Гашиш: що це таке, склад

Захоплення гашишем займає почесне друге місце серед всіх залежностей (після алкоголізму). Таке повальне захоплення наркотичним засобом пояснюється тим, що, на думку багатьох людей, гашиш – це наркотик досить слабкий.

Видимість безпеки насправді лише удавана. Люди, що спочатку просто палять травичку, з часом переходять на споживання більш агресивних наркотиків. Гашиш і сам по собі далеко не нешкідливий, ця речовина викликає найстрашніші, руйнівні наслідки для організму.

Історія створення наркотику

Слів «гашиш» арабського походження, у перекладі означає «трава». Не так давно і особистостей, захоплено вживають це дурманне засіб, називали «травоедами» або «гашишными жевателями». Серед сучасних обивателів гашиш може звучати, як «гарік», «пластилін», «хімія», «камінь».

Справжньою батьківщиною гашишу вважаються жаркі мусульманські країни. Це наркотична речовина зветься у них по-різному:

 • у жителів східних регіонів «гашиш»;
 • мешканці країн західної півкулі називають наркотик «марихуаною».

Історія марихуани дуже давня і цікава. Перша згадка про це наркотик зустрічається в розповідях Геродота «Історія», написаному в V—VI столітті до н. е. Це наркотичний засіб отримують шляхом переробки молодих пагонів конопель індійської або американської.

Великими любителями гашишу є люди, які проживають у мусульманських районах. У цих краях вживання спиртного заборонено, а от альтернативне використання марихуани вже входить в частину історії та культури.

Мусульмани кажуть, що прийом спиртних напоїв веде до агресії, а використання конопель розслаблює людину і робить його більш благодушним.

Але далеко не всі мусульмани масово палять травичку. Наприклад, у Єгипті, Персії і Туреччини вирощування і використання конопляних рослин суворо заборонено і карається законом.

Цікаві факти

Серед мусульманських народів існує орден хашашинов (з арабської це назва звучить як «палять гашиш»). Члени цього ордену відомі нам під найменуванням «ассасіни», що означає «покликані вбивати». Це співтовариство з’явилося на самому початку XI століття під егідою головного засновника ордену – Хасана ибнСаббаха.

Ассасини влаштувалися в передгір’ях Ельбрусу в одній з Аламутских фортець і наводили паніку і жах на решті мусульманський світ. Люди подейкували, що ассасини під впливом гашишу переносилися в інший світ, мешкали в іншій реальності і зовсім не боялися смерті.

У Росії гашиш поступово захопив спочатку жителів Середньої Азії, а потім швидко оплів дурманящими мережами та мешканців Нижньої Волги. Вживали траву повсюдно, навіть додавали це речовина в солодощі та цукерки для дітей.

У сучасному світі найбільшим постачальником і виробником гашишу вважається Марокко. Практично третина всього населення цієї маленької країни залучені в процес виробництва наркотику.

Загальні відомості

Гашиш виготовляють шляхом пресування і переробки пилку конопляного рослини. Являє собою ця речовина спресовані однорідні плиточки-шматочки різного забарвлення (від зеленого до темного, зелено-коричневого). Спресовані рослинні пласти називаються «маріванна», тобто «камінь».

За темою:  Насвай — що це таке, наслідки вживання

Гашиш може мати вигляд тягучою смоли («пластилін») чи липкою і неприємною на дотик субстанції («хімка»). Найпоширенішим є «камінь», «хімка» цінується серед наркоманів найменше, а ось «пластилін» володіє кращою якістю.

Як роблять гашиш

У наркотику, виробленого з конопляних рослин, багато видів і типів. До найбільш поширених належать шість типажів гашишу. Це:

 1. Пил. Або «пробивон», в Марокко такий тип наркотику називається «кіф». Він являє собою порошок, який утворюється після фільтрації і сухого просіювання сировини (пилку). Фахівці навіть можуть виробляти «пиловий» гашиш в домашніх умовах.
 2. Камінь. Після того, як отримують пил гашишу, її нагрівають або пропарюють. Підсумком стає тверда форма наркотику. В залежності від якості вихідної сировини, камінь може бути розсипчастим, середнім по твердості і дуже щільним, походимо на граніт. Колір каменю варіюється від світло-зеленого до коричневог
 3. Пластилін. В Індії називається як «чарас». Цей тип гашишу отримують шляхом змішування смоли шишок дерев і конопляної пилку. Пластилін має коричневим забарвленням, він еластичний і легко гнеться руками.
 4. Химка (химарь). Чисто сленгове назва гашишу, який піддається більш складної обробки шляхом екстракції. Конопляне сировина спочатку замочують з використанням органічного розчинника, а потім випарюють. Отримана маса насиченого зеленого кольору затирається тютюном.
 5. Гашишное масло (або медок). Це наступний етап технологічних досліджень, проведених над «химкой». Сировина очищається до напіврідкої консистенції шляхом застосування неполярного розчинника. Отримана маса має жовтувато-зелений або янтарний колір.
 6. Шоколад. Так називають синтезований, штучний гашиш. Сировиною є гашишоподобная субстанція, куди додають натуральні інгредієнти, змішані з синтетичними каннабиноидами. Шоколад володіє насиченим темно-коричневим забарвленням, він пластичний, легко ріжеться і мнеться. Відрізнити його від натурального можна по запаху.

До складу гашишу присутні в дуже великій концентрації агресивні наркотичні речовини. На них і заснований ефект наркотику. Це каннабинол і тетрагідроканнабінол.

Як формується залежність

Найбільш схильне залежно від гашишу молоде покоління, підлітки. Проводячи час на бурхливої вечірки, азартних максималістам стає нудно перебувати у тверезому вигляді. Душа вимагає сплеску емоцій і нових відчуттів. З-за того, що марихуана вважається легким наркотичним засобом, підлітки охоче пробують її, поступово набуваючи залежність.

Твердження, що легалізація марихуани вирішує проблеми загального захоплення є помилковою. Такий висновок підтверджують численні дослідження.

Голландські власті провели експеримент, в ході якого безкоштовно роздавали перехожим порції травички. Наркотик миттєво розлетівся, і люди, одного разу спробували траву, продовжили палити її і згодом.

За темою:  Алкалоїди: що це таке

Наркологи РФ за підсумками власних досліджень довели, що марихуана формує стійку залежність на психічному і фізичному рівні. Регулярне споживання гашишу призводить до розвитку апатоабулических синдрому, ефект від якого схожий на симптоматику шизофренії.

Агресивні наркотичні компоненти, з чого складається гашиш, формують залежність на фізичному рівні через 1-2 роки регулярного споживання наркотику. Формування залежності можна підрозділити на наступні етапи:

 1. Перша стадія характерна толерантністю до траві, людина відчуває постійне бажання зробити ще пару-іншу затяжок. Відсутність травички викликає в особистості невелике занепокоєння.
 2. Формування наступної стадії розтягується на довгий час. Тепер після кожного вживання наркотику людина відчуває приємне відчуття розслабленості. До нього приходить ейфорія і безтурботний настрій.
 3. Третя ступінь залежності вже змінює підсумкові ефекти. Тепер ейфорія стає не так яскраво виражена, вона швидко проходить, забираючи з собою гарний настрій. Курець стає дратівливою, потім на нього обрушується апатичність і млявість.

Що таке гашиш – це сильний наркотик, залежність від якого зростає і прискорюється, якщо людина курить траву щодня. Незабаром наркоман прибирає зі свого оточення некурящих людей і спілкується тільки з тими, хто поділяє смертельно небезпечне захоплення.

Без марихуани тепер життя людині здається нецікавою, прісної і порожній. Єдиним його станом стає пошук нової дози. Розвивається абстинентний синдром. Без звичної дози травички курець відчуває всі симптоми ломки, його мучить фізичні та психічні розлади.

Вплив на організм

Канабіноїди, що входять до складу наркотику, є жиророзчинними речовинами. Опиняючись в організмі людини, дурманні психотропні з’єднання осідають в тканинах, а потім поступово розносяться по всіх внутрішніх органів, руйнуючи практично всі системи організму. Під удар потрапляють:

 • клітини мозку;
 • органи дихання;
 • серцево-судинна система;
 • репродуктивна і статева система.

Гашиш безжально руйнує розумові процеси людини, купірує короткострокову пам’ять, крадучи в особистості здатність сприймати нову інформацію. Тривале вживання цього наркотику призводить до незворотних змін на психологічному рівні.

У наркоманів-гашистов зі стажем дуже часті простудні захворювання, зокрема бронхіти і емфіземи. Регулярне вживання цієї травички призводить до потужного звуження кровоносних сосудиков і, як наслідок кисневого голодування внутрішніх органів. Що чекає любителя гашишу:

 1. Онкологія.
 2. Атеросклероз.
 3. Ішемія серця.
 4. Стійка гіпертонія.
 5. Інфаркти та інсульти.

Лікарі говорять про гашиш, що це така речовина, яка особливо не любить чоловіків. У курців марихуани (практично в 90% випадках) відзначається стійке порушення роботи репродуктивної системи. У представників сильної статі діагностується різке падіння рівня тестостерону, що призводить до проблем з потенцією.

Через недоотримання харчування і кисню повністю пригнічується робота репродуктивних органів, зменшуються в обсязі яєчка, настає статеве безсилля і імпотенція. Зміни відбуваються на генному рівні, ризикуючи перетворити чоловіка в якесь безстатеве істота.

За темою:  Морфій що це таке

Як визначити любителя марихуани

Людини, регулярного «сидить» на травичці, легко відрізнити від здорової особистості за характерними симптомами. Зміни проявляються як у зовнішності, так і в психоемоційному плані:

 • хиткість ходи;
 • тремтіння кінцівок;
 • зниження температури;
 • мінливість поведінки;
 • почастішання дихання і пульсу;
 • почервонілі очні оболонки;
 • холодна, вкрита потом шкіра;
 • неприродно розширені зіниці.

При передозуванні гашишу людський організм може відреагувати сильною нудотою, блювотою, болем, запамороченням. Гашишную залежність легко можна зрозуміти по іншим специфічним проявам.

Людина, щільно сидить на травичці, має худий і виснажений вигляд. Його шкірні покриви втрачають еластичність, стаючи в’ялими на дотик. Особистість перестає стежити за собою, недбало ставлячись до зовнішнього вигляду і власну гігієну.

Випробовувані ефекти

Пробуючи в перший раз травичку, людина, як правило, практично не відчуває якихось яскравих ефектів. Тут на допомогу поспішають більш досвідчені гашисты і навчають користувача нюансів куріння. Для отримання відчуття сп’яніння необхідно вміння затягуватися і своєрідна налаштування на отримання ефекту. Які відчуття приходять:

 • безтурботність;
 • тремтіння пальців;
 • тяжкість кінцівок;
 • легке запаморочення.

Багато людей, які скуштували вперше травичку, відзначають у себе поява почуття тривожності і страху. На зміну першим враженням приходить відчуття приємної легкості в тілі. Людина розслабляється, стаючи активним, балакучим. Можуть з’являтися тимчасові розлади у сприйнятті звуку, кольору, орієнтації:

 • колірна гамма представляється більш виразною і яскравою;
 • кінцівки (руки/ноги) у сприйнятті товщають і подовжуються;
 • здається, що відстань у предметів значно скорочується;
 • слух стає гострішим, людина здатна уловлювати навіть дрібні шерехи;
 • обриси предметів знаходять дивну чіткість і деталізованість.

Якщо людина після вживання гашишу сяде за кермо, його чекає неминуча аварія. Не в змозі оцінити реальну ситуацію, відстань між предметами, час руху, такий водій здатний влаштувати важкі аварії на дорозі.

Гашиш безпечний тільки на перший погляд. Насправді під його личиною ховається небезпечний і підступний наркотик. Не варто вірити на слово людям, які пропонують скуштувати нові відчуття і підсаджуватися на куріння травички. До надто важких, а часом і смертельно небезпечних наслідків призводить подібна легковажність. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00618 sec