і спайс) деколи неможливо виявити в організмі через відсутність тест-систем. Але дія на організм людини «хімії» набагато страшніше, ніж тих же опіатів.

Наркотики синтетичного ряду дуже повільно виводяться з організму, а деякі їх види залишаються в тілі людини на все життя, не припиняючи руйнувати внутрішні системи і органи.

Ефект їх впливу різниться, якщо деякі види дають бажаний результат протягом 2-3 годин, то інші види впливають протягом 3-4 діб. Заради чого їх використовують? Заради отримання наступних ефектів:

 • виникнення різного виду галюцинацій;
 • отримання розслаблюючій і приємної ейфорії;
 • появи нестримній активності та енергійності;
 • відчуття власної сили, збільшену в кілька разів;
 • розвитку короткочасної безсоння, щоб було більше часу для веселощів, танців, відпочинку.

Але всьому приходить кінець, і закінчується вплив наркотиків. На зміну ейфорії і веселощів приходить втома, апатія, дратівливість. Розвиваються почуття страху, тривожності, з’являються різні фобії. Людина, намагаючись повернути приємне стан, відправляється за пошуком нової дози і поповнює ряди наркоманів.

Природні емоції вже не задовольняють людину, адже вони не так сильні і яскраві, як під дією «синтетики». Тьмяне сприйняття світу вже не влаштовує особистість – вона підсаджується на «синтетику» з подальшим розвитком залежності.

Наслідки пристрасті

Наркоман, який «сидить на синтетиці», дуже рідко, коли здатний повернутися в нормальне і здорове існування. Хімічні отрути миттєво розчиняють клітини мозку і ЦНС, знижуючи інтелектуальні здібності, вбиваючи мислення, пам’ять та мовленнєві функції.

Вже через місяць використання «синтетики» позначається на людині негативним чином, формуючи фобії параноїдних форм і різноманітні психічні відхилення. Серйозно страждає і фізичне здоров’я. Ослаблений імунітет і порушення гормонального балансу призводять до:

 • інфекцій грибкового виду;
 • патологія серцево-судинної системи;
 • шкірним захворюванням гнійного характеру;
 • тривалим і болісним застуд;
 • зникненням у жінок менструального циклу;
 • розвитку безпліддя і стійкого зниження лібідо.

Головна небезпека наркотиків синтетичної групи криється в їх повної непередбачуваності впливу на людську особистість. Часом самі творці «синтетики» не знають точної формули отриманого в результаті речовини. Дуже часто «хімія» призводить до появи шизофренії та інших важких та невиліковних психічних розладів.

Вживання синтетичних наркотиків ніколи не проходить безслідно для людини і завжди провокує сумні наслідки.

Симптоматика вживання «синтетики»

Небезпека синтетичних наркотиків криється і в тому, що виявити деякі їх види в крові або сечі людини дуже складно. Але не зрозуміти, що особа страждає цією залежністю неможливо. «Хімія» завжди дуже яскраво проявляється, її ефект, як говориться, у наявності.

За темою:  Курильний план: що це таке

Виражені симптоми стійкого порушення психіки стають помітними пізніше, через 2-3 місяці вживання «синтетики». На перших етапах симптоматика наступна:

 • безсоння;
 • неохайність;
 • постійна спрага;
 • втрата маси тіла;
 • анормальна активність;
 • примхливість і істеричність;
 • надто емоційна мова;
 • поява набряклості на кінцівках;
 • збліднення шкірного покриву, сухість;
 • поведінкові порушення, неадекватність вчинків;
 • зниження здатності тверезо міркувати і мислити;
 • перепади настрою – від веселощів до прояву агресивності;
 • занадто часте піднесений настрій без видимих причин.

Якщо людина постійно вживає «сіль», його погляд набуває божевільний вигляд із-за розширених зіниць. У нього яскравіше виявляються дефекти мовлення, формується маревні стани, пов’язані з манією переслідування. Зовнішність таких наркоманів дуже неохайна.

Симптоматика при передозуванні

При використанні синтетичних наркотиків отримати передоз значно складніше, ніж при вживанні опіоїдних. Але такі випадки спостерігаються і досить часто. Токсичний смертельний поріг у «хімії» вище в порівнянні з іншими наркотичними речовинами, тому летальний результат наступає рідше.

Але цей стан небезпечно тим, що багато наркоманів зводять рахунки з життям самі, перебуваючи під впливом галюцинацій. Передозування «синтетикою» можна визначити за такими ознаками:

 • скачки тиску;
 • розширення зіниць;
 • сильна тахікардія;
 • сплутаність свідомості;
 • параноїдальні ідеї;
 • гарячкові стан, жар;
 • проблеми психічного плану;
 • проблеми в роботі печінки, нирок;
 • набряк мозку та розвиток коматозного стану.

Дуже часто при регулярному використанні «синтетики» розвивається гострий психоз. Зняти дану симптоматику медикам дуже складно. У більшості випадків ці хворі виявляються пацієнтами психіатричних клінік. Смерть в результаті набряку мозку настає у 5-6% випадків.

Дуже важливо вчасно зупинитися і відмовитися від використання «хімії». Чим раніше людина звернеться за спеціалізованою медичною допомогою, тим більше шансів повернутися у нього в нормальну, здорову життя. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00701 sec