Що таке адитивний ефект з алкоголем

Велика кількість лікарських термінів ставить у глухий кут багатьох людей далеких від медицини. Крім рецептів на медикаментозні препарати, написаних на латині, лікарі часто ставлять діагнози, які абсолютно не зрозумілі. Один з таких діагнозів – адитивний ефект. Що це таке розберемо в цій статті.

Кожна людина рано чи пізно піддається різних хвороб і недуг, для боротьби з якими, необхідно відвідати лікаря і почати приймати лікарські засоби. Ні для кого не секрет що починати прийом медикаментів без призначення лікаря заборонено, в кращому випадку, це лише погіршить перебіг захворювання, а в гіршому може призвести до тяжких побічних ефектів. Підбираючи препарати для лікування, лікарі нерідко говорять про адитивний ефект, але що таке адитивність, так і залишається загадкою.

Що таке адитивний ефект

Розібратися в цьому терміні досить легко. Адитивний ефект – це взаємна дія декількох медикаментів між собою, для досягнення максимального ефекту при лікуванні хвороби. При адитивний ефект одні лікарські препарати підсилюють дію інших.

Наприклад, при призначенні нітрогліцерину для лікування ішемії серця, лікарі рекомендують разом з ним застосовувати бета-адреноблокатори. Ще один варіант – вживання аміназину в групі з різними анальгетиками або нейротропними препаратами, таким чином можна добитися кращого результату. Безумовно, прийом цих препаратів окремо також дасть позитивний ефект, але не варто забувати і про побічні дії.

При правильному використанні адитивного ефекту, можна добитися мінімального обсягу прийнятих медикаментів. Це особливо важливо тим пацієнтам, які отримують лікування, засноване на наркотичних препаратах. Завдяки адитивності можна значно скоротити збиток, що наноситься організму хворого.

Адекватне призначення лікарських препаратів в симбіозі, здатне не тільки посилити їх взаємна дія, але і знизити негативний вплив на організм і внутрішні органи.

Негативним моментом цього методу є те, що при неправильному підборі медикаментів підсумовується не тільки позитивну дію препаратів, але й негативне. Наприклад, коли одне лікарський засіб дає ускладнення на нирки, а інше на печінку, то комплексне їх застосування може тільки посилити побічні ефекти. Це досить вагомий аргумент, який обов’язково повинен врахувати лікуючий лікар, призначаючи кілька препаратів спільно, і вирішити буде перевищувати потенційна користь для пацієнта можливі негативні наслідки. Методом адитивності з давніх пір користуються знахарі, практикуючі народну медицину, для посилення або нейтралізації різних дій.

За темою:  Хто такий алкаш: хто вважається алкоголіком

Метод поєднання різних препаратів, безумовно, знахідка для медицини, але і вона може завдати значної шкоди здоров’ю. Мова йде про випадки, коли поєднують адитивний ефект з алкоголем. Що це, і які наслідки можуть бути від такого поєднання, розглянемо нижче.

Адитивний ефект з алкоголем

Якщо у медичних цілях ефект адитивності застосовується тільки в благих цілях, то при вживанні ліків разом зі спиртними напоями, позитивних сторін немає зовсім. Тривалі наукові дослідження симбіозу різних речовин показали, що алкоголь має потенціюючу дію на медикаментозні препарати. Таким чином, етиловий спирт може посилити дію ліки настільки, що замість користі він завдасть серйозної шкоди організму.

Зараз багато хто може задатися питанням: чому б не застосовувати такий ефект в благих цілях? Якщо етанол може багаторазово посилити вплив медикаменту, то можна було б вживати набагато меншу дозу речовини, тим самим, заощаджуючи бюджет. Робити це категорично заборонено за наступним причин:

 1. Адитивний ефект від медикаментів у поєднанні з алкоголем може стати причиною смерті пацієнта.
 2. Дія деяких лікарських засобів повністю нейтралізується при прийомі етилового спирту.
 3. Існують деякі препарати, вживання яких зі спиртними напоями призводить до важких наслідків для внутрішніх органів, інвалідності або паралічу.

Варіанти прояву адитивності з алкоголем

При вживанні великої кількості спиртного, нерідко у людини з’являються наступні симптоми: нудота, блювання, запаморочення або порушення координації. Практично всі вживають звинувачують у цьому алкоголь. Але мало хто може згадати, що незадовго до цього брав знеболюючий лікарський препарат або заспокійливий засіб. І вже точно людина в стані алкогольного сп’яніння не зможе пов’язати дію одного з іншим.

Часом симптоми інтоксикації ніяк себе не проявляють, трапляється так, що пацієнт випиває таблетку снотворного кошти, запиваючи її келихом вина або баночкою пива, засинає і більше не прокидається. Скінчено, це самий гірший варіант ефекту адитивності.

За темою:  Медичний спирт: склад етилового спирту

Бувають і інші варіанти розвитку подій, наприклад, вагітність, що наступила в результаті нейтралізації дії орального контрацептиву після вживання алкогольних напоїв і незахищеного статевого акту. Звичайно, такий розвиток подій не таке сумне, як летальний результат, але якщо врахувати всі негативні сторони він не менш сумний. До несприятливих факторів можна віднести шкоду, що наноситься майбутній дитині від вживання етанолу або складний вибір для матері і порушення її психічного рівноваги.

Передбачити яке саме дія буде у медикаменту і чи буде воно взагалі, після вживання алкоголю, неможливо. Необхідно розуміти, що адитивний ефект у симбіозі з етанолом може не відразу позначитися на здоров’я людини, а через деякий час, тому запобігти розвиток на початковій стадії дуже важко.

Наслідки спільного вживання медикаментів та алкоголю

Багато людей цілком нормально ставляться до прийому медикаментів у поєднанні зі спиртним, не здогадуючись, що є групи ліків, які не сумісні з етанолом з-за розвитку тяжких побічних ефектів. До таких препаратів відносяться:

 1. Снодійні. Ефект адитивності при прийомі спиртних напоїв проявляється в посиленні сонливості, втрати координації, появі зорових і слухових галюцинацій, а іноді до недостатності легеневої вентиляції і смерті.
 2. Антибіотики. Симбіоз антибіотиків і етанолу призводить до нейтралізації дії лікарського засобу та появі стійкості мікроорганізмів до дії препарату. У цьому випадку лікування буде безрезультатним. Деякі антибіотики перешкоджають розщеплення речовин, утворених в результаті розпаду алкоголю. В цьому випадку практично відразу з’являється важка інтоксикація, яка виражається наступними симптомами: лихоманка, запаморочення, головний біль, нудота і блювання, підвищений пульс, прискорене дихання, підвищений артеріальний тиск. При появі цих симптомів, потерпілому необхідна швидка медична допомога.
 3. Знеболюючі. При вживанні анальгетиків, адитивність може проявлятися у пригніченні центральної нервової системи, виникнення галюцинацій, в поодиноких випадках це призводить до пригнічення дихання та гіпоксії.
 4. Ліки, які нормалізують рівень цукру в крові. Сумісний прийом з алкоголем може викликати інсулінову кому з-за стрімкого зниження рівня цукру.
 5. Ліки з вмістом кофеїну. Етанол призводить до різкого підвищення артеріального тиску та гіпертонічного кризу.
 6. Сечогінні. Поєднання таких препаратів зі спиртним призведе до значного падіння артеріального тиску і втрати свідомості.
 7. Препарати для лікування серцево-судинної системи. При попаданні в організм, етанол здатний спочатку різко розширювати, а потім звужувати судини, при вживанні ліків з подібною дією це може призвести до гострої серцевої недостатності і як наслідок до летального результату.
 8. Антикоагулянти. Спиртні напої викликають внутрішні кровотечі і крововиливи в головному мозку.
За темою:  Дисульфирамоподобные реакції: що це таке

З цього списку зрозуміло, що майже всі групи лікарських препаратів можуть мати негативний вплив при змішуванні з алкоголем. Звичайно, наслідки не завжди бувають такими сумними як описано вище, але не варто ризикувати своїм здоров’ям і життям.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00508 sec