Насвай — що це таке, наслідки вживання

Останнім часом в Росії активно поширюються різні недорогі наркотики, які готуються з широкодоступних інгредієнтів. Це пов’язано з тим, що більшість наркоманів не може витрачати великі гроші на дорогі кокаїнові і героїнові препарати, замінюючи їх чимось простіше. Одним з таких наркотиків є насвай, який прийшов в нашу країну зі сходу. Отже, насвай — що це таке, як його вживають і якої шкоди він несе людині? Давайте розберемося.

Введення

Класичний насваю часто називають просто нас або насыбай. Це досить легкий наркотик, який містить високий відсоток нікотину. Він випускається у вигляді невеликих кульок, мають досить неприємний аромат і огидний смак. Його готують з листя тютюну та махорки, вапно і рослинне масло. Дуже часто замість вапна використовується висохлий курячий послід, який має високу кислотну активність, або ж верблюжі кизяки. В Росії до складу часто додають різні приправи і навіть цукор, який заглушає неприємний смак і запах. Собівартість цього наркотика практично нульова.

Фактично діючою речовиною в ньому є тютюн або махорка, що містить високий відсоток нікотину. Послід або вапно застосовується для формування кульки і створення кислотного середовища (завдяки цьому нікотин швидше всмоктується). Метод прийому — розсмоктування. Наркоман кидає кульку в рот і повільно поглинає його кілька годин, постійно перебуваючи «під кайфом».

Примітно, що цей наркотик може випускатися як у вигляді кульок, так і у вигляді сіруватого порошку. Порошок найчастіше використовують для контрабанди — він не займає багато місця і добре заповнює різні ємності. Свіжоприготований наркотик має практично зелений колір, але з часом тютюн висихає і кулька чорніє.

Також відзначимо, що склад насваю вкрай непостійний — він може змінюватися в залежності від виробника. Останнім часом він став з’являтися не у вигляді кульок, а у вигляді трубочок — подібну форму він приймає при перекручуванні тютюну на м’ясорубці, що говорить про масовому виробництві препарату. Точних дозувань ніхто не дотримується — все робиться на око. Масло і додають вапно з таким розрахунком, щоб він тримав форму.

Якщо вивчити офіційні джерела, то насваем в законі називають тютюнову борошно або відходи промисловості, змішані з водою, клеєм і рослинними оліями. Його виготовляють в Середній Азії, де він користується великою популярністю в силу своєї дешевизни і простоти виготовлення. По суті, достатньо просто виростити листя тютюну — все інше можна знайти в курнику чи загоні для тварин.

Також слід враховувати, що замість тютюну деякі виробники додають в суміш більш агресивні компоненти. Нерідко листя тютюну перед переробкою вимочують у різних солях і хімікатах, що підвищує «забійну силу» психотропу, але сильно б’є по здоров’ю вживає.

Як вживати

Отже, ви вже знаєте, що таке насвай і чим він шкідливий. Тепер давайте розберемо, як же його вживають. Вище ми вже писали про те, що його потрібно жувати або тримати під язиком, повільно розсмоктуючи. Кульки або палички закладають в рот так, щоб вони не торкалися губ, оскільки від вапна можна отримати серйозні опіки або пухирі. Потім наркотик розсмоктують, через п’ять хвилин після внесення в рот відчувається ефект — у приймаючого починає крутитися голова, він «літає», в очах темніє, звуки приглушаються, в кінцівках відчуваються поколювання і невеликі судоми.

За темою:  Що таке проміле

Примітно, що ковтати слину при цьому не можна. Що буде якщо проковтнути насвай? У людини через 10-15 хвилин починається сильний пронос і блювота, його нудить, кінцівки на час німіють, спостерігається легке оніміння кінцівок.

Ефект від однієї кульки триває 5-7 хвилин, тому приймати наркотик доводиться постійно. За годину, як нескладно порахувати, необхідно використовувати близько 20 кульок, собівартість яких близько 1 долара в продажу, а при власному виробництві — не більш як 5 рублів.

Зазначимо, що російська молодь часто використовує насвай як «антитютюнового» кошти — мовляв, після його закладки палити не тягне, а значить він допомагає позбавитися від нікотинової залежності. Насправді це дуже небезпечна помилка — в препараті знаходиться багато нікотину, який моментально всмоктується в слизову. Тобто він цілком успішно замінює сигарети, тільки завдає організму більш сильний шкоди.

Увага: у Росії немає офіційних даних щодо насвайщикам, але от в Узбекистані, де цей наркотик вживають повсюдно, статистика республіканського онкологічного центру невтішна. Так, 85 відсотків людей, хворих на рак гортані, на постійній основі брали насвай і мають характерні ушкодження ротової порожнини, пов’язані з впливом вапна або курячого посліду.

При цьому в Росії є інша статистика — основними споживачами наркотичних кульок є молодь у віці 12-16 років, якої не вистачає грошей на більш дорогі наркотики і заборонені до продажу сигарети. У більшості міст Росії можна вільно купити насвай у вихідців із Середньої Азії за 100 рублів — цієї дози вистачить на 20-30 прийомів.

Як діє речовина

Які наслідки вживання насваю наступають при його тривалому вживанні? Перерахуємо ключові:

 1. Підвищення пітливості і порушення водного балансу організму.
 2. Розвиток карієсу, пошкодження слизової оболонки, втрата смаку і нюху.
 3. Різні вегетативні захворювання.
 4. Мимовільні короткочасні втрати свідомості, часто настає ортостатичний колапс.
 5. Висока вірогідність розвитку онкології.
 6. Хвороби стравоходу, шлунка, травної системи.
 7. Серцеві захворювання, серцева недостатність, аритмія тощо

Насправді цей наркотик не такий безпечний, як про нього думають. До нього швидко звикаєш через нікотину, а вапно руйнує слизову оболонку і зуби. Практично у всіх людей, що вживають насвай, зуби хворі карієсом, у них починаються різні зараження і проблеми зі слизової.

Вплив на організм

Отже, ми з’ясували, що насвай — це так званий швидкий наркотик. Він впливає на людину практично моментально, ефект від закладки триває максимум 10 хвилин, після чого дозу необхідно змінювати. Тепер давайте розглянемо його вплив на організм людини в короткостроковій і довгостроковій перспективі.

 1. Відразу після закладання у людини різко піднімається тиск, м’язи розслабляються, в очах темніє. В роті з’являється сухість і печіння. Пацієнт стає апатичною, погано реагує на навколишнє середовище, відчуває поколювання у м’язах та кінцівках.
 2. Через кілька хвилин ці ефекти проходять, але у людини втрачається смак і нюх, оскільки вапно просто обпікає рецептори. Точніше, людина відчуває яскраво виражені смаки (солоне, гірке, кисле), але не розбирає дрібні деталі. Також він не відчуває запаху, який виходить з його рота — до речі, саме по ньому можна визначити людей, які часто вживають подібні препарати.
 3. При тривалому вживанні у людей розвиваються хронічні виразки губ, язика, гортані, стравоходу. У 85% наркоманів починається рак. Якщо при виготовленні використовуються екскременти курець або верблюда, то людина зі 100% ймовірністю заражена паразитами, глистами, різними видами кишкових захворювань і навіть вірусним гепатитом.
За темою:  Нейролептичний синдром: лікування

Не у всіх, але у багатьох насвайщиков зустрічається виразка шлунку (45-55% пацієнтів). Люди, які тримають курей або займаються городництвом знають, що курячий послід дуже агресивний — його розводять у великій кількості води і наполягають, щоб удобрювати різні рослини. У чистому вигляді він «спалює» все живе. Зрозуміло, що він так чи інакше потрапляє в слизову людини, роз’їдаючи її.

Багато наркологи вважають, що насвай — психотропний наркотик. Чому були зроблені такі висновки? Тому що у людей, які регулярно приймають, різко погіршується пам’ять, людина перестає адекватно сприймати реальність, він втрачає інтерес до всього що відбувається. Якщо засіб вживає підліток, то його характер і особистість змінюється в гіршу сторону.

Тепер ви знаєте, чим небезпечний насвай і чому його не можна вживати — запам’ятайте цю інформацію і поширювати її серед своїх знайомих!

Популярні омани

Тепер давайте розглянемо і перерахуємо основні помилки, які поширюють продавці і споживачі цього наркотичного засобу, щоб ви знали, як на них реагувати.

 1. Ви повинні спробувати все в житті, адже вона одна. Подумайте самі — так вам допоможе кулінарний експеримент щодо вживання курячого або верблюжого посліду? Що вам дасть це знання?
 2. Речовина заспокоює, усуває страх і дозволяє зосередитися на меті. Насправді ця теза просувається навіть в новинах, коли ведучі розповідають про мусульманських воїнів, які знищили чергову техніку. Насправді наркотик не володіє якимись заспокійливими властивостями — він просто пригнічує нервову систему і загальмовує, людина діє під ним, як зомбований.
 3. Насвай може допомогти в боротьбі з курінням. Абсолютно дурний тезу. Адже чим шкідливий насвай? Тим, що він містить чистий нікотин. Так, при закладці ви не хочете курити. Але ви просто підміняєте сигаретний нікотин тютюновим. Це все одно що боротися з алкоголізмом питвом бражки. Якщо ви кидаєте палити, але не можете різко відмовитися від нікотину, то використовуйте спеціальні пластирі або жувальні гумки.
 4. Наркотик діє швидко, його можна взяти просто на перерві між уроками. Саме ця теза нав’язується молоді, яка масово вживає його в школах. Дійсно, час дії речовини — максимум 10 хвилин, але організм перебуває під впливом ще до години. Та й варто застосовувати наркотики для «прискорення» часу?
 5. Деякі розповсюджувачі запевняють, що вапно посилює зуби і не дає карієсу розвиватися. Але насправді це абсолютна дурість — жувальний наркотик через 2-3 місяці періодичного вживання повністю руйнує емаль за рахунок агресивності вмісту.
 6. Деякі розповсюджувачі стверджують, що насвай, будучи по суті легким наркотиком, дозволяє хворим серйозними залежностями виліковуватися і виходити з кризи. Але насправді це не так — вивести з передозування можуть тільки лікарі.
За темою:  Від чого перегар від алкоголю

Як проконтролювати дітей

В більшості випадків цей наркотик в Росії вживає саме молодь або вихідці з азіатських країн (Казахстан, Узбекистан, Таджикистан та ін.). Саме вони привозять його з собою поїздами і реалізують практично у всіх містах. Часто виготовляють його і вже на місці. Купити насвай може абсолютно будь-який бажаючий або на ринку серед приправ, або у «перевіреного постачальника. По суті, поліція практично не відловлює розповсюджувачів, оскільки офіційно наркотиком це речовина не є.

Отже, як правильно виховувати дитину, щоб він не почав захоплюватися подібними речами?

 1. Обов’язково поговоріть з ним про наркотики і їх шкоду. Не потрібно говорити неправду, що після першого прийому він помре або стане наркоманом — він подивиться на своїх друзів у школі, які беруть речовина, і перестане вірити вам. Кажіть як є.
 2. Розкажіть йому з чого складається насвай. Навряд чи нормальна дитина спробує його, якщо буде знати, що його зробили з курячого посліду.
 3. Поясніть йому, що при прийомі у людей з’являються пухирі на губах, руйнується слизова і зуби, вони хворіють на рак, гепатит, у животі заводяться глисти і черв’яки.

Які характерні прикмети того, що людина приймає насвай? Він починає постійно спльовувати слину, цыкать, йде в себе і слабо реагує на подразники. Через 2-3 прийоми насваю на губах і язику з’являються виразки, при регулярному прийомі зуби жовтіють, з’являється огидний запах з рота.

Подивіться, як виглядає насвай на фото — регулярно перевіряйте кишені дитини на наявність сірого, зеленого або коричневого порошку. Також він має досить противний і в’їдливий запах, який практично не вивітрюється з одягу. Стежте за дитиною і при перших підозрах на вживання розмовляйте з ним і намагайтеся переконати в тому, що це дійсно погано.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00637 sec