Є насвай наркотиком

Наркотики вже давно набули статус лиха світового масштабу. Створюються все нові і нові види смертельних зілля, і далеко не відразу нові речовини набувають статус «наркотичних». Така отрута миттєво поширюється, наркоділки підсаджують на них молодь в гонитві за великими баришами.

Одним з таких сполук є насвай, який, незважаючи на свою давню історію, тільки недавно придбав широку популярність. Що таке насвай, це наркотик чи ні, як дізнатися смертельне речовина і дійсно воно небезпечне? Давайте, поговоримо про це.

Суть нової речовини

Насвай ще не визнаний офіційно наркотиком, тому представляє реальну загрозу, особливо серед юного покоління. Адже саме підлітків в першу чергу втягують у вживання і розповсюдження небезпечних наркотичних речовин. Та й навіть дорослі далеко не всі знають про небезпеку даної суміші.

Батьківщиною речовини є райони Середньої Азії. Серед місцевих жителів насвай вважається абсолютно нешкідливим курильним з’єднанням, яке там поширюється легально, не маючи жодних вікових обмежень.

Чому «насвай»? За основу назви було взято слово «нас», означало воно рослинну культуру, з якої готували зілля. Але сучасні виробники отрути замінюють рослинний тютюн дешевими відходами тютюнового виробництва, включаючи до складу наркотику інгредієнти більш сильного і небезпечного впливу.

Різновиди насваю

У наркотичного зілля безліч «осіб», все залежить від регіону, де виробляють отруту. Сказати точно, як зовні виглядає речовина, не представляється можливим – насвай може постати перед людиною у вигляді симпатичних зелених кульок, а може і мати вигляд сірувато-коричневого пилу. В залежності від місця виробництва залежить і назва наркотику:

 • ферганський;
 • ташкентський;
 • андижанський.

У середовищі наркоманів зустрічаються і різноманітні назви даного речовини. Насвай можуть називати анасвай, атмай, асмай, пацвай, насыбай. Існує думка, що свіже зілля має вигляд великих маслянистих зерен, а старий, зіпсований наркотик більше схожий на темний, майже чорний порошок.

Цю наркотичну масу виробляють тільки кустарним способом. Одержуване речовина деякі відносять до жувальному тютюну, але суміш не пережовують, а просто тримають у роті. З ротової слизової рота стрімко всмоктується в організм і робить свій згубний вплив.

За темою:  Алкалоїди: що це таке

Склад наркотику

Основним інгредієнтів сучасного отруйного зілля є махорка або тютюн. Крім цього рослинної сировини, у наркотичну суміш додають:

 • масло;
 • послід птахів;
 • сухофрукти;
 • гній тварин;
 • гашене вапно;
 • рослинну золу;
 • різні приправи.

Щоб здешевити засіб, до складу зілля включають і клей, пил тютюну і воду, формуючи з них кульки. Більшість компонентів, що входять до складу наркотичної маси, необхідні для формоутворення пилоподібних відходів тютюну. А завдяки вапна поліпшується процес всмоктування отрути через слизову.

Ознайомившись зі складом отрути, неважко уявити, яким «ароматом» має готовий виріб. Щоб хоч трохи збити неприємний запах, до складу включаються сухофрукти і спеції.

Фахівці, досліджуючи насвай, з’ясували, що в його склад входять у величезній кількості різні отруйні речовини: миш’як, ртуть, свинець, кадмій.

Незалежно від того, є чи насвай наркотиком, шкоди організму це речовина приносить величезне. У розумної людини відразу викличе лише одне знайомство з переліком інгредієнтів, з яких роблять це зілля.

Як наркотик використовують

До вживання отруйного зілля активно підсаджують підлітків і людей, що палять. Як стверджують наркоділки, насвай є дешевою альтернативою паління і більш того, вживання даної маси допомагає позбутися від тютюнозалежності. Зазвичай наркотичну масу вживають трьома способами, тримаючи речовина:

 1. В носі.
 2. Під мовою.
 3. Під губою (верхній/нижній).

Споживачі речовини, утримуючи масу, намагаються не проковтувати рясно утворюється в’язку коричневу слину. Вона здатна викликати сильну нудоту, блювоту і розлад стільця.

До чого призводить вживання насваю

Через доступність отруйної речовини, люди стрімко підпадають під фізичну і психологічну залежність. Небезпека насвая в тому, що він містить в собі набагато більший рівень нікотину. Лише за цієї причини його можна і потрібно прирівнювати до наркотичних речовин.

Заради чого вживають зілля? Ефект від речовини короткочасний, він триває близько 6-7 хвилин і полягає в наступному:

 • запаморочення;
 • легке поколювання в кінцівках;
 • відчуття розслабленості і спокою;
 • короткочасні порушення зору (помутніння).

Такі ефекти швидко закінчуються, але людині доводиться платити за швидкоплинне задоволення куди більшу плату. За сумнівне розслаблення користувач зілля розплачується своїм здоров’ям, стикаючись з онкологією і глобальним ураженням всіх внутрішніх органів. Що відбувається з організмом:

За темою:  Як нікотин впливає на організм людини

Ротова порожнина. При контакті отруйної маси зі слизової рота і носа швидко утворюються величезні довго не загоюються виразки. Страждають ясенні тканини, зуби починають руйнуватися і повністю випадати.

За статистикою, вживання насвая в 70% випадках призводить до розвитку раку ротової/носової порожнини і гортані.

ШКТ. Активні речовини, що знаходяться в смолах маси, швидко всмоктуються в кров, і поширюється по всіх внутрішніх систем і органів. Потрапляючи в шлунок, смолисті сполуки викликають найсильніші проблеми в роботі органу, провокуючи розвитку тривалої діареї, виразок, гастритів і ракових хвороб.

Наявність у складі зілля тварин і пташиного посліду, призводять до розвитку у людини небезпечних паразитарних інфекцій. А що входять до складу важкі метали провокують появу ускладнених вірусних гепатитів і важких токсичних уражень нирок і печінки.

Психіка. Отрута повністю підриває не тільки фізичне здоров’я. Отруйні речовини наркотику згубно впливають і на психіку людини, приводячи до:

 • підвищення нервової збудливості;
 • погіршення пам’яті і розумових процесів;
 • стійкого зниження інтелекту і здатності сприйняття.

При тривалому використанні отруйного зілля людина повністю деградує. Розвиваються тяжкі психічні порушення та захворювання. Насвай руйнує особистість наркомана як на фізичному, так і на психічному рівні.

Ознаки вживання насваю

Наркотичне зілля відноситься до особливо дешевим речовин. Він непомітний і в своїх проявах. На перший погляд, людина, тільки почав вживати насвай, нічим не відрізняється від здорового. Але все ж деякі нюанси існують, за якими можна запідозрити недобре:

 1. Часті плювки. Насвай викликає рясне слиновиділення, отруєну слину ковтати не можна, тому користувачі часто її спльовують.
 2. Ортостатичний колапс. Це початковий ознака використання насвая. Він полягає в появі напівнепритомного стану і замутнении зору при переході людини з горизонтального у вертикальне положення.
 3. Слабкість м’язового тонусу. Особа, яка приймає наркотик, відрізняється підвищеною слабкістю м’язів. М’язова тканина ніби «висихає», приводячи до немічності та виснаженості.
 4. Висока стомлюваність. Вживання насвая викликає постійну слабкість людини, часом йому складно навіть тримати столові прилади під час їжі.
 5. Підвищення потовиділення. Активні компоненти насваю, приводячи до підвищеної стомлюваності, викликають та посилення потовиділення.
 6. Зміни психічного плану. Особа, яка приймає це зілля, відрізняється стрибками настрою, агресивністю і високим рівнем дратівливості.
 7. Різкий і неприємний запах з рота. Один з основних симптомів (крім сплевиванія), за якими можна запідозрити використання зілля. Цей запах настільки сильний, що заглушити його практично нічим неможливо.
За темою:  Що є громадським місцем за законом

Побічні ефекти

При тривалому використанні отруйної маси у людини розвивається велика кількість і додаткових симптомів. Це відбувається з причини погіршення фізичного і психічного стану здоров’я. Що ще відвідує наркомана?

 • зміна зовнішності;
 • падіння працездатності;
 • постійна важкість і відчуття замутненности в голові;
 • апатичний стан, яке раптово може змінитися агресивністю;
 • постійне і нестерпне печіння слизової рота або носа (в залежності від способу використання наркотику).

Насвай викликає серйозну залежність і всупереч міфу, абсолютно не допомагає забути про сигарети, а навпаки, підсилює тягу до куріння. Адже в його складі міститься високий відсоток низькопробного тютюну. Часто в наркотичну масу підмішують різні інші психотропні засоби (гашиш, коноплі, марихуани). В результаті цього залежність від насваю здатна розвинутися вже після першої його проби.

Людину можна врятувати і повернути до здорового життя, але для цього доведеться докласти масу зусиль. Адже лікувати наркомана припадає не тільки від залежності, але і від розвилися вже небезпечних патологій.

Заборонено чи виготовляти це речовина

У нашій країні це отруйне зілля офіційно не вважається наркотиком, але по факту він не зареєстрований в Держреєстрі. Це означає, що насвай не володіє необхідними документами, що підтверджують його безпеку. З-за вже виявлених в його складі нейротоксичних речовин і значного перевищення важких металів, всі операції з даними речовиною заборонені, незалежно від того, чи вважається насвай наркотиком чи ще немає.

Будь-які дії, проведені з подібними засобами, заборонені в Росії. Порушників чекає кримінальна відповідальність (згідно статті 238 КК РФ) у вигляді позбавлення волі строком на рік.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00534 sec