Хто такий алкаш: хто вважається алкоголіком

Про те, що є на світі алкоголізм, знають всі. Страшне захворювання, яке формується на ґрунті нездоланної тяги до спиртних напоїв. Людина, що страждає від залежності, не просто хоче пити, він не може обходитися без спиртного. Таких людей називають алкоголіками – особи, які страждають від алкоголізму.

Здається, все просто і прозоро. Але хто такий алкаш чи це просто грубе назва людини, залежної від оковитої? У народі алкашем називають опущену особистість, брудну і вічно п’яну, постійно шукає де б випити. Дані громадяни вже мають останні стадії алкоголізму і втрачені для суспільства. Але з якогось моменту людини можна приписувати до алкоголіків?

Хто винен в алкоголізмі

Нещадні реалії сучасного життя такі, що практично кожна людина ризикує зіткнутися з даним захворюванням. Міцні напої завжди грали в культурах різних країн важливе місце. Нагальною була і проблема зловживання спиртного.

Алкоголь вважається невід’ємним атрибутом будь-якого святкування. Причому, неважливо якого події – будь то весілля чи похорон.

А скільки прикмет і традицій склалася з приводу випивки? Їх безліч:

 1. Ужити на ціпок, інакше дорога не складеться.
 2. За День Народження, як же не побажати довгих років життя.
 3. Випити в честь першої зарплати, щоб і далі добре платили.
 4. Обов’язково пом’янути померлого, щоб земля була м’яким пухом.
 5. Навіть придбання нової речі варто обмити, щоб носилася довго і не псувалася.

Часом доходить до того, що людину непитущого вважають диваком і ставляться до нього з підозрою. «Ти хворий чи що, раз не п’єш, або просто нас не поважаєш?» Не дивно, що перше, за що хапається людина, що випробовує які-небудь труднощі, переживання, стреси або неприємності – це за пляшку.

Така особливість національної культури, яка формувалася протягом величезної кількості років і можна віднести до основного винуватця розвитку алкоголізму. Якщо брати на розгляд окремих особистостей, тих, хто вважається алкоголіком, можна скласти великий список причин, які штовхають людину в обійми п’яного чаду. Їх все можна розділити на чотири великі групи.

Психологічний аспект

Дуже часто причинами алкоголізму стає розумові здібності окремо взятої особистості та її характер. Вміння приймати і пристосовуватися до виникаючих життєвих негараздів.

Помічено, що частіше починають надмірно пити люди, що володіють слабкою волею, безініціативний, схильні до депресій.

Однією з психологічних аспектів таємниці алкоголізму психологи вважають невміння людини самореалізуватися. Такі особистості страждають із-за того, що не в змозі знайти своє місце в житті:

 1. Чоловіки переживають, що не можуть домогтися гідного і добре оплачуваної роботи.
 2. Жінки не можуть реалізуватися в особистому плані. Відсутність сім’ї, дітей штовхає їх до постійних випивок.

Починають пити люди, переповнені внутрішніми комплексами, страхами, тривогами. Ті, які не вміють заводити знайомства, бояться спілкування, відчувають непевність і нестабільність у своєму житті. Відмічено, що високий ризик розвитку алкоголізму у тих, яких в дитинстві придушували занадто владні батьки.

Соціальні причини

Кожен з нас живе у певному соціумі, де людина щодня піддається якомусь тиску. До соціальних винуватцям, що штовхає особу на шлях алкозалежності, відносяться наступні:

 • традиційні вживання спиртного (свята, зустрічі, так і будь-який привід);
 • маленька зарплата і нелюбима робота змушують людину шукати заспокоєння в алкоголі;
 • низький життєвий рівень і статус, погане харчування, проблеми з житловими умовами, тривала безробіття;
 • професії, пов’язані з підвищеними стресами, хвилюваннями, до групи ризику відносять лікарів, пожежників, поліцейських;
 • нав’язування соціумом цінностей, пов’язаних з успішною і багатою життям, лише загострюють схильність до депресій і розлад з приводу неможливості самореалізуватися;
 • вплив реклами, переконуючої про користь спиртного і створює помилкові картинки, що представляють успішність (а даний момент ця проблема провокує розвиток пивного алкоголізму, так як реклама міцного алкоголю вже заборонена).

Фізіологічні умови, сприятливі для алкозалежності

Численні дослідження показали, що деякі люди, кого можна вважати алкоголіком, починають свій шлях до проблеми з-за ряду власних фізіологічних особливостей. До них відносяться:

 • захворювання спадкового характеру;
 • питуща жінка в процесі вагітності (ризик вродженого алкоголізму);
 • штовхають на шлях пияцтва і отримані черепно-мозкові травми, струси мозку;
 • вік людини та її стать (помічено, що у жінок алкозависимость розвивається набагато швидше);
 • особливості роботи печінки, яка у деяких людей не може виробляти ферменти, здатні розщеплювати етанол;
 • схильність до пияцтва швидше прокидається у людей, схильних до неврозоподібні розлади, які страждають психічними захворюваннями.

Генетична схильність

Спираючись на проведені дослідження, медики виділяють серед ряду причин в окрему категорію спадковість. Обтяжені гени, коли один з батьків страждає від алкоголізму, впливають на формування даного захворювання у дитини. В цьому випадку людина спочатку схильний і схильний до залежності.

Встановлено, що якщо обидва батьки страждали від хворобливої пристрасті до спиртного, ризик розвитку алкозалежності у дитини підвищується в 6 разів.

Мало кому відомо, але існує пара груп генів, які визначають ступінь схильності до даного захворювання. Ці гени несуть відповідальність за швидкість розщеплення етилового спирту і виведення його з організму. Одночасно дані гени контролюють нейропсихические реакції конкретної особистості.

Вже відомо, що алкоголізм, який передався у спадок, надзвичайно складно піддається терапії. Саме тому лікарі радять не пити взагалі, якщо в родині є люди (кровні родичі), які страждають від алкозалежності.

З чого починаються проблеми

Генетично схильний до пияцтва людина ризикує найбільше. Для таких людей алкоголізм починається непомітно, підступно підбираючись до особистості з кожною випитою чаркою. Покуштувавши перший раз спиртне і отримавши приємне відчуття, людина починає пити частіше, непомітно втягуючись у згубне захоплення.

Особливо якщо на першому етапі він не стикається з серйозним похміллям. Поступово рідкісна випивка переростає в затяжні запої, які розтягуються на кілька діб. Далі йде формування фізичної залежності. Але починається алкоголізм з пристрасті, сформованого саме на психічному рівні.

З допомогою спиртного особистість забуває про навалилися проблем, труднощі, наявні негаразди. Поступово спиртне стає єдиним другом, виходом з важкої ситуації.

Помічено, що алкоголік – це людина, яка починає пити, спираючись на психологічні потреби.

Але щоб алкоголізм проявив себе у всій красі і замінив рідних, сім’ю, роботу, суспільство, повинно пройти досить багато років. Це захворювання розвивається тривалий час, поступово переростаючи на стадію фізичної залежності. Коли недолік спиртного викликає в людини болюче дискомфорт і неприємні відчуття з різким погіршенням самопочуття.

Як визначити алкоголіка

Далеко не всі люди, навіть ті, хто п’є, відносяться до даної категорії громадян. Щоб назвати людину алкашем, необхідно мати підстави. Особи, залежні від спиртного, проходять у розвитку своєї пристрасті чотири стадії.

Бажання

На даному рівні майбутній алкаш – це абсолютно нормальна людина. Нічим не відрізняється від решти. У нього може бути міцна сім’я, хороша робота, вірні друзі. Не обділений він і матеріальними благами, захопленнями. Але з якихось причин людина починає пити. Причому він відчуває гаряче бажання, потяг до процесу вживання спиртного.

Залежний на початку свого алкогольного шляху не визнає пробуджується проблеми (навіть якщо і відчуває її). Все зводиться до пояснення, що «хочеться відпочити і розслабитися». Такий стан, перша стадія може тривати декілька років і неминуче переходить на наступний рівень.

Звикання

Ця стадія є вже досить серйозним ознакою алкоголізму. Тепер выпивающему необхідне збільшення дози, щоб отримати звичне задоволення. Змінюється і виправдання своєї звички. Чоловік переконує всіх, а в першу чергу себе, що постійна випивка ніяк не загрожує і не шкодить здоров’ю.

Дані пояснення і планомірне збільшення дози яскраво свідчать, що пора бити тривогу і займатися впритул похитнувся здоров’ям. На цих стадіях (перших двох) ще складно знайти критерії, які визначають наявність захворювання. Але, на думку психологів, на даному етапі складно визначити, а погодитися і визнати вже існуючу проблему.

Фізична залежність

Дана стадія алкоголізму базується на зростанні активності метаболітів алкоголю в людському організмі. Алкозависимость на фізичному рівні проявляється на прояві непереборного потягу до спиртного. І таке пристрасть стає життєво необхідним.

Синдром фізичної залежності формується на стадії, коли в п’яному стані людина вже відчуває комфорт від інтоксикації (отруєння спиртним). А ось тверезий стан несе з собою неприємні, а іноді і болісні симптоми.

У медицині ця фізичний потяг називають «компульсивним», тобто нестримним. Бажання пити затьмарює собою всі інші прагнення. Це вносить корективи і в особистість хворого. Людина стає агресивною, некерованим, конфліктним і злісним.

Будь-хто, хто висловлює своє негативне ставлення до пияцтва, стає ворогом для алкоголіка. Фізичний потяг проявляється і наступної вегетативною симптоматикою:

 • сильні мігрені;
 • підвищення спраги;
 • поява світлобоязні;
 • хворобливість м’язів і суглобів;
 • підвищення чутливості до гучних звуків;
 • запаморочення аж до полуобморочных станів.

Руйнування внутрішніх органів

Це найбільш пізня стадія розвитку алкоголізму, «термальна», як називають її медики. Вона характеризується стійким зниженням толерантності до етилового спирту. У людини частішають неврологічні напади, схожі на епілептичні. Починається розвиток алкогольної енцефалопатії.

На даному етапі людині достатньо невеликої дози спиртного, щоб досягти «кондиції». Сп’яніння супроводжується стрімким погіршенням загального здоров’я, серйозною депресією, алкогольними психозами. Відбувається повільне і необоротне руйнування внутрішніх органів.

Абстинентний синдром протікає в більш важких формах, супроводжуючись депресивними станами і адинамією (м’язова слабкість, глобальний занепад сил). Часто виявляються наступні симптоми:

 • туга;
 • підозрілість;
 • незрозумілий страх;
 • високий рівень тривоги.

Так як на даному етапі відбувається зниження необхідної дози спиртного (а часом хворому достатньо всього 200-250 г алкоголю), людина п’є набагато менше, але частіше. Ейфорія, типова для ранніх стадій, пропадає, але помітно знижується і рівень агресивності та злостивості.

Ось саме таких людей і називають обивателі «пияками», тих, хто вже практично ніколи не просихає». Практично у всіх людей на даному етапі спостерігається стійка деградація особистості. Людина втрачає здатність тверезо міркувати, мислити, пояснювати, логічно міркувати.

Більшість алкоголіків страждають на даному етапі від хронічних уражень печінки, стикаються з цирозами, гепатити, панкреатит. Хто такий алкоголік в останній стадії хвороби? Це людина, якого вже практично неможливо повернути до здорового і тверезого життя. Середня тривалість життя на останній стадії алкоголізму близько 7 років.

Тому так важливо починати боротися з алкозалежністю вже на перших етапах. Не чекаючи, коли у людини розвинеться остання і вже невиліковна стадія хвороби.

За темою:  Як нікотин впливає на організм людини

MAXCACHE: 0.38MB/0.00198 sec