Медичний спирт: склад етилового спирту

Медичний спирт повністю ідентичний технічному за такими якостями, як запах і колір. Однак між ними існує важлива відмінність. У складі технічного міститься метил — речовина, здатна викликати сильне отруєння і стати причиною смерті. На відміну від технічного, в медичному спирті головний компонент — це етил, який також є отрутою, але все ж його вживання в помірних дозах не викликає настільки жахливих наслідків. У статті докладно розповімо про те, що таке етиловий спирт, медичний спирт.

Медичний спирт склад

Медичний спирт – один з небагатьох підвидів етанолу, має одноатомную структуру. Склад медичного етилового спирту складається з чотирьох відсотків води і дев’яноста шести відсотків спирту.

Завдяки такому складу медичний спирт одержав величезне поширення. Він застосовується не тільки в медичних цілях, але і в промислових. Дуже часто він вживається всередину, але для цього його потрібно розбавити. Спирт етанол має вигляд прозорої рідини і продається в будь-якій аптеці. Дозування може становити від ста міліграм і вище.

Для його виготовлення використовуються лише харчову сировину. Зазвичай такими продуктами є:

  • картопля;
  • ячмінь;
  • овес;
  • кукурудза.

Дуже часто фахівці змушені відповідати на питання: медичний спирт і етиловий спирт, різниця існує? Звичайній людині різниця між цими двома складами не помітна. Обидва складу мають однакову формулу, однак виготовляються з різних природних компонентів. Застосовується этиловое з’єднання і в алкоголі. Так, для створення вина використовується складу на основі винограду або ягід.

Технічний вид спирту виготовляється за допомогою спеціальної технології, коли активна речовина проходить процес розкладання в результаті обробки водою. В ролі активного речовини можуть виступати деякі сорти дерева і продуктів з нафти. В більшості випадків отриманий вид спирту застосовується у вигляді палива або розчинника.

Винний, етиловий, медичний – склади, в яких головною активною речовиною є етил. Незважаючи на те що всі ці види мають однакову структуру, вони проходять різні ступені очищення. Медичний спирт – розчин, що має найвищу ступінь очищення, і саме цим обумовлена настільки широке його використання. Він з легкістю може бути розведений такими речовинами, як:

  • вода;
  • гліцерин;
  • оцтова кислота.
За темою:  Лев Проти — що це таке

Застосування

У більшості випадків такий розчин застосовується в медицині і використовується для дезінфекції. Однак дуже часто, використовуючи цю основу, проводиться домашній алкоголь.
У медицині спиртові розчини використовуються як:

  1. Антисептик. Для обробки подряпин, порізів та інших поранень.
  2. Речовина, що володіє дезинфікуючим властивістю. Обробка таким складом знищує до дев’яноста семи відсотків усіх існуючих бактерій та інфекцій на шкірному покриві.
  3. Анестезія. При польових умовах операційного втручання.
  4. Головний компонент, який використовується при створенні настоянок.
  5. Дуже часто медичний спирт використовується при створенні компресів і жарознижуючих засобів.
  6. Препарат використовується як один з головних компонентів процедури ШВЛ (Штучна Вентиляція Легенів).

Використовуючи спирт як дезінфікуючий засіб, їм обробляють пошкодження шкірних покривів, хірургічні інструменти і навіть операційні поля. Для цього ванний тампон, рясно змочують у рідини і наносять на необхідну ділянку.

При отруєнні технічний спирт може стати досить дієвим протиотрутою. З усіх видів, які мають у своїй основі етанол, тільки медичний спирт підходить для цих цілей. Своєчасне вживання всередину, здатне знизити концентрацію токсинів в організмі.

Спирт, що має етилову основу, одна з незамінних речовин у медицині. Проведення кожної медичної маніпуляції передбачає його використання. Однак для досягнення різних цілей використовується різна фортеця речовини, вона може становити сорок, сімдесят і дев’яносто відсотків.

Етиловий спирт — це універсальний продукт, використовуваний у багатьох промислових галузях. На його основі створюються алкогольні напої, квас, кефір і навіть безалкогольне пиво. Однак у кисломолочних продуктах його концентрація не перевищує однієї десятої відсотка. Саме тому вживання таких продуктів не завдає шкоди організму. Дуже часто розчин використовується як консервант при виготовленні кондитерських і хлібобулочних виробів.

Медичний спирт часто вживають люди, які страждають від алкогольної залежності. Так як купівля кошти не потребує рецепта лікаря, воно одержало широке поширення серед осіб з даною залежністю. Вживання медичного спирту в чистому вигляді здатне викликати опік горла і слизової оболонки шлунка. Вживати всередину медичний спирт необхідно розведеним, а його фортеця не повинна перевищувати п’ятдесяти градусів. Навіть враховуючи той факт, що у складі медичного спирту знаходяться лише рослинні компоненти, його надмірне вживання веде до розвитку серйозних хвороб.

За темою:  Для чого ставлять крапельницю хлорид натрію

Шкоду

Мало хто знає, але спирт, що продається в аптеці, має певну інструкцію по застосуванню. У цій інструкції зазначено, що основна функція складу – дезінфекція шкірного покриву. Фахівці категорично забороняють використання етанолу для обробки шкірних покривів, підданих процесу запалення. Зігріваючий ефект може зіграти негативну роль і дані процеси посиляться.

Можливий розвиток алергічної реакції організму, тому засіб не рекомендовано до вживання особам, які не досягли чотирнадцяти років. Жінкам у період вагітності або на стадії годування, краще всього відмовитися від застосування медичного спирту. В результаті ослабленого імунітету, нанесення розчину на шкірний покрив може викликати роздратування. Якщо ділянка шкіри, підданий спиртової обробці, після процедури почервонів, його необхідно промити чистою водою. При виникненні таких реакцій організму слід відмовитися від використання препарату.

Нанесення спирту на ніжні ділянки шкіри, наприклад, повіки, може викликати не тільки опік шкірного покриву, але і слизової оболонки очного яблука. У тих випадках, коли склад застосовується не за його прямим призначенням, можливі такі наслідки, як отруєння токсинами і навіть наркотичний ефект. У більшості випадків ці реакції мають прямий зв’язок з кількістю і способом застосування складу.

Передозування, спровокована вживанням або вдиханням етанолу у величезній концентрації, здатна викликати порушення в роботі нервової системи. Такі наслідки можуть призвести до сильного сп’яніння, емоційного ступору і навіть комі. Дуже важливо звернутися за медичною допомогою при появі перших симптомів отруєння токсинами.

Надмірне вживання алкогольної продукції викликає звикання. При вживанні алкоголю в організмі людини виробляється гормон ендорфін, який є головною причиною розвитку алкоголізму. Важливо пам’ятати, що етанол – отруйна речовина. Його одноразова доза не повинна перевищувати трьох грамів на один кілограм живої ваги. Перевищення цієї дози здатне викликати отруєння і привести до коми. Зловживання спиртними напоями призводять до розвитку серйозних захворювань печінки і шлунка. Так в результаті дії алкоголю на організм, спостерігаються такі хвороби, як:

  • виразка шлунка;
  • гастрит;
  • цироз;
  • рак внутрішніх органів.

Дуже часто надмірне вживання медичного спирту стає причиною розвитку порушень серцево-судинної системи.

Алкогольна залежність викликає патології у роботі відділів головного мозку. Її вплив справляє руйнівний ефект на стан клітин та нейронів. В результаті тривалого внутрішнього застосування медичного спирту можуть почати розвиватися психічні порушення.

За темою:  Що таке закис азоту: закис азоту

Зміни, що відбуваються в організмі, мають сильний вплив на стан нервової системи. При таких порушеннях може спостерігатися депресія, апатія і схильність до суїциду. Медичний спирт необхідно застосовувати тільки за його прямим призначенням, дотримуючись термін придатності продукту.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00570 sec