Що значить компромісне ставлення до паління

Куріння – шкідлива, згубна звичка. Смертоносне захоплення зачіпає не тільки самого любителя подиміти, але й оточуючих його людей. Як ставиться до курців? Різко негативно, лаючись і намагаючись перевиховати азартних дымопочитателей? Або прийняти нейтральне ставлення, не помічаючи тих, що палять або уникаючи їх.

Психологи радять знайти компроміс. Але як зрозуміти компромісне ставлення до куріння, що включає в себе це поняття і як оволодіти подібним мистецтвом? І чому таке ставлення вважається найбільш прийнятним?

Що таке компроміс

Кожна особистість в процесі свого життя стикається з випадками, коли слід вести переговори з іншою стороною. Неважливо, яка кінцева мета такого спілкування, також не мають значення і витоки протиборства. Сама суть компромісу не змінюється від цього.

Обидві сторони, відчуваючи бажання не доводити протистояння до відкритого конфлікту, намагаються знайти точки дотику і створити нові умови, корисні для них обох, які і вирішать конфлікт, що виник. Це і є пошук компромісного рішення.

Компроміс – слово латинського походження. У перекладі воно означає «угода». Тобто це спосіб пошуку дозволу будь-якого конфлікту шляхом обопільних угод.

Компроміс у сучасному світі вважається найбільш прийнятним способом розв’язання суперечок і конфліктних ситуацій. Щоб дозволити незгоду з мінімальними втратами для обох сторін, люди і шукають точки дотику, але при цьому, не втрачаючи власних позицій і переконань.

Від компромісу сперечальники лише виграють, керуючись розумними методами. Але такий талант доступний не кожному. Якщо людина володіє поглядами лютого максималіста, володіє яскраво вираженим егоцентризмом, компроміс йому не під силу. Такі «таланти» заважають тверезо поглянути на навколишню дійсність, компроміс лише стає для такої особистості непотрібним додатком.

Але немає потреби пояснювати, що компромісні рішення на ділі стають ідеальним варіантом мирного співіснування в одному соціумі людей з абсолютно протилежними поглядами. Таке вміння допомагає гідно виходити зі складних, спірних ситуацій і, при цьому, не залишитися біля «розбитого корита».

За темою:  Нейролептичний синдром: лікування

Як навчитися компромісу

А що робити, якщо компроміс дуже складно знайти в сформованих відносинах і суперечках? Досвідчені психологи радять шукати компромісне рішення шляхом запитань. Постарайтеся не скандалити і не з’ясовувати стосунків, згадуючи минулі образи, а сісти за стіл переговорів.

Шляхом навідних питань опоненту спільними зусиллями слід відшукати єдине вірне рішення виходу з важкої ситуації – компроміс. Він і допоможе вирішити конфлікт без неприємних і довготривалих наслідків.

Виною неможливість знайти компромісне рішення стає невміння іншої людини ставити себе на місце опонента і розглядати ситуацію його очима. Відсутність подібної гнучкості мислення та стає головною перепоною на шляху до взаємовигідного вирішення.

Постарайтеся хоча б на час стати на бік сперечальника і спробуйте зрозуміти, що саме він вкладає у свою позицію, якими думками керується. Психологи впевнені, що в пошуку компромісу і допомагають навідні запитання, задані миролюбним і доброзичливим тоном.

Як курці ставляться до своєї проблеми

Навіть самі любителі подиміти сигарети ставляться до свого пристрасті неоднозначно. Психологи виділяють два напрями, за якими розвивається ставлення до куріння у самих користувачів сигарет:

 1. Компромісне.
 2. Нейтральне.

Що значить компромісне ставлення до паління

Переважна більшість розумних людей прекрасно усвідомлюють, що звичка палити цигарки згубно відбивається на власному здоров’ї. Більше того, такі особистості розуміють, що завдають шкоди оточуючим людям у вигляді пасивного куріння.

Можна сказати, що компромісне ставлення до паління – це як якийсь балансир, гармонізує між власною шкідливим захопленням (хотіння курця) і бажанням жити в здоровій атмосфері оточуючих людей. У чому це виражається?

 • курець намагається не диміти в присутності сторонніх, некурящих людей;
 • при бажанні покурити шукає найбільш безпечне місце, де є впевненість, що дим ніяк не зашкодить оточуючим.

Такі люди – особистості розсудливі. Вони і самі обтяжуються своєю звичкою і дають повний звіт у згубності та шкоду, яка приходить разом з курінням. Іноді буває, що компромісне ставлення народжується в наступних випадках:

 1. Якщо в сім’ї палить діагностується у якого-небудь родича алергія на дим.
 2. Коли в домі з’являються маленькі діти.
За темою:  Гашиш: що це таке, склад

Саме тому тверезо розмірковуючи люди, що страждають залежністю від нікотину, йдуть на певні поступки. Відшукують всілякі компроміси, ставлячи на перше місце здоров’я близьких і рідних людей або інтереси співробітників, що не переносять нікотиновий дим.

Що значить нейтральне ставлення до паління

Але є інша категорія громадян. Такі особистості захоплено та азартно димлять, не помічаючи нікого і нічого навколо. Вони дотримуються нейтральної позиції – всі запевнення оточуючих про шкоду куріння і прохання хоч якось позбавити їх від впливу отруйного диму на них не діють.

Вони не бачать в курінні нічого лихого, не намагаються боротися з згубною пристрастю і зовсім не враховують інтереси оточуючих, навіть не дивлячись на більш ніж вагомі доводи з їх боку.

Курці, які займають нейтральну позицію до свого захоплення, виносять куріння як якийсь, дуже важливий для них спосіб життя. Вони не уявляють своє життя без сигарети й не збираються нікому йти назустріч.

Якщо заглиблюватися в психологію людини та намагатися знайти пояснення подібних вчинків, підсумком пошуків стає тільки одне – погане виховання. Егоїстичні люди, яким з дитинства вселяли, що їм все дозволено. Максималісти з величезною купою комплексів, які приносять в жертву все, лише б здаватися більш значущими. Всі подібні комплекси йдуть з дитинства.

Компромісне угоду з самосвідомістю

Що це означає? Коли курець виразно усвідомлює, що куріння негативно позначається на власному здоров’ї, його міркування можна укласти в якусь схему:

 1. Я розумію, що куріння шкідливе.
 2. Я відчуваю, що моє здоров’я страждає із-за цієї звички.
 3. Але я також усвідомлюю, що не в силах негайно кинути палити.

В цьому випадку знаходиться компромісне рішення, що задовольняє ці два протиборства. Людина просто скорочує кількість споживаних сигарет, або переходить на більш легкі тютюнові продукти щодо вмісту нікотину.

За темою:  Хто такий алкаш: хто вважається алкоголіком

В ідеальному варіанті, курець замислюється про повну відмову від смертоносного захоплення. Нерідко на такий крок великий вплив надають розвиток наступних ситуацій:

 • вагітність у жінок;
 • різке погіршення самопочуття;
 • діагностують хвороби, причинами яких стає куріння.

Компроміс з власним «я» відноситься до всебічному і глибокому аналізу ситуації, що склалася. І винесу підсумкового рішення, яке не суперечить бажанням самого завзятого куривом людини.

Висновок

Так як простіше і легше ставитися до кращим людям? Обов’язково необхідно шукати компромісне рішення. Негативне ставлення до куріння лише ускладнить взаємини. Адже з курінням просто так розлучитися неможливо. Це сильна залежність, яка зачіпає як фізичну, так і психологічну сторону особистості.

Щоб кинути палити, людині потрібна величезна сила волі, в деяких випадках навіть і допомога медиків. Більшість курців, прекрасно усвідомлюючи згубність пристрасті, готові йти на поступки – з такими особистостями знайти компроміс легко і просто.

А компромісне рішення, яке від самого курця здатне зіграти нехай маленьку, але все-таки перемогу над смертельною залежністю. Це перший крок курця на шляху до здорового способу життя.

А ті некурящі люди, які приймають курця і разом з ним знаходять компромісне рішення в співіснуванні з такою особою, надалі стануть надійними помічниками в боротьбі з нікотиновою залежністю. Прийміть вірне рішення!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00650 sec