Вплив шкідливих звичок на організм людини

Все наше життя складається з звичок і різних дій. Людина здійснює на неусвідомленому рівні, без осмислень. Всі людські звички/пристрасті поділяються на корисні і шкідливі. Якщо звички, які приносять користь, формуються поступово і покращують людську натуру, то формування шкідливих частіше відбувається в юному віці.

Бажання наслідувати, виглядати більш виросло і успішно часом призводить до сумних наслідків і смертельним залежностях. Який вплив шкідливих звичок на здоров’я людини і чим вони небезпечні? Люди стають справжніми рабами сформувалися залежностей, які шкодять не тільки їм, а й оточуючим людям.

Класифікація згубних звичок

Будь пристрасть людини (позитивне або негативне) покликане задовольнити потреби особистості і принести задоволення. Саме цим і пояснюють психологи швидкість розвитку залежності і тривалість його впливу. Фахівці класифікують всі шкідливі звички на наступні категорії:

 1. Неграмотне харчування.
 2. Пристрасть до випивки.
 3. Захоплення наркотиками.
 4. Нікотинова залежність.
 5. Пристрасті психологічного характеру.

Який вплив шкідливих звичок на організм людини, і до яких наслідків приводять дані пристрасті? Про це ми і поговоримо в даній статті.

Нездорове харчування

Проблема неграмотного харчового раціону є масштабною і особливо актуальна вона в наші дні. За даними статистики близько 90% населення земної кулі харчуються неграмотно, чим сильно шкодять власному здоров’ю.

Гармонійне функціонування організму залежить в першу чергу від продуктів, з яких складається щоденний раціон людини.

Що саме шкодить особистості? Які існують причини, які і утворюють нездорову звичку? Насамперед, це:

 1. Любов до солодкого. Що очікувати від організму, до якого у великих дозах регулярно надходить цукор? Карієс, руйнування зубної емалі, серйозні проблеми з шкірою і серцево-судинною системою.
 2. Багато солі. Надто солона їжа провокує проблему в роботі нирок, а також призводить до деградації опорно-рухового апарату.
 3. Жирна їжа. Їжа, багата на вуглеводи винна у розвитку гастритів і різного роду ожирений.

А любителі ситно попоїсти перед відходом до сну згодом страждають від різних порушень в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. На перший погляд перейти на грамотний раціон харчування не видається чимось важким і нездійсненним. Але особам, які звикли до подібного меню, відмовитися від своєї пристрасті дуже складно.

Безконтрольне поглинання їжі, заїдання хвилювань, стресів або просто їжа заради задоволення веде до проблем і збоїв у роботі всіх внутрішніх органів. Але й суворе обмеження себе в раціоні викликає не менш згубні наслідки.

Голодні дієти призводять до розвитку смертельного синдрому – анорексії. В цьому випадку навіть надійшла в шлунок здорова їжа буде їм відкинута.

Якщо шкідливий харчове пристрасть вже сформовано, побороти його допоможуть досвідчені фахівці в області здорового харчування – лікарі-дієтологи. Також слід прислухатися і до наступних нескладних правил:

 • перед сніданком натщесерце випивати склянку прохолодної чистої води;
 • перше, що слід зробити – відкоригувати власний сніданок, потім можна приступати і до грамотної розробки решти прийому їжі;
 • перевести себе на дробове харчування, збільшивши кількість підходів до їжі, при цьому звичні порції розбиваються на 2-3 рази;
 • повністю відмовитися від смаженої їжі, замінивши її на відварну або тушковану;
 • при виник голод в вечірній або нічний час обмежитися склянкою молочного продукту.
За темою:  Насвай — що це таке, наслідки вживання

Алкогольне пристрасть

Залежність від алкоголю є однією з найбільш згубних звичок особистості. Особливо небезпечне алкогольне вплив шкідливих звичок на репродуктивне здоров’я людини. На думку деяких людей, алкоголь – цілком невинне захоплення, що приносить людині розслаблення. А єдиний шкоди – це ранкове нездужання у вигляді похмільного синдрому.

Насправді етиловий спирт, що регулярно надходить в організм, завдає нищівного удару по всіх внутрішніх систем і органів. Познайомтеся, як впливає алкоголь на організм:

Головний мозок. Якщо людина регулярно намагається розслабитися за допомогою спиртовмісних напоїв, він ризикує зіткнутися з незворотними наслідками. У першу чергу страждають мозкові функції особистості. Починаються:

 • проблеми з пам’яттю;
 • помутніння розуму;
 • порушення координації.

Серцево-судинна система. Спиртне діє розслаблююче на роботу серцевого м’яза (міокарда). Підсумком стають глобальні проблеми із системою кровообігу. Серце, страждає від алкоголю, сигналізує про проблеми такими тривожними симптомами, як:

 • порушення серцевого ритму;
 • висока ступінь стомлюваності;
 • хронічний болісний кашель;
 • розвитку безлічі серцевих патологій;
 • сильна задишка навіть при невеликих фізичних навантаженнях.

Печінка. Найпотужніший удар припадає на печінку, адже саме цей орган працює на захист організму від токсинів, отрут і шкідливих сполук. Не справляючись з регулярною навантаженням із-за проникнення в організм етилового спирту, печінка починає давати збої і з часом деградує. При систематичному вживанні алкоголю до людини приходять такі патології:

 • цироз;
 • жирові гепатози;
 • гепатити в гострій формі.

Етиловий спирт не тільки повністю руйнує людське здоров’я, він згубно позначається й на психіці. Алкоголь прекрасно розчиняється в жирах і водному середовищі. При надходженні в організм етилового спирту, він моментально поширюється по всьому систем тіла.

Можна відстежити просування алкоголю по внутрішнім органам, відзначаючи по «шляху прямування» етанолу прояв негативних наслідків:

 1. Ротова порожнина страждає від опіків слизової.
 2. ШКТ сигналізує сильним роздратуванням стравоходу і тканин шлунка.
 3. У відділах тонкого кишечника відбувається спазмування нервових закінчень і різке звуження кровоносних сосудиков.
 4. Печінка повністю отруюється продуктами розпаду етанолу і отруйними токсинами.
 5. Сечовидільна система страждає від руйнівного впливу етилового спирту різними захворюваннями.
 6. Статева сфера реагує скороченням продукування сперматозоїдів у чоловіків, у жінок проявляються проблеми з регулярністю місячного циклу.

За статистикою життя питущої людини скорочується на 20-25 років у порівнянні з особою, які дотримуються здорового способу життя. При цьому самостійно побороти цю пристрасть можна лише на перших етапах розвитку алкоголізму.

Потім потрібно вже кваліфікована допомога різних фахівців. Дана звичка призводить до повного падіння імунітету у людини, розвитку безлічі смертельно небезпечних захворювань. У питущих батьків діти народжуються з вродженими каліцтвами і відхиленнями. Алкоголізм може передаватися і по спадку.

За темою:  Що значить з бодуна: що допомагає

Захоплення наркотиками

Всі шкідливі звички та їх вплив на здоров’я людини повністю руйнують особистість. А що може зашкодити більше, ніж наркотики? Безжальні вбивці травмують як фізичне, так і психічне здоров’я людини. Небезпечні наркотичні з’єднання тим, що спочатку їх дія непомітно.

Подібна симптоматика, як незначні перепади настрою, ламкість і тьмяність нігтів/волосся і лущення шкіри зазвичай залишаються непоміченими. З часом така звичка проявляється вже більш згубними наслідками:

 • постійні ускладнені застуди;
 • тривале загоєння навіть невеликих подряпин;
 • починаються галюцинації, зорові і слухові.

Наркоман повністю занурюється у свій хворий світ, в гонитві за черговою дозою, він перестає помічати все: родину, друзів, батьків, близьких. Заради отримання стала вже необхідної дози, люди, які страждають від залежності, здатні піти на будь-який, навіть найважчий злочин.

Розвиток цієї шкідливої звички відбувається за дуже малий проміжок часу. Тривалість життя наркомана рідко коли перевищує 10-15 років після першого прийому дози.

Впоратися з цією прихильністю самостійно практично не можливо. Щоб врятувати людину, необхідно звертатися за кваліфікованою допомогою медиків. У деяких випадках наркомана поміщає в спеціалізовані центри, де проходить лікування під невсипущим наглядом наркологів.

Розвиток тютюнозалежності

Лікарі відносять цю шкідливу звичку до розряду токсикоманії. Паління схильні більше 2/3 населення планети. Часто самі курці навіть не замислюються про те, якої шкоди власному організму вони завдають.

Адже така пристрасть здатне призвести до розвитку багатьох небезпечних захворювань, які рано чи пізно призводять до летального результату. Які проблеми викликає куріння?

 • порушення артеріального тиску;
 • руйнування зубів;
 • труднощі в роботі дихальної системи;
 • розвиток виразок шлунка та онкологічні процеси;
 • складнощі в роботі серцево-судинної системи;
 • розвиток ускладнених, тривалих застуд і інфекційних захворювань.

Як підсумок, у курця розвиваються різні смертельно небезпечні недуги. За статистикою люди, які страждають від нікотинової залежності, хворіють:

 1. Легеневим туберкульозом: 93-94% курців.
 2. Онкологічними процесами легень: 10-12% курців.
 3. Різними ступенями запалення легень: 55-60% табакозависимых.

З чого починається ця залежність? Вперше людина закурює частіше в юному віці з бажання здаватися дорослішим і досвідченіше. Багато курять, щоб розслабитися і заспокоїтися. І практично всі курці впевнені, що здатні розлучитися з такою звичкою самі, за коротку мить. Але, на жаль, це помилка.

За темою:  Що таке деградація людини

Постійне вдихання канцерогенного тютюнового диму викликає дуже стійку залежність, впоратися самостійно з якої самостійно практично неможливо. Нікотин прирівнюють за силою формування звички до легкого наркотику.

Щоб повністю розпрощатися з залежністю і привести організм в порядок, потрібно близько 6-7 років.

Людей, які мають схильність до цієї шкідливої звички, можна розрізнити навіть за зовнішніми ознаками:

 • огрубілу голос;
 • жовтизна зубів і нігтьових пластин;
 • кровоточивість ясен, ослаблення зубів (їх розхитування);
 • ранковий кашель, властивий всім курцям зі стажем;
 • раніше старіння шкіри, що приводить до появи численних передчасних зморшок.

Жінки, що палять, ризикують зіткнутися з передчасним клімаксом, а чоловіки – з повною імпотенцією. Підлітки, які хочуть стати дорослішими і взяли в руки сигарету, починають швидко деградувати. У юного організму порушуються розумові процеси, падає рівень інтелекту і загального фізичного розвитку.

Психологічні залежності

До подібного типу пристрастей відносять залежність від комп’ютера, інтернет іграм. Спочатку ситуація не передвіщає ніякої біди – людина просто розслабляється після важкого дня. Але з часом ігроман стає по-справжньому залежним від свого захоплення. Подібна звичка призводить до таких сумних наслідків:

 • висока втомлюваність;
 • серйозні порушення в психіці;
 • викривлення хребетного стовпа;
 • падіння зір аж до розвитку катаракти;
 • проблеми поведінкових реакцій – поява дратівливості, агресивності.

Розвиток і формування подібних шкідливих звичок не можна повністю списувати на вроджений поганий характер і дефекти виховання. Подібним чином проявляється справжнє ставлення людини до себе і свого здоров’я. Основна причина розвитку згубних пристрастей криється в бажанні людей піти від дійсності і відшукати нові враження, більш яскраві, ніж звична буденна життя.

Не дарма кажуть, що «людська звичка – друга натура». Головною і дуже важливим завданням кожної особистості стає пошук більш цікавих захоплень. Треба прикласти всі зусилля, щоб зробити своє життя корисною і насиченим приємними подіями. Саме прагнення до цієї мети і зробить життя людини здоровим і повноцінним.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00607 sec