Що є громадським місцем за законом

На даний момент в існуючому законодавстві при прочитанні деяких постанов КоАП РФ зустрічається згадка про «громадському місці». Але детальної розшифровки даного поняття у встановлених законах ми не побачимо. Хоча практично в кожному положенні чинного Кодексу існує короткий опис і характеристика загальнодоступного місця.

Так як на даний момент все частіше зустрічаються випадки порушень діючих постанов щодо тютюнопаління та розпивання спиртного, незайвим буде більш детально пояснити, що є громадським місцем за законом. Це допоможе уникнути порушень чинного законодавства і наступних за ним неприємностей.

Суть визначення

Якщо досконально з’ясовувати, що вважається громадським місцем за законом, можна відзначити, що в цій дилемі питанні наші закони мають досить «хитку» позицію. Про визначення місць спільного користування» йдеться лише в деяких встановлених положеннях, та сформувати їх досконально чітко досить проблематично.

Цим користуються досвідчені адвокати, ведучи справи на процесі з приводу порушень деяких законів. Якщо детально розібрати статтю 20.20 та додані до неї коментарі, доповнення Кпап РФ, можна зробити висновок, що абсолютно будь-ділянка території, куди приходять/заходять громадяни, можна вільно віднести до суспільного. Виняток становить лише зони приватного володіння.

За визначенням, загальнодоступні місця – це райони скупчень громадян, незалежно від їх кількості в даний момент. Отже, перелік громадських місць дуже об’ємний і різноманітний. До них можна віднести:

 • базари, ринки;
 • дворові території;
 • сходові майданчики;
 • вулиці, сквери та парки;
 • муніципальні служби;
 • кінотеатри, театри, цирки;
 • ліфти та під’їзди до всіх будівель;
 • всі види лікарняних організацій;
 • аеропорти та прилеглі до них території;
 • офісні, адміністративні та виробничі будівлі;
 • вокзали будь-якого типу (морські, транспортні, залізничні);
 • організації будь-якого типу, що займаються обслуговуванням населення;
 • установи дошкільної, освітнього та спортивного спрямування.
За темою:  Деградація — що це таке

Тобто поняття «громадське місце», визначення за законом свідчить, що до даної території відносять ті ділянки, де можуть з’явитися якісь сторонні люди. Причому незалежно від часу доби і кількості осіб. Загальнодоступні райони – ті, які за встановленими положенням не відносяться до категорії «приватна власність».

Однією з важливих складових визначення «громадське місце» стають об’єкти транспортної спрямованості. До них відносять не тільки зупинкові павільйони/комплекси, вокзали, але і весь міський, приміський та міжміський транспорт.

Що таке «приватна власність»

Визначаючи, що таке громадське місце за законом, можна зробити висновок, що всі інші території і зони, які не є загальнодоступними, стають приватною територією. Частково це дійсно так. Наприклад, приватний будинок, дача, квартира, гараж не можуть визнаватися загальнодоступними місцями.

У будь-якої приватної власності є господар/власник. Але також під розуміння «громадське місце» не підпадає огороджені охоронювані території. Наприклад, ділянки будівельних забудов в процесі роботи, куди вхід стороннім заборонений. Подібні місця не відносяться до загальнодоступних.

Що забороняється в громадських місцях

Законодавство зробило ряд положень, в яких йдеться про заборону деяких дій громадян, які перебувають в громадських місцях. На ділянках даних територій забороняється:

 1. Розпивання спиртних напоїв будь-якого типу (навіть слабоалкогольних коктейлів). Даний заборона пов’язана з можливістю розвитку хуліганських вчинків, які, за статистикою найчастіше відбувається через сп’яніння громадян. Про це свідчить стаття за № 20.20 КоАП РФ.
 2. Під заборону потрапило і куріння в загальнодоступному місці. Це значить, що тепер будь-який курець, який бажає насолодитися тютюновим димом, повинен відійти для куріння в спеціально відведену і обладнану зону. В іншому випадку порушника чекає штраф, прописаний в положенні статті під № 6.24 КоАП РФ.
За темою:  Є насвай наркотиком

До основних покарань для порушників цих законів відноситься грошовий санкції. Розміри їх варіабельні і залежать від ситуації і події проступку. Але за дрібне хуліганство, вчинене в загальнодоступному місці на ґрунті алкогольного узливання законом передбачається накладення вже короткочасного арешту адміністративного порядку. Будьте уважні!

MAXCACHE: 0.37MB/0.00177 sec