Деградація — що це таке

Деградацію називають чумою XXI століття — вона зачіпає цілі пласти населення і країни, люди завдяки їй стають безвольними, нічого не хочуть, постійно знижують свою планку і опускаються на дно соціального життя. У цій статті ми вирішили детально розібрати, що таке деградація людини, як вона виникає і чому дуже важливо боротися з нею в повсякденному житті.

Термінологія

Деградацією називається процес регресії, коли людина не розвивається, а скочується вниз. Те, що вчора для нього ще було табу, сьогодні вже цілком прийнятно. Поступово людина повністю перестає розвиватися і потихеньку скочується вниз, втрачаючи ясність мислення, втрачаючи критичний погляд, впадаючи в «соціальну смерть», а потім — і в реальну.

Через деякий час людина перетворюється на овоч, без бажань, ідей, думок. Все, що йому необхідно — задоволення природних потреб.

Основні ознаки

Розглянемо найпопулярнішу моральну деградацію, яка найчастіше проявляється у людей, не схильних до зловживання наркотиками і алкоголем. У останніх виявляється психічна деградація під впливом потужних психотропних препаратів.

Моральну деградацію ми постійно бачимо навколо себе — людина викреслює себе з суспільного життя і відмовляється брати хоч найменшу відповідальність за свої дії.

У нього завжди винен хтось, але не він — уряд, батьки, вчителі, друзі і знайомі, чоловік, діти та ін. Він постійно задається питанням: «А яка мені різниця», «А навіщо мені це», «Це не моя справа». Ви напевно знаєте таких людей.

Після відпрацювання і прийняття цих думок починається перелом особистості. На перше місце у таких людей виходить «хочу» замість треба. Він може імпульсивно спустити всі гроші на похід в бар або на новий смартфон, який йому не так вже й потрібен, особистість живе імпульсивно і задовольняє тільки свої бажання, не думаючи про близьких, рідних, оточуючих.

Паралельно починається процес скорочення соціальних зв’язків: у людини зменшується кількість друзів, колеги та родичі обмежують спілкування, діти стають чужими і віддаляються. Поступово у людини змінюється мова, вона спрощується, з неї зникають складні слова і вираження, він починає спілкуватися жестами і забувати слова, використовуючи паразити.

Другий ознака деградації — це припинення піклування про своєму зовнішньому вигляді. У нашого суспільства діють певні стандарти, і коли особа припиняє їх дотримуватися, воно деградує. Приклади — недбалий зовнішній вигляд, отросшая борода, засалена, брудний одяг. Намагайтеся підтримувати стандарти, не переступати через свої переконання (або, навпаки, піднімати їх), і тоді ви призупините процес скочування в небуття.

За темою:  Лев Проти — що це таке

Деградація суспільства

Є ознаки деградації суспільства і впливає цей процес на індивідуальність? Так, є. На жаль, росіяни стали вкрай інертними, у нас померло жаль, ми перестали допомагати іншим людям. Величезна кількість людей пливе за течією: школа, обраний батьками інститут або армія, нелюбима робота, шлюб по «зальоту», а не по любові або усвідомленого рішення, потім розлучення і повільне згасання. Люди не вірять, що можуть щось змінити, не ходять на вибори, не беруть участь у політичному і громадському житті. Все це ознаки слабкого, хворого суспільства. Ця хвороба передається особистостям — вони стають апатичними і безвольними. Цьому сприяє наше телебачення, низькопробні серіали, ток-шоу, новини, інтернет-портали — подивіться рейтинги таких передач, як «Дом-2» і пр.

З іншого боку все не так погано — молодь може отримати безкоштовну освіту, вона ходить на гуртки й курси, намагається, розвивається. Батьки повинні всіляко підтримувати дітей і намагатися піднімати їх планку, оскільки якщо ми не йдемо вперед, то ми задкуємо тому.

Причини деградації

І у суспільства, і у особистості є причина, по якій відбувається перелом у свідомості і починається опускання на дно. У випадку з Росією та СНД це був розвал Союзу. У випадку з індивідуальністю перелом виникає після якихось потрясінь.

Згадайте себе в дитинстві або подивіться на маленьких дітей — вони прагнуть до розвитку, вони ніколи не сидять на місці, щиро люблять і говорять. З віком всі ці почуття йдуть, у людей з’являється лінь, шкідливі звички, розважливість, холодність і пр.

Основні причини деградування — це алкоголь і наркотики. Саме вони за статистикою «вбивають» людини, перетворюючи його в безвольне істота. Наркотики повністю змінюють характер і особистість — людина думає тільки про нову дозі, він не уявляє собі життя без них, ніяких інших інтересів у наркомана вже не виникає.

За темою:  Морфій що це таке

Інші причини регресу:

 1. Вік. З віком люди втрачають інтерес до життя, вони стають холодними і байдужими, емоції притупляються, а основні інстинкти гальмуються. При правильному підході можна відстрочити вікової регрес — для цього потрібні навантаження на мозок і бажання жити.
 2. Лінь. Страшний ворог, який призводить до «соціальної смерті» мільйони людей у всьому світі. Деякі називають лінь відсутністю мотивації, але насправді це не зовсім так. Навіть якщо зацікавити людини грошима, хобі або цікавими пропозиціями, то лінь нікуди не дінеться. Цей гріх є у кожної людини — при бажанні їй можна навчитися управляти і змусити працювати на себе. Інакше лінь повністю поглине вас.
 3. Відсутність обов’язків. Кожна людина живе в суспільстві, у нього є певні права і обов’язки. Як тільки людину звільняють від обов’язків, він починає деградувати. Хороший приклад — вихід на пенсію. Згідно зі статистикою, кількість пенсіонерів, які померли в перші 5-7 років після виходу на пенсію, становить 30-40%. Все із-за того, що їм нема чого робити і нікуди себе застосувати. Боротися з цим теж можна — допомагати дітям, записатися на які-небудь курси, проводити зустрічі з друзями, їздити на риболовлю чи подорожувати, але ні в якому разі не лежати і не думати про те, що все скінчено.
 4. Сильне душевне потрясіння. Депресії і деградації часто розвиваються після серйозних потрясінь: смерть близької людини, розлучення, отримання інвалідності. Через все це можна переступити і жити далі.
 5. Духовний регрес. По суті, це розкладання суспільства та окремих його груп. Якщо люди ставлять під сумнів традиційні цінності, якщо вони не визнають такі почуття, як доброта, любов, чесність, відкритість, то вони швидко зриваються в глибоке піке. Особливо це стосується молоді і людей віком 25-35 років, які розчаровуються в житті.

Як впоратися з регресом

Отже, деградуєш — це значить опускаєшся нижче свого рівня. Варто зробити хоч маленький крок у цьому напрямку, як наявні табу руйнуються і межі йдуть. Тому намагайтеся не допускати цього і постійно тримати планку на потрібному рівні. Що для цього необхідно:

 1. Читайте книги та якісну літературу. Неважливо, що це буде — фантастика, наукова література, аналітичні статті або щось інше, головне, щоб мозок працював і отримував інформацію. Але тут треба бути досить акуратним, щоб не скотитися вниз, особливо зараз, коли ми отримали величезну кількість пропаганди, змінює мислення. Постарайтеся відмовитися від новин, соціальних мереж, розважальних порталів — з ними ви будете прогнозовано деградувати разом з іншим суспільством. Або фільтрувати контент, але для цього потрібен досвід і відповідні навички.
 2. Піклуйтеся про зовнішність. Не знижуйте планку, не закидайте своє тіло. Стежте за фігурою, умивайтеся, чистіть зуби, приймайте душ, підбирайте гарний одяг і вчасно стирайте її.
 3. Відмовтеся від шкідливих звичок. Приберіть зі свого життя наркотики (тютюн, алкоголь, марихуану або щось міцніше). Перестаньте їсти жирну їжу, займіться спортом.
 4. Перебудуйте свою свідомість. Зараз зі всіх сторін нагнітають обстановку — намагайтеся стати оптимістом, інакше ви швидко перегорите і всі почуття підуть.
 5. Не забувайте про кохання. Якщо ви одружені/заміжні, то відновіть романтичні стосунки, спробуйте щось нове, здивуйте свого чоловіка, вирішити наявні проблеми. Якщо у вас є діти, то приділяйте їм час, спілкуйтеся, переживайте. Зателефонуйте батькам, дізнайтеся, як у них справи. Любов — потужний фактор, який штовхає людину вперед.
 6. Розвивайтеся. Не обмежуйте свій розвиток дев’ятим класом середньої школи — запишіться на курси онлайн або оффлайн, відвідуйте різні гуртки і товариства, спілкуйтеся з людьми, заводите нові знайомства.
 7. Пам’ятайте про мораль. Не можна брехати, красти, брехати, мстити. Не опускайтеся на дно — звідти дуже складно вибратися.
 8. Пам’ятайте про пристойність. Не треба відригувати при інших людях, позіхати, чхати з відкритим ротом, облизувати тарілки. Дотримуйтесь гігієну, не знижуйте свою планку.
За темою:  Користь бурштинової кислоти для організму

Пам’ятайте про те, що йти вниз простіше, ніж підніматися вгору, тому стежте за своїми думками, емоціями, станом. Розвивайтеся, а не регрессируйте, і ви зможете бути щасливим!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00674 sec