Як нікотин впливає на організм людини

Тема про те, як нікотин впливає на організм людини, засобами масової інформації піднімається протягом року кілька разів. Увагу громадськості буквально прикута до цієї різновиди шкідливих звичок. Щорічно скарбничку антитабачної боротьби доповнюють різні закони та заходи для обмеження курців. Але популярність сигарет тільки зростає.

На що впливає нікотин

Вживання сигарет для курця є психологічною дією. Вплив на підсвідомість настільки велике, що людина самостійно завдає капітальний шкоди своєму здоров’ю. Потрапляючи в легені, речовини, утворені в результаті горіння тютюну, всмоктуються стінками органу і потрапляють в кровотік. Саме з допомогою кровотоку нікотин досягає мозку.

Дія нікотину на організм людини полягає в його впливі на чотири системи:

  • органи дихання;
  • органи травлення;
  • центральна нервова система;
  • серцево судинна система.

Нещодавно наукового групою був проведений експеримент, метою якого було виявлення вплив нікотину на відділи головного мозку. У ході експерименту було встановлено, що перший контакт нейрона з речовиною супроводжувався агресивною реакцією. Для цього вироблялися певні імпульси, які говорять про те, що організм бореться з подразником. Надалі контакт нікотину з нейроном супроводжувався повним байдужістю другого. Через деякий час, нейрони «вимагали» появи речовини. Саме завдяки цій методиці було виявлено формування залежності.

У деяких випадках ця речовина здатна замінити гормони задоволення. У зв’язку з цим, сама вироблення гормону пригальмовується. Розвиток подібної ситуації небезпечно тим, що надалі цей гормон не буде вироблятися зовсім.

Для того щоб нікотин досяг головного мозку, йому потрібно всього лише кілька секунд. Під дією токсинів центральна нервова система сповільнює свою роботу. Це призводить до того, що вплив нікотину на організм людини виражається прискореним серцебиттям, звуженням судин у кінцівках та розширення їх відділів, розташованих в мозку. Це призводить до викиду в кров адреналіну, що сприяє зниження глюкози в крові.

За темою:  Гашиш: що це таке, склад

Для всіх цих реакцій потрібна постійна енергія. У зв’язку з цим, навіть ведучи сидячий спосіб життя, курець не страждає від надлишку ваги. Говорити про це з позитивної сторони досить складно, так як відсутність набору маси компенсується різними отруйними сполуками.

Адреналін і ендорфін, які виділяються в організмі стають причиною появи ейфорії, гарного настрою і збільшення тонусу. Однак ці ефекти носять тимчасовий характер. Для того щоб вони з’явилися знову, організм треба наситити нікотином ще один раз. Саме цей факт сприяє розвитку як психологічної, так і фізіологічної залежності.

Фізіологічна залежність

Регулярне потрапляння нікотину в організм призводить до фізіологічної залежності, що виражається вимогою організму нової дози токсину. Відмова від вживання тютюну запускає процеси, що супроводжуються сильними больовими симптомами. У людини помітно знижується активність, з’являються серцеві болі, апатія і депресія. Крім цього, відмова від куріння може супроводжуватися сильними мігренню.

І це лише мала частина симптомів, яка проявляється практично у всіх залежних. Інша частина симптомів має індивідуальні відмінності. Крім фізичної залежності, існує й психологічна, побороти яку ще складніше.

Психологічна залежність

Коли фахівців запитують на що впливає нікотин, вони починають говорити про те, як сильно шкодить тютюновий дим, внутрішнім органам. Мало хто з лікарів говорить про те, що психологічна залежність виражається сильніше, ніж будь-яка інша.

Це пов’язано з тим, що у більшості випадків людина використовує сигарету спосіб отримати перепочинок у роботі, «вбити» нудьгу і час очікування. Боротися з самою звичкою набагато складніше, ніж з симптомами, які супроводжують відмову від куріння.

Для того щоб впоратися із залежністю потрібно не тільки отримати необхідний стимул, але і повністю переосмислити своє життя. Треба знайти корінь психологічної проблеми і усунути його. Приміром, якщо людина багато курить, чекаючи транспорт, потрібно замінити сигарету цукерками або насінням. Це лише приклад того, як потрібно боротися з проблемою.

На жаль, ліки від психологічної залежності не існує, тому дуже важливо щодня працювати над собою.

Про те як нікотин впливає на організм

Куріння-один з найкращих способів для того, щоб вбити власні органи. Потужний удар вживання сигарет завдає органів шлунково-кишкового тракту. Перший удар охоплює ротову порожнину курця. Висока температура тютюнового диму постійно надає негативну дію на зубну емаль, під яким вона руйнується. Багато хто помічав, що зуби курців мають жовтуватий відтінок. Це відбувається тому, що утворилися в тріщинках осідає смола.

За темою:  Повідомлення на тему шкідливі звички

Ця смола є причиною і специфічного запаху. Потрапляючи в слину, нікотин спускається вздовж слизової оболонки до шлунка. Там він надає руйнівну дію на оболонки кишечника і кишок. За статистикою, курці страждають від виразки та гастриту в два рази частіше некурящих людей.

Вхідні до складу тютюну хімічні елементи мають величезний вплив на органи дихання. Вони підвищують ризики, пов’язані з появою таких захворювань, як бронхіт і туберкульоз. Це досить небезпечно для організму, так як ці захворювання важко піддаються лікуванню і залишають незгладимий слід на стан легенів.

Потрібно розуміти, що куріння збільшує скорочення серцевого м’яза. Подібні навантаження сприяє її зносу, в результаті менше кількості кисню, який проходить крізь орган. На недолік кисню впливає той факт, що під дією шкідливих компонентів тютюну, багато судини змінюють свою структуру і ускладнюють кровообіг.

Подібна ситуація, сприятлива ситуація для розвитку ішемічної хвороби серцевого м’яза. Крім цього, існує ризик появи стенокардії і розвитку інфаркту. Вживання сигарет може стати причиною розвитку гіпертонії, що може стати причиною порушення кровотоку в головному мозку та інсульту.

При ураженні судин, існує ризики з появою облітеруючого ендартеріїту. Це захворювання — попередник гангрени. Нікотин змінює не тільки судинну систему, але і шкірні покриви. Шкіра набуває жовтуватого нездоровий вигляд.

Цікавий факт виявили європейські дослідники. Як виявилося, куріння в юному віці безпосередньо впливає на здатність до придбання знань. Використання сигарет, стає причиною поганої засвоюваності матеріалу, що вивчається, і уповільнення процесів розумового розвитку. Курці юного віку відчувають проблеми і в емоційному плані, юнакам і дівчатам стає важче знайти заняття, яке буде їм по душі. Підлітки, які використовують тютюн, стають нервовими і агресивними.

За темою:  Вплив шкідливих звичок на організм людини

Дуже важливо розуміти, що і пасивну участь у курильних процесах досить небезпечно. У людей, що оточують курця, шанс отримати захворювання, пов’язані з онкологією органів дихання в кілька разів вище, ніж у самого курця. Особливо небезпечно такий вплив сигарет на організм жінки в положенні.

Тютюновий дим у сімдесяти відсотках випадків є причиною народження неповноцінних дітей.

Знаючи, що таке нікотин і як він впливає на роботу внутрішніх органів, стає легше боротися з прихильністю до його вживання. Для того щоб позбутися від шкідливої звички самостійно, потрібно виробити план і чітко його дотримуватися. Тільки маючи стимул, людина зможе перебороти себе і зробити крок до здорового життя.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00694 sec