Як перевірити спирт етиловий або метиловий

Вся алкогольна продукція є певним складом на основі етилового спирту, ароматичних добавок і барвників елементів. На відміну від якісної продукції, сурогаті основна речовина — метанол, який надає сильний отруйну дію на організм. Уміння правильно визначити, метиловий або етиловий спирт знаходиться в складі алкогольної продукції, допоможе врятувати не тільки здоров’я, але й життя.

Етиловий спирт або етанол лежить в основі кожного алкогольного напою починаючи від пива, і закінчуючи екзотичними напоями.

Що таке етиловий спирт

Наукова назва спирту, що містить етил – етанол. Його хімічна формула C2H5OH. Дане речовина визнана психоактивних і використовується як антидепресант. Основне поширення етанол отримав в наступних галузях:

  1. Медицина. Спиртовмісні розчини використовуються для дезінфекції.
  2. Виробництво. Основна сировина при виготовленні розчинників та подібних товарів.
  3. Нафтопродукти. Етанол використовується при створенні пально-мастильних матеріалів.

Головна відмінність етилового спирту від метилового полягає в тому, що для його виробництва використовуються лише органічні продукти. Етанол утворюється в результаті їх бродіння, для чого застосовуються спеціальні дріжджі. Отриманий розчин проходить кілька стадій додаткової обробки і дистиляції. Після проходження всіх стадій фільтрації в отриманому розчині вміст етанолу не перевищує двадцяти відсотків.

Метиловий спирт

Головний активний компонент метилового спирту – метанол. Даний склад має хімічну формулу CH3OH, і по своїй суті є справжньою отрутою. Його попадання в організм може призвести до сильного отруєння, в результаті якого розвиваються різні патології, іноді вживання метанолу призводить до летального результату.

Даний одноатомний спирт виходить завдяки обробці деревини мурашиною кислотою і спеціальними речовинами. Склад застосовується як хімічний розчинник. Дуже часто такий розчин лежить в основі формальдегіду. Головна відмінність дії на організм цих складів полягає в тому, що етил набагато легше засвоюється організмом. При попаданні метилу в стравохід, починаються процеси окислення, що призводить до утворення шкідливих токсинів.

За темою:  Як нікотин впливає на організм людини

Перші органи, які піддаються згубному впливу метилу це очі і нервова система. Сліпота один з головних симптомів вживання неякісного спиртовмісної напою.

Як відрізнити етиловий спирт

Вживання неякісної алкогольної продукції не веде до таких руйнівних наслідків, як вживання метилового спирту. Чим відрізняється етиловий спирт від метилового на перший погляд досить складно. Обидва цих складу ідентичні за смаком і кольором рідини.

Метанол – один з найсильніших отрут, відомих на сьогоднішній день. Його вживання пригнічує нервову систему і згубно впливає на судини. Коли ускладнення, викликані вживанням метилу, виражаються на зорових органах — це призводить до того, що людина повністю втрачає зір. Обернути цей процес назад дуже складно. Вживання метилового спирту може викликати наступні реакції:

  • головний біль;
  • різке погіршення самопочуття;
  • поява болю в області живота;
  • втрата орієнтування в часі і просторі.

Вживання сурогату може викликати короткочасну втрату пам’яті, напади запаморочення і втрати свідомості. Коли кількість випитого перевищує сто грамів, можливий летальний результат.

Один із способів перевірити спирт етиловий або метиловий це підпалити напій. Етиловий спирт горить рівним полум’ям, який володіє синім відтінком. На відміну від нього, у метилу зелений колір полум’я.

Визначити метанол в алкоголі можна за допомогою звичайної картоплі. Для цього невеликий шматочок очищеного коренеплоду додають в чарку з рідиною. На жаль, процес окислення займає певний проміжок часу. Однак у результаті цього тесту, картоплина може змінити свій колір. Коли картоплина змінює свій колір ніжно-рожевий – це є стовідсотковим ознакою вмісту в рідині метилу.

Ще один хімічний тест розчину можна зробити в домашніх умовах. Для його проведення необхідно наявність мідного дроту. Її нагрівають до стану почервоніння на вогні, а після цього відразу ж занурюють в ємність з рідиною. В результаті хімічних процесів може з’явитися різкий, неприємний запах. Його наявність говорить про те, що в складі суміші знаходиться метанол. Етил веде себе при даних тестах зовсім по-іншому. Суміш починає випускати тонкий яблучний аромат.

За темою:  Дофамін: що це за гормон

Подібної реакції можна досягти ще одним методом. Для цього необхідний невеликий шматочок вати, який ретельно замочується в розчині, після того як вата вбере в себе розчин необхідно підпалити. В результаті процесу горіння, утворюється той самий специфічний запах, з допомогою якого можна визначити вид спирту, що міститься в продукті.

Як визначити метиловий спирт

Метиловий спирт – високотоксична речовина, яка відноситься до групи спиртів, мають одноатомную структуру. Для початку патологічних змін в організмі, досить одноразово вжити десять мілілітрів такої речовини. У результаті такого впливу на організм, питання аналізу алкогольних напоїв на вміст метанолу набуває важливу для життя форму. Як розрізнити спирт метиловий від етилового відповість будь-яка людина, що володіє необхідними знаннями в області хімії, але як вчинити людині, коли під рукою немає всього необхідного лабораторного обладнання.

Один з найбільш небезпечних факторів метилового спирту це те, що він повністю ідентичний за зовнішніми ознаками складу, що міститься в етил. Їх головна відмінність — це принцип дії на організм. В результаті дії метанолу відбувається гостре отруєння токсичними речовинами.

Відрізнити один спирт від іншого досить легко, скориставшись будь-яким з методів, описаних вище. Але як відрізнити метиловий спирт від етилового, якщо в продукті вони містяться в рівних кількостях або з певним співвідношенням. Варто відразу зауважити, що вживання такого продукту вкрай небажано, а його проби можна провести тільки в лабораторних умовах. Проведення таких досліджень є першочерговим завданням для підтвердження або спростування вмісту метанолу в етиловому спирті.

Для визначення кількості і якості міститься в алкоголі спирту в лабораторних умовах використовуються спеціальні «йодоформные» проби.

Крім цього, використовується методика, за допомогою якої метил перетворюється в таке речовин, як формальдегід. Для такого досвіду необхідно наявність спеціальної пробірки, верхівка якої містить трубу для відведення газів. У таку пробірку наливають сірчана кислота з додаванням перманганату калію. Ці дві речовини, вступивши в реакцію, утворюють формальдегід. Різноманітні впливи на це речовина призводять до різноманітних реакцій, що в більшості випадків підтверджує присутність метанолу. У домашніх же умовах залишається єдиний метод з використанням дроту з міді.

За темою:  Користь бурштинової кислоти для організму

Звичайно, перевірка складу, вироблена в домашніх умовах, не дасть стовідсоткового результату. Останнім часом поширені суміші, де для маскування метилу використовується медичний спирт. Такий склад може не виявляти певний реакцій на всі маніпуляції.

Повноцінний результат можна одержати лише маючи під рукою умови для лабораторної перевірки. Якщо існує хоча б найменший натяк на те, що придбана продукція може виявитися неякісної, рекомендується негайно від неї позбутися.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00679 sec