Що є громадським місцем за законом

На даний момент в існуючому законодавстві при прочитанні деяких постанов КоАП РФ зустрічається згадка про «громадському місці». Але детальної розшифровки даного поняття у встановлених законах ми не побачимо. Хоча практично в кожному положенні чинного Кодексу існує короткий опис і характеристика загальнодоступного місця.

Так як на даний момент все частіше зустрічаються випадки порушень діючих постанов щодо тютюнопаління та розпивання спиртного, незайвим буде більш детально пояснити, що є громадським місцем за законом. Це допоможе уникнути порушень чинного законодавства і наступних за ним неприємностей.

Суть визначення

Якщо досконально з’ясовувати, що вважається громадським місцем за законом, можна відзначити, що в цій дилемі питанні наші закони мають досить «хитку» позицію. Про визначення місць спільного користування» йдеться лише в деяких встановлених положеннях, та сформувати їх досконально чітко досить проблематично.

Цим користуються досвідчені адвокати, ведучи справи на процесі з приводу порушень деяких законів. Якщо детально розібрати статтю 20.20 та додані до неї коментарі, доповнення Кпап РФ, можна зробити висновок, що абсолютно будь-ділянка території, куди приходять/заходять громадяни, можна вільно віднести до суспільного. Виняток становить лише зони приватного володіння.

За визначенням, загальнодоступні місця – це райони скупчень громадян, незалежно від їх кількості в даний момент. Отже, перелік громадських місць дуже об’ємний і різноманітний. До них можна віднести:

 • базари, ринки;
 • дворові території;
 • сходові майданчики;
 • вулиці, сквери та парки;
 • муніципальні служби;
 • кінотеатри, театри, цирки;
 • ліфти та під’їзди до всіх будівель;
 • всі види лікарняних організацій;
 • аеропорти та прилеглі до них території;
 • офісні, адміністративні та виробничі будівлі;
 • вокзали будь-якого типу (морські, транспортні, залізничні);
 • організації будь-якого типу, що займаються обслуговуванням населення;
 • установи дошкільної, освітнього та спортивного спрямування.
За темою:  Вплив шкідливих звичок на організм людини

Тобто поняття «громадське місце», визначення за законом свідчить, що до даної території відносять ті ділянки, де можуть з’явитися якісь сторонні люди. Причому незалежно від часу доби і кількості осіб. Загальнодоступні райони – ті, які за встановленими положенням не відносяться до категорії «приватна власність».

Однією з важливих складових визначення «громадське місце» стають об’єкти транспортної спрямованості. До них відносять не тільки зупинкові павільйони/комплекси, вокзали, але і весь міський, приміський та міжміський транспорт.

Що таке «приватна власність»

Визначаючи, що таке громадське місце за законом, можна зробити висновок, що всі інші території і зони, які не є загальнодоступними, стають приватною територією. Частково це дійсно так. Наприклад, приватний будинок, дача, квартира, гараж не можуть визнаватися загальнодоступними місцями.

У будь-якої приватної власності є господар/власник. Але також під розуміння «громадське місце» не підпадає огороджені охоронювані території. Наприклад, ділянки будівельних забудов в процесі роботи, куди вхід стороннім заборонений. Подібні місця не відносяться до загальнодоступних.

Що забороняється в громадських місцях

Законодавство зробило ряд положень, в яких йдеться про заборону деяких дій громадян, які перебувають в громадських місцях. На ділянках даних територій забороняється:

 1. Розпивання спиртних напоїв будь-якого типу (навіть слабоалкогольних коктейлів). Даний заборона пов’язана з можливістю розвитку хуліганських вчинків, які, за статистикою найчастіше відбувається через сп’яніння громадян. Про це свідчить стаття за № 20.20 КоАП РФ.
 2. Під заборону потрапило і куріння в загальнодоступному місці. Це значить, що тепер будь-який курець, який бажає насолодитися тютюновим димом, повинен відійти для куріння в спеціально відведену і обладнану зону. В іншому випадку порушника чекає штраф, прописаний в положенні статті під № 6.24 КоАП РФ.
За темою:  Медичний спирт: склад етилового спирту

До основних покарань для порушників цих законів відноситься грошовий санкції. Розміри їх варіабельні і залежать від ситуації і події проступку. Але за дрібне хуліганство, вчинене в загальнодоступному місці на ґрунті алкогольного узливання законом передбачається накладення вже короткочасного арешту адміністративного порядку. Будьте уважні!

MAXCACHE: 0.37MB/0.00334 sec