Що таке проміле

Проміле — це одиниця вимірювання концентрації алкоголю в кровоносній системі людини, употреблявшего алкогольні напої. Для вимірювання використовуються тисячні частки від загальної кількості спожитої рідини. Визначення проміле прирівнюється до десятої частки від складу всіх рідин в організмі. Для того щоб зрозуміти це на прикладі, наведемо просту ситуацію. Спеціальним приладом визначається, що в людській крові міститься половина проміле спиртного. Це говорить про те, що на один літр рідини, що містяться в організмі, доводитися п’ятсот міліграмів етанолу.

Способи підрахунку

Для правильності отриманих розрахунків необхідно враховувати такі показники, як:

  • кількість ваги;
  • статева приналежність;
  • співвідношення рідини в організмі до кількості ваги;
  • кількість випитих напоїв і їх фортецю.

Важливо відзначити той факт, що при однакових дозах алкоголю, відсоток концентрації його в крові у чоловіків і жінок розрізняється. Це відбувається завдяки тому, що відсоток рідин в чоловічому організмі становить близько сімдесяти відсотків, у той час як у жіночому всього лише шістдесят.

Розглядати таку ситуацію необхідно на живому прикладі. Для цього в якості прикладу для підрахунку буде взято чоловік вагою сімдесят п’ять кілограмів, випив двісті п’ятдесят мілілітрів горілки.

Для початку потрібно розрахувати загальний вага рідини в тілі людини. Знаючи вагу чоловіки і приблизну кількість рідини, тобто сімдесят відсотків, провести розрахунки не складе праці. Отриманий результат дорівнює п’ятдесяти двом кілограмам і п’ятсот грам.

Потім слід підрахувати кількість спирту, яку було вжито. Знаючи міцність напою, підрахунки також легко зробити. Помноживши двісті п’ятдесят міліграмів алкоголю на сорок відсотків (градус горілки), отримаємо результат рівний ста мілілітрів чистого етанолу. Враховуючи щільність етилу, можна перевести ці показники в грами, що становитиме близько 70 грамів.

За темою:  Як нікотин впливає на організм людини

Для того щоб розрахувати кількість проміле алкоголю в крові, необхідно розділити кількість етанолу на загальну кількість рідини, що знаходиться в організмі. Отриманий результат буде прирівнюватися до однієї цілої тридцяти п’яти сотих проміле.

Подібний метод має кілька невеликих похибок, так як стадія алкогольного сп’яніння залежить не тільки від кількості вжитого алкоголю, але і від здоров’я внутрішніх органів, швидкості метаболізму і навіть емоційного настрою.

Зазвичай для розрахунків використовуються таблиці. Завдяки подібній таблиці, можна легко порахувати чому дорівнює 1 проміле, скільки горілки, вина чи іншого алкоголю перевищує це значення.
Максимальний вміст спирту в кровоносній системі спостерігається через тридцять хвилин після останнього узливання. Завдяки розрахункам проміле з’являється можливість з’ясування наступних факторів:

  • рівень вмісту етанолу в будь-який проміжок часу після вживання спиртного;
  • визначення кількості випитого алкоголю, шляхом спеціальних розрахунків;
  • знаючи, чому одна проміле дорівнює, можна говорити, як скоро спирт буде виведений з організму.

При нормальній швидкості метаболізму, алкоголь вивітрюється з організму зі швидкістю близько десяти грамів за шістдесят хвилин. На ці показники також впливає стан печінки та інших внутрішніх органів.

Вплив етанолу на автомобіліста

Знаючи, що таке проміле, і для яких розрахунків використовується ця одиниця виміру, можна скласти список того, як певна концентрація спиртного впливає на людину, що сидить за кермом.

Кількість рівну всього двом десятим проміле сприяє появі порушень сприйняття рухомого світла. Тобто людина, не може, грунтуючись на одних габаритах фар, зіставити приблизний обсяг зустрічного автомобіля. Перебуваючи в такому стані йому досить важко орієнтуватися в потоці машин на перехрестях і при обгоні. Крім цього, людина перестає дотримуватися необхідної дистанції між транспортними засобами.

Коли прийнята доза перевищує половину проміле, порушуються можливості зорових органів визначати відстань. Також людина починає відчувати проблеми зі сприйняттям деяких квітів. Спостерігаються зниження реакції і координації. Враховуючи той факт, що рух відбувається на великій швидкості, ігнорується більшість дорожніх сигналів і сигналів світлофора. В сутінках спостерігаються проблеми із зором, за рахунок чого реагування на різні ситуації зводиться до мінімуму.

За темою:  Що таке закис азоту: закис азоту

Коли кількість випитого становить близько однієї проміле, автомобіліст відчуває почуття розслабленості і ейфорії. Це сприяє тому, що водій починає переоцінювати свої можливості, а це призводить до виникнення небезпечних ситуацій. Появи ризиків, пов’язаних з аваріями, призводить і звуження зорового поля. Багато перешкоди можуть бути помічені дуже пізно. Виникає величезний ризик зачепити автомобілі, що знаходяться поруч в одному потоці.

При кількості концентрації алкоголю в крові дорівнює одній цілій двом десятим проміле, людське око не здатне проявляти реакції на зміни в освітленні. При такій дозі людина втрачає можливість сконцентруватися. Всі реакції організму практично не відповідають на команди мозкових відділів. За рахунок дезорієнтації в просторі, автомобіліст може влаштувати надзвичайна подія. Зазвичай причиною більшості аварій стає те, що автовласник, перебуваючи під впливом алкоголю, плутає педалі.

Потрібно пам’ятати про те, що перед тим як сідати за кермо, потрібно дати час організму позбутися від продуктів розпаду етилового спирту.

Знаючи, до чого призводить вміст алкоголю в крові автомобіліста, можна уникнути неприємних наслідків. Скориставшись таблицею, наведеною вище можна дізнатися 1 проміле — це скільки алкоголю.

Кількість проміле, при якому можна за кермо в різних країнах

Допустиме значення в різних країнах варіюється. Багатьом автолюбителям буде корисно знати про те, що в таких країнах, як Румунія і Чеська республіка, до управління автомобілем допускається тільки абсолютно тверезий водій.

В Албанії керувати автомобілем дозволено, якщо кількість спожитого алкоголю не перевищує одну десяту проміле. У більшості західноєвропейських країн максимальна дозволена концентрація спирту в крові становить близько двох десятих від проміле.

На території Російської Федерації законом дозволяється управління автотранспортом, при концентрації алкоголю в крові, що не перевищує трьох десятих проміле. В Англії та Ірландії автомобіліст може керувати транспортом навіть при вмісті в його крові восьми десятих проміле.

За темою:  Повідомлення на тему шкідливі звички

MAXCACHE: 0.38MB/0.00475 sec