Морфій що це таке

Морфій – це відомий наркотик, алкалоїд з роду опіатних. Пам’ятаєте знаменитий фільм Балабанова, знятий за мотивами циклу оповідань Булгакова «Записки лікаря»? Там з документальною точністю розповідається про всіх стадіях процесу звикання до цього засобу і сумного результату.

Приділяючи увагу сучасним сильнодіючих наркотиків, ми зовсім забули про морфинистах. А між тим вони існують і понині, а опіумний алкалоїд вважається більш доступним препаратом, ніж той же спайс або гашиш. Що таке морфій, чим він може бути корисним і чим погубити людину – давайте, поговоримо про це.

Історія створення засоби

«Подарував» світу морфій (його ще називають «морфіном») на початку XVIII століття юний німецький аптекар Фрідріх Сертюрнер. Двадцятирічний юнак зміг виділити з макового чистий алкалоїд опію – біла кристалічна речовина. Допитливий фармацевт не просто отримав нове з’єднання, він вивчив його вплив на людей і піддослідних тварин.

Морфій отримав свою назву завдяки грецькому божеству Морфея, бога сновидінь і астральних пригод. Адже у нового засобу основною дією вважався потужний снодійний ефект.

Практично одночасно, з різницею в три роки морфін був відкритий і колегою Сертюрнера – хіміком з Франції Арманом Сегэном. Новоявлене засіб поступово завойовувало медичний простір. Спочатку його використовували в лікувальних цілях дуже обмежено.

Але незабаром морфій вибився «в люди» — став одним з найпопулярніших і поширених болезаспокійливих засобів. Але сплеск активного захоплення морфіном почався після того, як один з медиків запропонував вводити препарат в організм шляхом ін’єкцій, під шкіру. Тріумфальний хід наркотику почалося в 1855 році.

Морфій: що це таке

Традиційно цей препарат виходить технологічним шляхом перегонки молочного соку незрілого макового рослини. Білий порошок кристалічної структури, опіумний алкалоїд відрізняється поганий розчинювальною здатністю. В медицині використовують морфиновый розчин, який вводиться людині ін’єкційним шляхом.

За темою:  Користь бурштинової кислоти для організму

Лікарські здібності

У малих і нешкідливих дозах це засіб володіє численними цілющими ефектами. Головною дією морфію стає заспокійливий ефект. Особливо він стає необхідним, коли з-за сильного больового шоку у хворого розвивається безсоння страждає нервова система.

Близько 100-120 років тому морфін призначали при лікуванні білої гарячки, людям, які страждають психічними захворюваннями і невралгіями.

Сучасна медицина вже давно обходиться без використання опіумного алкалоїду при лікуванні алкогольної та інших залежностях. Але, наша фармацевтика ще не відмовилася від старовинного кошти. В аптеках можна зустріти масу ліків, створених на основі цієї речовини:

 • Кодеїн;
 • Скенан;
 • Діонін;
 • М-Еслон;
 • Омнопон;
 • Папаверин.

Ці ліки діють на рецептори головного мозку і запобігають центри, які відповідають за створення больових імпульсів. Людина рятується від нестерпного болю після поранень, складного перелому, інфаркту, розростання ракової пухлини.

Хоч такі препарати містять мінімальну дозу морфію, але навіть мала доза речовини може послужити людині погану службу і перетворити його в морфиниста. Доведено, що залежність у людей, що приймають морфін, набагато сильніше і міцніше, ніж у того ж опіумного наркомана.

Наркотик морфій

Це засіб дуже небезпечно, адже малі дози його прийому здатні спровокувати сильну залежність у людини. Навіть при слабкій дозуванні, викликає глибокий і спокійний сон, опіумний алкалоїд змінює емоційні реакції, спотворюючи сприйняття дійсності.

Як проявляється ефект морфію? Коли алкалоїд вводиться в мінімальній кількості, людина відчуває піднесений відчуття ейфорії. У нього поліпшується настрій, світ забарвлюється в радісні і яскраві фарби. Приємне тепло відчувається і в тілі. Бажаючи знову випробувати милостиве відчуття, особистість знову звертається за новою дозою-уколом і непомітно для себе поступово підвищує дозування.

У морфію є одна особливість: якщо на час (навіть на короткий) припинити його приймати, то наркоману доведеться знову починати з маленької дози алкалоїду. В іншому випадку морфін не подарує веселкові емоції, а принесе серйозний дискомфорт і отруєння.

Передозування морфіном дуже небезпечна для людини. Надлишок наркотику викликає важку інтоксикацію організму, що супроводжується нудотою і блювотою. При прийомі морфіну у великій кількості речовина призводить до летального результату.

За темою:  Що є громадським місцем за законом

Синдром відміни

Наркотик морфін після його відміни у хворого висловлюється масою неприємних побічних ефектів. Час, коли починається ломка, у кожної людини проявляється по-різному. В середньому цей термін вкладається в 10-20 годин. Для морфиниста в умовах ломки характерні наступні симптоми:

 • сплутаність мови;
 • посилення потовиділення;
 • підвищена слинотеча;
 • втрата свідомості, загальна слабкість;
 • уповільнення розумових процесів;
 • істеричність і дратівливість, плаксивість.

Як діє морфін в наступному етапі, при більш серйозною передозуванні? До початкової симптоматиці додаються наступні, більш небезпечні синдроми:

 1. Втрата свідомості, наступ галюцинацій, марення.
 2. Людина повністю відмовляється від вживання їжі.
 3. У особистості спостерігається сильний тремор: тремтіння рук/ніг.
 4. Шкіра вкривається пухирцями, з’являється відчуття ознобу.
 5. Зіниці очей сильно розширюються, наркоман не здатний візуально оцінити навколишню реальність і зрозуміти де він знаходиться.

Через 1,5—2 доби людини відвідує остання, найважча стадія синдрому відміни. Цей період, якщо не провести медикаментозні допоміжні заходи, призводить до смерті людини. Спостерігаються наступні симптоми:

 • різке підвищення артеріального тиску;
 • сильна тахікардія;
 • ломота м’язів і суглобів, судоми;
 • болі ріжучого характеру у животі;
 • нудота, що призводить до рясної блювоті.

Емоційний стан морфиниста цього періоду далеко від відчуття ейфорії, яке він відчував при першому знайомстві з наркотиком. Тепер морфін і морфін, різниця між якими відсутня, діють на людину гнітюче.

Людина, у пошуках нової дози, не зупиняється ні перед чим. Вона стає агресивною, істеричною і непередбачуваним. У пориві гніву неадекватна особа здатна заподіяти шкоду оточуючим і навіть вбити людину, яка заважає морфинисту роздобути чергову дозу.

Як виглядає морфініст

Портрет типового наркомана-морфиниста дуже далекий від виду здорової особистості. Тепер це худий, виснажений і втомлений чоловік. Рідкісні тоненькі, сальні волосся, скажено палаючі очі. Одутле набрякле обличчя з шкірою землистого кольору, гнилі хворі зуби. У хронічного наркомана-морфиниста з-за частих ін’єкцій сильно страждає шкіра – вона покривається виразками, гнійниками і рубцями.

За темою:  Жувальний тютюн снюс — що це таке

Способи порятунку людини від залежності

Відновлювати і повертати особу до здорового життя доводиться в умовах наркологічної клініки. Що таке морфін – це зло, яке поступово знищує людину, приводячи до його повної деградації і кінцевої смерті. Процес детоксикації морфиниста займає тривалий час.

При спостережуваних приступах люті і агресії хворому призначають психотропні засоби і транквілізатори. Загальну картину доповнює терапії лікувальне харчування зі спеціально розробленою дієтою і курс прийому полівітамінних добавок. Часто застосовується і психотерапевтичний вплив.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00897 sec