Що значить компромісне ставлення до алкоголю

Алкоголь – смертельна отрута. Регулярне надходження в організм етилового спирту призводить до жахливих наслідків: від розвитку необоротних патологій до появи хронічного алкоголізму. На тлі нестримного захоплення спиртовмісними напоями у деяких людей сформувалося різко негативне ставлення до алкоголю.

Але деякі особи знайшли інший вихід – компромісний. Що значить, компромісне ставлення до алкоголю і дійсно воно прийнятно? Чи варто боротися з подібним явищем і виявляти до спиртного різку антипатію? А може, простіше дотримуватися позиції нейтральності?

Що таке «компроміс»

Компроміс – це певне рішення, що дозволяє знайти вихід із будь-якої ситуації спірної ситуації. З його допомогою можна вирішити непорозуміння між двох сторін і врегулювати суперечку без особливих потрясінь і зайвих хвилювань.

Щоб досягти компромісу, потрібно вміти поглянути на ситуацію очима опонента, зуміти зрозуміти і прийняти його позицію.

Як досягти розуміння

Талантом озброюватися компромісом може похвалитися далеко не кожна людина. Цей шлях і світогляд недоступне максималістам – тим особам, які звикли завжди і у всьому відстоювати власну точку зору. Вони не відступають від своєї позиції ні на крок.

Компромісом стає якесь проміжне рішення. Подібне ставлення дозволяє вирішити спірну ситуацію лише частково, але не робить із сторін, які дотримуються різних позицій непримиренних ворогів. Як знайти компроміс? Для цього слід:

 1. Хоча б частково визнавати точку зору протилежної сторони.
 2. Вміти не тільки відстоювати свої переконання, але і в деяких випадках нехтувати ними.
 3. Розвинути здатність дивитися на ситуацію очима свого опонента – потрібна гнучкість мислення.

До компромісу можуть прийти люди, що володіють умінням конфігурувати – бачити і розглядати існуючу проблему з різних сторін. Такі особистості здатні визнати правоту опонента, але не втратити при цьому і власні переконання.

Суть компромісу

Вміти знаходити компромісне рішення має кожна людина. Це вміння важливо для реалій сучасного життя. Хоча представники різних культур по-своєму сприймають таке поняття:

 1. Представники манихеизма (східна релігія) не сприймає компроміс. Для них це поняття вважається шкодою, який руйнує власні особистості.
 2. В інших країнах, жителі яких схильні до ліберальним поглядам, до компромісу ставляться як до невід’ємної частини загальної культури. Для таких людей вміти знаходити компромісні рішення допомагають краще розуміти оточуючих і більш позитивно сприймати саму життя.
За темою:  Користь бурштинової кислоти для організму

Так чи корисний компроміс?

У нашому сучасному суспільстві вміння знаходити компромісні рішення цінується досить високо. Взаємні поступки важливі для мирного і гармонійного співжиття людей. Однак є й інші ситуації, коли шукати компроміс не рекомендується. Коли він стає непотрібним?

 • у випадку, якщо подібні рішення різко суперечать власним переконанням і принципам;
 • при існуванні інших, більш вигідних альтернативних варіантів вирішення конфлікту;
 • якщо опонент владно і безапеляційно тисне на співрозмовника, не поступаючись, а лише відстоюючи власні погляди;
 • коли людина говорить, що зацікавлений в обопільних поступок, проте сам для цього не робить жодних кроків.

Тут дуже важливо вміти прислухатися до власного «я». Якщо при конфліктної ситуації людина відчуває хоча б один з перерахованих вище ознак – не варто починати пошук взаємовигідних рішень.

Компроміс завжди зобов’язаний мати нейтральний результат-підсумок. Цю позицію слід розглядати лише як відмова обох конфліктуючих сторін від різких поглядів і принципів. Але він не повинен існувати лише у однієї сторони і прийматися в яку-небудь особисту користь.

Компромісне ставлення до алкоголю – це

Пити чи не пити? З цим питанням регулярно стикається певну кількість людей. Щоб розслабитися за допомогою спиртного привід завжди знайдеться. Але у випадку коли людина зовсім не п’є алкоголь (в силу хвороб або власних переконань), жодні, навіть найбільш вагомі доводи не зіб’ють її зі своєї позиції.

Вживати спиртне або ні – свідомий вибір кожної особистості, так само, як і щодо куріння.

У наші дні при прийомі на роботу або створення власної сторінки в соціальній мережі доводиться заповнювати анкету. Часто зустрічається і питання, що стосується відносини анкетируемого особи до спиртного. І практично завжди людина пише про компромісне ставлення. А як зрозуміти компромісне ставлення до алкоголю, що це означає?

Людина, що відноситься компромісними поглядами на випивку, не зловживає спиртними напоями, але і цілком лояльно ставиться до спиртного, не відмовляючись прийняти участь в гулянні.

Тобто, це особистість, не залежна від спиртного, не болеющая алкоголізмом, але не зневажає питущих людей. Навіщо це робити, адже і сама людина інколи випиває. В переважній масі жителів планети велика частина з них має компромісними поглядами на спиртне.

За темою:  Лев Проти — що це таке

Плюси компромісного світогляду

Така позиція, коли алкоголь сприймається з точки зору компромісу, зручна і важлива. Подібний людина більше виграє, ніж той, хто зовсім не вживає спиртне. У чому вигода компромісної позиції?

 1. Особистість з подібним світоглядом не засуджують люди, які зовсім відмовилися від спиртного. Не з’являється обурення і у страждаючих алкоголізмом. Адже до них належать миролюбно і з розумінням.
 2. Випиваючи, подібні люди цілком адекватні. Вони прекрасно знають власну дозу і не напиваються. А, отже, не впадають в негативні та небезпечні крайності, перебуваючи напідпитку стані.
 3. Їм набагато простіше знайти спільну мову з оточуючими. Адже володіючи гнучкістю у прийнятті інших поглядів, можна зрозуміти будь-яке відхилення від прийнятої норми. Отже, у таких людей більше хороших друзів і розташованих до них людей. Це важливо в умовах сучасного життя.

Але, як би компромісно людина не ставився до випивки, не слід забувати і про шкоду, яка несе спиртне. Систематичне вживання алкоголю у великих дозах йде за сумною доріжці, наповненого численними важкими захворюваннями. І ця доріжка часом наводить на кладовищі.

Що впливає на позицію

У дорослої особистості ставлення до спиртного формується постійно, протягом всього існування. І компроміс – явище нестабільне. З компромісною позиція може перерости в негативну або нейтральну. А що значить нейтральне ставлення до алкоголю, може це і є ідеальне ставлення? Не потрібно шукати шляхи загального дотику.

Але тут є свої «підводні камені». Адже нейтральне ставлення до алкоголю – це тоненька соломинка: в яку сторону вітер подує, в ту вона зігнеться. З нейтрального ставлення людей частіше переходить в позицію, сприятливу для розвитку алкоголізму.

Адже людині з нейтральною позицією не обов’язково шукати шляхи спільних точок дотику і при цьому не втрачати власних переконань, як це відбувається при компромісі.

За даними соціологічних опитувань саме з нейтральної позиції люди частіше переходить в позицію людей, надмірно і регулярно зловживають спиртним. Адже такі особи схильні приймати позицію оточуючих, не зберігаючи власну.

На формування ставлення до питущим людям може вплинути і якісь фізіологічні проблеми. Коли у людини з будь-яких причин з’являється алкогольна непереносимість. Така реакція формує у особистості наступні позиції:

 • різко негативне ставлення до алкоголю, особливо якщо до цього людина був шанувальником спиртного;
 • нейтральна позиція, коли раніше особа вживала алкоголь дуже рідко.
За темою:  Як нікотин впливає на організм людини

Негативне ставлення і повне неприйняття питущих людей у людини може сформуватися з позиції сумного досвіду. Коли в дитинстві доводиться постійно бачити п’яних батьків, або в юному віці стикатися з хронічними агресивними алкоголіками.

Як краще ставитися до алкоголю?

Якихось загальноприйнятих правил і порад на цю тему не існує. Кожна особистість індивідуальна і відноситься до подібного питання зі своєї точки зору. Тому диктувати якісь норми поведінки безглуздо. У кожної людини власний шлях у житті.

Тільки слід пам’ятати, що часом з цієї доріжки дуже легко згорнути в сторону згубного руйнування. Одного разу повернувши назустріч алкоголю, повернутися на тверезу сторону життя самостійно часом стає вже неможливим.

Не варто вірити численним розповідям, що спиртне приносить користь. Якщо вживати його систематично, то навіть невеликі дози етилового спирту завдадуть нищівного удару по організму. В нашому житті є величезна кількість цікавих занять, дивовижних місць, де варто побувати.

Не варто заміняти захоплюючу життя на сірі будні безпробудного пияцтва. Але, коли постає вибір між негативним, нейтральним і компромісним ставленням до алкоголю, варто вибрати останнє. Саме вміння приходити до компромісу дозволить зберегти здоров’я і внутрішню гармонію. Удачі!

MAXCACHE: 0.38MB/0.01906 sec