Лев Проти — що це таке

Останнім часом в Росії з’явилося досить багато різних некомерційних організацій, які активно борються за права певних груп або всього населення. До таких організацій можна віднести НКО «Лев Проти», яке, за твердженням учасників, є федеральним проектом. Давайте розглянемо, хто такі Лев Проти і чим вони займаються.

Введення

Офіційно організація була зареєстрована в середині 2014 року. Її організатором виступив Міша Лазутін, один з організаторів проектів «Стоп-Хам» і «Оккупай-педофіляй». Даний проект був запущений після того, як популярність «Стоп-хама» почала падати, його стали забороняти і блокувати. Лідера «Оккупай» Тесака вкотре посадили за ґрати, тому Лазутін вирішив запустити щось нове.

Звідки пішла назва «Лев проти»? Вважається, що серед організаторів було кілька львів за знаком зодіаку, тому вони й обрали таку назву. Основна ідея проекту — боротьба з громадянами, распивающими алкогольні напої в недозволених місцях: парках, скверах, на пляжах, дитячих майданчиках тощо

Хто фінансує цей проект? У мережі не раз проскакувала інформація про те, що рух «Лев Проти» отримувала різні урядові та міські гранти на свою діяльність (зокрема, з самого початку їй видали майже 7 мільйонів на розвиток). Також вони всіляко монетизують свої ролики і додають в них рекламу, що дозволяє триматися на плаву з досить обмеженим колективом.

Як заробити на монетизації роликів? Їх потрібно зробити цікавими для користувачів, скандальними, чіпляються. Активісти збираються у групи і патрулюють по районах. Коли бачать курящої людини, то починають приставати до нього, вимагаючи викинути цигарку, загасити її і перестати «порушувати закон». Якщо людина не погоджується, то у нього виривають сигарету, поливають водою й усіляко провокують. Якщо команда зустрічає людину, п’є пиво або компанію, распивающую більш міцний алкоголь, то вони в буквальному сенсі цього слова нападають на людей, б’ють їх і вибивають пляшки. Іноді це переростає у масові бійки з попаданням обох сторін в лікарні і подальші розгляди з поліцією. Приміром, восени 2015 року активісту організації «Лев Проти» пробили голову, після чого він провів майже три місяці в лікарні.

За темою:  Насвай — що це таке, наслідки вживання

Принцип роботи

Для участі в акціях організація підбирає досить міцних молодих людей спортивної зовнішності, які твердо налаштовані проти вживання алкоголю. Спочатку в рейдах брали участь активісти релігійного угруповання «Сорок сороків», але потім Леви зібрали власний колектив із спортсменів і бійців. Також до рейдів часто залучаються співробітники поліції, точніше, їх викликають на місце події відразу після провокації, щоб «забрати» затриманих розпивають.

Поліція, до речі, не дуже вітає подібні акції, оскільки часто активісти порушують закон сильніше, ніж розпивають, яким загрожує штраф при найгіршому варіанті розвитку подій. Але якщо в справу вступають спортивні хлопці, то відбувається бійка, яка кваліфікується як хуліганство, а то і заподіяння легких/середнього ступеня ушкоджень.

Примітно, що ролики Лева вкрай провокативні і більшість дорослого населення ставиться до них вкрай негативно, а ось їх підтримка серед молоді досить висока. Молоді люди підтримують подібні витівки і записуються в команду, щоб самому взяти участь у заходах і прославитися на всю країну, як активні учасники нового протестного руху.

Чому подібні акції залучають молодь? Тому що вони можуть відчути свою значимість і утвердитися за рахунок більш слабких людей. Як правило, алкоголіки, які розпивають в громадських місцях, не самі фізично міцні люди, які не можуть дати здачі бригаді спортсменів, тому безкарність підштовхує молодих людей на нові подвиги. Тим більше що мета у них практично благородна — захист міських вулиць від алкоголю і тютюну.

Також грає роль те, що громадський рух Лев Проти є федеральним проектом і оплачується з бюджету. Люди відчувають себе причетними до великої справи, відчувають захист від держави і готові боротися за ідеали, незважаючи на те, наскільки вони вірні і які шляхи для цього використовуються.

За темою:  Гашиш: що це таке, склад

Чи є сенс від подібних дій

Відверто кажучи, ніякого толку і результату від дій Лева немає — навіть розпіарений Стоп-Хам не справив серйозного впливу на автомобілістів, які все також продовжують порушувати правила відразу після того, як на них наклеїли етикетки. Організатор руху «Лев Проти» Михайло Лазутін зізнавався, що його акції швидше стихійні, ніж продумані, і результативність їх фактично нульова. Більше того, люди починають навпаки подавати позови проти активістів, оскільки вони справді діють незаконно, часто застосовуючи необґрунтовану силу і б’ючи людей, які випивають.

Хорошим прикладом послужив недавній інцидент, що стався в Криму. Двоє пенсіонерів сиділи в тихому сквері, вдалині від доріжок, і спокійно пили коньяк, згадуючи свою молодість. Вони нікому не заважали, але все ж порушували закон. Молодь напала на них, скрутила і повалила на землю, вміст пляшки вилила на землю і всіляко загрожувала літнім людям, після чого все ж побила пенсіонерів натовпом. Після цього активісти самі написали заяву в поліцію, скаржачись на те, що пенсіонери напали на них під час мирної прогулянки по парку.

Подібні випадки траплялися і в інших містах. Приміром, побиття відпочиваючого в Москві, який не захотів виливати коньяк і відштовхнув активіста, напад на п’є вино дівчину, яка попросила її не знімати і пр.

Якщо ви зайдете на офіційний сайт «Лев Проти», то побачите, що в дану групу входить досить багато активістів. Вони висувають досить правильні вимоги, але не розуміють, що для боротьби з дрібними адміністративними порушеннями не можна вдаватися до відвертого криміналу. Якщо Стоп-Хам обходиться наклейкою стікерів, а відверто агресивних громадян заспокоює сльозогінним газом в обличчя, то хлопці з Лева провокують всіх підряд і самі вступають у бійку, що не виставляє їх в кращому світлі.

Коли їх абсолютно обґрунтовано починають критикувати, вони відразу ж починають говорити гаслами і заготовками, розповідаючи про «тверезу Росію», знищення білих людей масонами через споювання, усунення біологічного сміття та інше. Подібна поведінка не красить людей, а у випадку з малограмотними активістами — відверто наштовхує на думки про маніпуляції ними з боку більш досвідчених лідерів руху. Які, до речі, практично не беруть участь в акціях, воліючи просто коментувати ситуації.

За темою:  Морфій що це таке

Висновки

Ви вже напевно зрозуміли, що таке «Лев Проти» і що брати участь в їх акціях небезпечно для здоров’я і майбутнього. Не піддавайтеся на маніпуляції і дешевий популізм — боротися з распивающими алкоголь особами необхідно іншими способами. Приміром, викликаючи поліцію і складаючи заяви, а не накидаючись на них.

Взагалі, після детального вивчення роликів створюється враження, що даний проект був створений виключно для освоєння державних і міських грантів. «Бійцівська команда» грошей як таких за участь не отримує, в кращому випадку, організатори оплачують їм лікування або кави в зимовий день. Якогось конструктивізму рух не несе, з причинами порушень не бореться, порушників фактично не затримує і не передає поліції. Та й не мають люди прав затримувати інших — це можуть робити тільки співробітники внутрішніх органів, інакше це — порушення законодавства.

Отже, ви отримали всю необхідну інформацію про «Лев Проти». Що це за проект — зрозуміло з першого погляду. Ми рекомендуємо вам не брати участь в ньому — нічого доброго з цього не вийде.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00493 sec