Сенсибілізуюча дія: що це таке

Сенсибілізація – це процес набуття організмом надчутливості до дратівливим дій чужорідних речовин. Простіше кажучи, сенсибілізацію можна представити у свого роду «поганому» знайомстві, яке загрожує людині різними неприємностями.

Організм не відразу виявляє підвищену чутливість своїх нервових рецепторів. Це процес протікає в прихованому вигляді, поступово формуючи майбутні яскраві реакції. У цей час людина навіть не здогадується про те, що відбувається в надрах власного тіла. Але навіщо потрібна ця реакція і до чого вона призводить?

Суть сенсибілізації

Такий процес призводить до того, що організм людини починає виробляти власний імунітет до збудників різних захворювань. Принципи сенсибілізуючої процесу активно використовуються медиками при створенні програм десенсибілізації.

Десенсибілізація – усунення або значне зменшення занадто сильної сприйнятливість організму до повторного потрапляння в нього чужорідного речовини, частіше білкової природи.

Сенсибілізуюча дія – це своєрідне тренування людського організму, що дозволяє йому виживати в умовах агресивного зовнішнього середовища. Процес сенсибілізації «виховує» внутрішні органи до негативних впливів на них чужорідних агентів.

Вироблення такого захисного механізму надзвичайно важлива в імунології. Наприклад, організм при попаданні в нього якогось збудника захворювання, виробляє стійкий імунітет. Це дозволяє нашому організму протистояти подальшим вірусним і бактеріальним атак. Наслідки появою небезпечних і навіть смертельних захворювань.

Але частіше про сенсибілізації кажуть алергології, розглядаючи розвиток і поява різних алергічних реакцій. Саме сенсибилизационные методи використовують медики для виявлення у людини порогу чутливості до різних алергенів.

Види сенсибілізації

Щоб зрозуміти, що таке сенсибілізація, треба вивчити її численні види. Реакція організму, яка підпадає під таку характеристику, розрізняється за такими типами:

  1. Аутоімунна. Характерна при переважній більшості численних аутоімунних патологій. Такий процес обумовлюється в прояві гіперчутливості до анормальним білковим з’єднанням, продукуються власним організмом.
  2. Моновалентна. Проявляється в підвищеній чутливості до одного конкретно представленому алергену.
  3. Полівалентна. Виявляється виникає при чутливості до багатьох алергенів різної породи.
  4. Активна. Розвивається, якщо в організм вводиться чужорідний алерген штучним шляхом (як відбувається при вакцинації).
  5. Пасивна. Чутливість організму виробляється після введення здоровій людині сироватки крові. Біоматеріал забирається у пацієнта з активною формою сенсибілізації.

Проміжок часу між попаданням дратівної алергену і розвитком гіперчутливості до нього організму медики визначають як «період сенсибілізації». Цей часовий проміжок суто індивідуальний і може укладатися як в кілька годин, так і в кілька років.

Сенсибілізація і алкоголь

Алкоголесодержащие напої миттєво поширюються по всіх внутрішніх органів за допомогою кровоносного русла. Алкоголь провокує руйнування і дестабілізацію роботи усіх система організму. Особливо небезпечним є етиловий спирт клітинках головного мозку.

Спиртне викликає стійке звикання на фізичному і психологічному рівні. Людина, тривалий час приймає алкоголь, самостійно вже не в силах відмовитися від смертельно небезпечної звички. Він продовжує пити, з кожним разом все більше збільшуючи дозу спиртного.

Саме щодо таких особистостей медиками і була розроблена спеціальна програма очищення організму від канцерогенних токсинів етилового спирту. При цьому використовуються сенсибилизационные реакції до етанолу.

Практика показала й довела, що сенсибілізація організму – це ефективні прийоми, що дозволяють звільнити людину від звички вживати спиртне. І вони дієві і ефективні навіть у разі закоренілих п’яниць, які страждають від важкої спиртний залежності.

Як проводиться «алкогольна» сенсибілізація

Така методика передбачає використання певних медикаментозних препаратів. Впливаючи на організм відповідним чином, ліки провокують у людини, що страждає алкогольною залежністю, стійку відразу до спиртного.

Єдиною умовою досягнення благополучного результату є повна відмова від прийому алкоголю (мінімум на 2-3 доби). Сам механізм процедури досить простий. Він полягає в наступному:

  1. Після вимушеного періоду тверезості людині під верхній епідермальний шар вводиться маленька капсулка. Капсула заповнюється спеціальним лікарським препаратом тривалої дії.
  2. Хитрість ліків полягає в тому, що поки пацієнт не вживає спиртне, він не відчуває ніяких незручностей. Людина живе повноцінним життям.
  3. Як тільки в організм потрапляє алкоголь, починаються процеси сенсибілізації. При цьому реакція організму виникає навіть тоді, коли людина лише понюхає этиловые випаровування.
  4. Стан різко погіршується: пацієнт відчуває сильну нудоту, запаморочення, слабкість. Такі ефекти схоже відчуттів при сильній інтоксикації організму.
  5. Стан покращує лише після того, коли особистість виводять на свіже повітря або не повністю позбавляють організм від слідів етилового спирту.

Обов’язковою умовою стає попередження людини про наслідки вживання спиртних напоїв після «кодування» (так в народі називається методика «алкогольної» сенсибілізації). У людини береться розписка, яка виправдовує всі дії медиків.

Сенсибілізація при лікуванні алкоголізму виправдовує себе тільки в разі дозволу на такий процес самого хворого і його бажання покінчити зі смертельною звичкою. Дуже важливий позитивний настрій пацієнта і його повну довіру до лікаря.

Фахівці радять, щоб сенсибілізація у фармакології, що застосовується в лікуванні алкоголізму, дала позитивний результат, її слід проводити одночасно з психотерапевтичними сеансами. Тільки в цьому випадку сенсибилизирующий підхід повертає особу до нормального і тверезого життя.

За темою:  Вплив шкідливих звичок на організм людини

MAXCACHE: 0.38MB/0.00445 sec