Повідомлення на тему шкідливі звички

Питанням вивчення шкідливих звичок і залежностей різного роду займається три наукових напрямки: медичне, психологічне та соціологічне. Для того щоб зрозуміти як позбутися від певної залежності, необхідно зрозуміти характер і причину її формування. Тільки грунтуючись на цьому принципі, можна перемогти шкідливі звички.

Що таке шкідливі звички

Шкідливі звички — це процес, повторюваний множинне кількість разів і завдає шкоди людському здоров’ю. Найчастіше наявність шкідливих звичок повністю перебудовує процес життєдіяльності людини, заважаючи ведення здорового способу життя. До таких шкідливих звичок можна зарахувати:

 • вживання алкоголю;
 • наркозалежність;
 • куріння.

На сьогоднішній день ці три види залежно мають саме широке поширення. Наявність шкідливих звичок завдає шкоди організму як самої людини, так і його найближчого оточення. Кожна з них стає невід’ємною частиною процесу життєдіяльності, підпорядковуючи людини. Процес звикання настільки короткий, що буквально через лічені дні людина не мислить свого життя без них.

Позбавлення від шкідливих звичок — це шлях, який може пройти тільки сильна людина, що має необхідну мотивацію.

У століття постійного прогресу, інформація про шкідливі звички одержала масове поширення в ЗМІ та Інтернеті. Кожен день люди бачать оголошення, банери і інші рекламні засоби, де повідомляється про шкоду куріння, алкоголізму та наркоманії. Однак з кожним днем кількість людей, що піддалися залежності, тільки збільшується.

Вся справа в тому, що шкідливі звички — це проблеми, які мають в собі кілька певних рівнів. Велика частина людей, що знаходяться в залежності від шкідливих звичок, вважає, що може кинути їх у будь-який потрібний момент. Ця ілюзія безпеки, здатна привести до того, що в результаті згубного впливу на організм розвиваються різні патології.

Існує ще одна категорія людей, яка вважає, що їх залежність невиліковна. В їх розумінні шкідливі звички порівнянні зі скелею, зруйнувати яку неможливо, навіть звертаючись за допомогою до фахівців.

На жаль, і перша, і друга категорія людей допускає помилки у своїх судженнях. Перемогти залежність можна, але для цього необхідно знати що робити і мати правильну мотивацію.

Формування шкідливих звичок

Комфортне життя – один з тих моментів, до якого людина прагне протягом всього свого життя. Але низка перепон і невдач, що зустрічається на шляху, може призвести до депресії та стресу. Деякі з людей справляються зі стресовими ситуаціями — прослуховуванням музики, переглядом фільмів, граючи у відеоігри і займаючись хобі. Існує й інша категорія людей, яка шукає порятунок на дні пляшки або вістрі голки.

Незважаючи на те, що обидві категорії людей кардинально відрізняються один від одного, існує одне загальне якість. Може настати момент, коли все життя відійде на другий план, залишаючи на першому лише предмет залежності.

У спробі позбутися від оточуючих проблем, людина стає активним у певній сфері, повністю змінюючи свій життєвий образ. Однак мало кому вдається досягти гармонії подібним чином. При зміні психологічного стану в результаті дії шкідливих звичок, порушуються важливі функції людського організму, що притуплює процес саморозвитку.

Розвиток шкідливої звички ділиться на три визначених етапи:

 1. На початковій стадії психічний свідомість вибудовує зв’язок між певним емоційним станом і вживанням будь-яких речовин.
 2. На другому етапі відбувається встановлення ритмічності залежності. Людський організм починає вимагати виконання дій, які приносили йому емоції позитиву на першій стадії.
 3. Останній етап розвитку полягає в тому, що шкідлива звичка поділяє людини на два визначених типу особистості. Одна з цих особистостей прагне до постійного спілкування, уникаючи залишатися наодинці з самим собою. Друга особистість, навпаки, уникає спілкування з широким колом людей, в результаті чого, в колі спілкування залишаються люди з тими ж видами залежності.

На всіх етапах формування шкідливих звичок, людину не залишає ілюзія повного володіння ступенем залученості. Крім того, більшість із залежних не сумнівається в тому, що вибрали правильний життєвий шлях. Коли людина проходить всі три стадії, відбувається повна втрата контролю своєї поведінки. Залежність починає маніпулювати людським організмом, і для його насичення потрібне збільшення дозування.

Представники такої науки, як психологія, стверджують, що причина такої залежності полягає в програмуванні власної свідомості. В певних відділах головного мозку починають формуватися теорії про те, що шкідлива звичка, від якої залежна людина, не тільки виправдана, але і є життєвою необхідністю. Згодом дана теорія може перетворитися в стійку програму, змушує підкоритися їй. Навіть така дрібна на перший погляд, залежність як ігроманія, може з часом повністю змінити життєвий устрій. Розвиток багатьох видів залежності часто стають причиною розбитих життів і сімей. На жаль, шкідливі звички забирають не тільки час, витрачений на них, але і здоров’я людського організму.

Важливо знати, що залежність – це захворювання, позбутися якого можна лише з допомогою медичних фахівців. Не можна соромитися своєї залежності від певних обставин, адже тільки озвучуючи проблему, її можна вирішити.

Шкідливі звички поділяються на два види залежності: психологічну і хімічну.

Психологічний тип залежності полягає в тому, що один процес життєдіяльності, повністю витісняє інші.

 • ігроманія – залежність від азартних, комп’ютерних і онлайн ігор;
 • шопоголізм – здійснення непотрібних покупок;
 • трудоголізм – патологічна залежність від роботи.

Залежність від комп’ютера — хвороба, що має декілька підтипів. Життя у віртуальному світі передбачає створення електронної пошти, аккаунта в соціальних мережах тощо. В результаті такої залежності, людина може повністю замінити своє життя віртуальним світом.

Хімічний тип залежності полягає в патологічній жадобі прийому речовин, що чинять вплив на психологічний стан. До таких шкідливих звичок зараховують:

 • алкоголізм;
 • наркоманія;
 • токсикоманія;
 • куріння.

Кожна з цих звичок завдає сильний шкоди людському організму, стаючи причиною розвитку важких захворювань. Хімічна залежність полягає в тому, що для того, щоб наситити організм необхідною речовиною, з часом доводиться збільшувати дозування.
Знаючи що відноситься до шкідливих звичок та усвідомлюючи свою залежність, можна вибрати необхідного лікаря. Психологічні типи залежності лікуються психологом, де лікар повинен здійснити грамотну мотивацію пацієнта. Хімічні типи залежно вимагають комплексного підходу. У більшості випадків, для повного позбавлення необхідний спільний працю психолога та нарколога. Величезний внесок у боротьбу зі шкідливими звичками вносять анонімні спільноти, учасники якого, підтримують один одного у цій нелегкій боротьбі.

Після того, як було дано розгорнуту відповідь на питання, що таке шкідливі звички людини, слід розповісти про шкоду, яку завдають організму три найпоширеніші залежності. Про них поговоримо далі.

Шкода алкоголю

За твердженням фахівців — алкоголь є основною причиною розвитку захворювань, пов’язаних з дитячої нервової і психічної системою. У дитини, що народилася в сім’ї, де один з членів залежний від алкоголю, може розвинутися спадкове захворювання. Список таких захворювань налічує більш ніж п’ятсот позицій. Дуже часто у таких дітей спостерігається сприйнятливість до захворювання.

Звичайно, дитина може народитися і без певних відхилень, але ніхто не застрахований від прояву цих наслідків у більш пізньому віці. Дуже часто у таких дітей спостерігаються проблеми з розумовими функціями і порушення в роботі зорових органів. Коли такі наслідки розвиваються в дитини в шкільному віці, батьки можуть знайти тисячу виправдань, замість того, щоб зрозуміти, що головна провина лежить на них.

Дослідження цієї теми виявили наступні факти. Приблизно на половину здорових дітей з сімей алкоголіків, доводиться двадцять відсотків неповноцінних у плані розвитку, решта тридцять відсотків або народжуються мертвими або гинуть в результаті поганого ставлення батьків.

Саме тому при вагітності спостерігає лікар зобов’язаний дізнатися у дівчини про шкідливі звички її або батька майбутньої дитини. Ця міра створена для того, щоб заздалегідь прорахувати можливу загрозу для здоров’я і розвитку малюка. Крім того, лікар зобов’язаний провести роз’яснювальну бесіду про вплив алкоголю на розвиток плоду. Дослідниками встановлено факт, що навіть мала доза алкогольних напоїв, впливає на організм ще не народженого малюка.

Шкода куріння

Тютюновий дим, як і сама сигарета, містить в собі такі шкідливі речовини, як:

 • нікотин;
 • чадний газ;
 • синильна кислота;
 • канцерогенні речовини.

Кожна з цих складових може стати причиною розвитку новоутворень і пухлин. При горінні тютюн виділяє специфічне речовина, його велика концентрація в організмі може стати причиною утворення ракових клітин.

Крім того, куріння сприяє швидкому старінню внутрішніх органів. Так, ризик розвитку таких захворювань, як туберкульоз, стенокардія, виразка шлунка і інфаркт, у курців в кілька разів більше, ніж у людей уникають згубної пристрасті.

При палінні порушується робота судинної системи організму, що знижує циркуляцію поживних речовин. В результаті розвитку цієї патології, порушується живлення зорових органів і шкірних покривів. У володарів цієї шкідливої звички часто змінено тембр голосу, у ньому простежується сильна хрипота.

Негативний вплив виявляється і на ротову порожнину. Стоматологи кажуть про те, що курці більш схильні до різних захворювань ясен. Крім цього, пошкоджується емаль, а з рота з’являється неприємний запах.

Куріння завдає величезної шкоди і людям, що оточують курця. Тривале знаходження в «накуреному» приміщенні рівноцінно чотирьом викурених сигарет. Крім того, некурящі люди у результаті дії тютюнового диму, можуть відчувати напади алергічної реакції, запаморочення, блювання і головний біль.

Наркотики

Наркотики – одна з головних і страшних шкідливих звичок. Для звикання організму їх досить спробувати всього один раз.

Багато хто думає, що наркотична залежність ознака слабкої волі. Що можна спробувати і не втягнутись. Але достатньо лише вживання однієї дози речовини, щоб відчути весь тягар захворювання на собі. Будучи рабом цієї згубної звички, у людини лише два шляхи, звернеться за допомогою спеціаліста або померти в ранньому віці.

За темою:  Жувальний тютюн снюс — що це таке

MAXCACHE: 0.38MB/0.00455 sec