Жувальний тютюн снюс — що це таке

Деякі люди, які вирішили кинути палити, переходять з цигарок на жувальний тютюн. Наскільки це рішення виправдане і чи допоможе воно дійсно кинути палити? У цій статті ми розглянемо найпопулярніший жувальний тютюн снюс — саме його в більшості випадків вживають, як заміну класичним сигарет.

Введення

Снюсом називають спеціалізований тютюн, який випускається в Швеції. Його основне «гідність» у високому вмісті нікотину. Спосіб застосування даної речовини — розжовування або смоктання, його не потрібно палити, як класичні сигарети.

Розберемо, як вживають снюс і в чому його «фішка». Тютюн випускається в паперових пакетах, схожих на чайні. Чим більше пакет, тим більше нікотину потрапляє в шлунок і кров, тому зазвичай новачки починають з самих маленьких порцій.

Засіб вживають наступним чином — пакетик кладуть під верхню губу між зубами і щокою. Людина розсмоктує тютюн, ковтаючи слину або спльовуючи її. Одного пакету вистачає на 10-30 хвилин в залежності від обсягу. Нікотин потрапляє в організм практично моментально, всмоктуючись через слизову і шлунок. Ефект від вживання триває 30-40 хвилин, після чого процедуру повторюють знову.

Часто виробники додають в тютюнову суміш різні ароматизатори і солі. Вони дозволяють поліпшити смак речовини і продовжити термін його зберігання. Пакетики досить міцні — вони не рвуться і не розпадаються в роті.

Останнім часом снюс часто продається на вагу — зазвичай його купують досвідчені користувачі, які знають свою дозу і вміють самостійно розраховувати її. Вони скачують з тютюну кульки і просто кладуть їх під верхню губу. Такий спосіб вживання прискорює насичення організму нікотином на 15-20%. Ковтати кульки не рекомендується — їх просто викидають або випльовують, оскільки речовина може викликати сильне харчове отруєння.

Примітно, що жувальний тютюн використовували в Європі і Росії ще в XVIII столітті, але він не прижився і поступово ця звичка вийшла з моди. Своє друге народження він набув у середині XX століття після того, як у багатьох країнах почали проводити агресивну політику відмови від куріння та збільшення цін на сигарети. Рекламщики проектують його як засіб, який допомагає кинути курити, але на ділі шкода снюса чи не більше, ніж у звичайних цигарок з-за високого вмісту нікотину та канцерогенних речовин.

За темою:  Для чого ставлять крапельницю хлорид натрію

Шкода снюса

Отже, ви вже знаєте все про снюс — що це таке і в якій формі він випускається. Тепер розберемо, що небезпечніше — жувальний тютюн або сигарета? Відповідь на це питання дуже проста: обидва цих предмета є отрутою і наркотичним засобом. Нікотин — це потужний алкалоїд, який впливає на рецептори мозку і викликає швидке звикання (практично таке ж, як і в кокаїну).

Сигарета шкідлива тим, що гарячий дим, що містить важкі метали і канцерогени, що потрапляє в організм через легені і травну систему. Тому шкода від сигарети потрійний:

  1. Нікотин викликає звикання і діє руйнівно на багато систем організму.
  2. Важкі метали і канцерогени отруюють організм і забивають пори в легенях.
  3. Сигарета виробляє психологічну залежність і своєрідний ритуал, який додатково прив’язує курця до куріння.

Основне згубну дію цигарка надає на дихальну систему — гортань і легені. З-за високої температури у курця розвивається подразнення гортані, легкі покриваються сажею і пилом. Саме сигарета вважається ключовим фактором виникнення ракових захворювань ротової порожнини і легенів і саме на це роблять упор продавці снюса.

Тепер розглянемо, що таке снюс і чим він шкідливий. По суті, він являє собою подрібнене листя тютюну, змішані з різними добавками і запечатані в пакетик для зручності користування. В листках вміст нікотину вище, ніж в сигаретах, в них присутні ті ж важкі метали, вони так само потрапляють у кров, але єдине, що при вживанні не страждають легені. Отруйні речовини просто проникають через слизову рота і через глотаемую слину спускаються в шлунок, викликаючи м’язові спазми і блокуючи нормальну вбираність його стінок. В результаті їжа гірше засвоюється, багато корисні мінерали і вітаміни виявляються непереработанными і виводяться з організму.

За темою:  Що значить компромісне ставлення до паління

Який реальний шкоду для організму надає даний тютюн під губу? Перерахуємо їх:

  1. Високий вміст нікотину. Якщо в класичній сигареті міститься близько 0,5 -0,7 мг нікотину, то в полуграммовом пакетику близько 2 мг. Подібна ударна доза впливає на організм шоковим способом — у людини піднімається тиск, пригнічується центральна нервова система, судини деформуються, їх верхній шар відмирає. У людей розвивається серцева недостатність ще швидше, ніж при курінні. У Швеції, батьківщині цього продукту, до 10% всіх інфарктів відбувається у любителів снюса.
  2. Нікотин являє собою їдкий і агресивну рідину, яка викликає роздратування і стає причиною виникнення виразок. Десна і мова любителя тютюну часто покриваються наривами, розвивається карієс, у них починається гастрит і виразку шлунку. В цьому відношенні навіть сигарети діють більш щадяще. Також у 85% пацієнтів, що приймають снюс, була діагностована практично повна атрофія смакових рецепторів — вони просто не відчувають смак їжі і пиття.
  3. Збільшення шансів захворіти на рак м’язів шиї, нижньої щелепи, гортані, шлунка і травного ТРАКТУ. Нікотин — це отрута, який призводить до утворення ракових пухлин. У деяких пацієнтів він розвивався до такої міри, що доводилося повністю видаляти нижню щелепу і м’язи шиї. До того ж канцерогени, що входять до складу снюса, впливають на простату, матку і пряму кишку — шкода від них сильніше, ніж від сигарет.

Чи є сенс кидати курити за допомогою снюса

Логіка продавців проста — коли ви кидаєте палити, вам не вистачає нікотину. Вживаючи тютюн, ви отримаєте необхідну дозу і зможете замістити згубну звичку, після чого просто кинути жувати. Але насправді це велика дурість — замінювати більш слабкий наркотик більш сильним і небезпечним.

За темою:  Що таке антидот і для чого він застосовується

Якщо ви хочете кинути курити, то можна зробити це більш безпечними способами — за допомогою електронної сигарети, таблеток або пластиру з нікотином. Вони дійсно містять меншу концентрацію алкалоїдів, у них немає солей важких металів і канцерогенів.

Насправді все необхідно робити швидко — якщо вирішили кинути, то відмовляйтеся повністю від своєї звички. У перші два-три дні у вас настане синдром відміни — ви станете дратівливим і агресивним, не зможете заснути, може виникнути тремор кінцівок та пітливість. Але якщо перетерпіти 10-15 днів, то нікотин виведеться з організму і органи почнуть відновлюватися. Через рік з ваших легенів вийде до 50% накопиченої сажі, а через 5 ризик захворювання раком впаде на 30-40%.

Ми настійно не рекомендуємо замінювати цигарки снюсом — наслідки вживання цього препарату набагато небезпечніше і більш руйнівною, ніж у класичних сигарет. Звиклі до високих доз нікотину люди вже не можуть просто так відмовитися від речовини — вони постійно підвищують дозу і стають повноцінними наркоманами. Тому, якщо вам порадили провести заміну, то ні в якому разі не погоджуйтеся.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00600 sec